Bu nedenle ana akım basında Orange’ın yeni patronu bu hafta sonu konuşmaya karar verdi. Etki: Güncel konularla ilgili ayrıntılar azdır. Ancak, burada onun ilk kamu müdahalesinden öğrenebileceklerimiz var.

47 yaşındaki Christel Heydemann, selefi Stéphane Richard tarafından seçilen Orange’ın yönetim kurulunda beş yıl görev yaptı. Bu nedenle, yeni genel müdür Orange’a özgü belirli konuların zaten çok farkında.

Telekom pazarının konsolidasyon tarafında, DG, bu iki ülkenin her birinde üç telekom operatörü bulunan Amerika ve Çin pazarları ile 90 oyunculu Avrupa pazarı arasındaki yapısal farkı not ediyor.

“Piyasadaki çok fazla oyuncu, yarının altyapılarına yapılan yatırımlara ağırlık veriyor”

“Bir pazarda çok fazla oyuncu, yarının altyapılarına yapılan yatırımlara ağırlık veriyor” diyor.

Büyük projeler tarafında ise, Orange’ın patronuna göre 2030’da tamamlanması gereken Fransa’daki bakır şebekesinin sonunu “firavun bir proje” olarak belirtiyor. “%100 fiber olan şehirlerle deneyler yapıyoruz. ” bir ağ “enerji tüketimi açısından çok daha verimli”.

Avrupa pazarının atomizasyonunun bir sonucu olarak, Christel Heydemann “ağları dağıtmak için yaptığımız yatırımlar artarken tarifeler aşağı çekilir” diye pişmanlık duyuyor.

“Yeniden dengeleme gerekli”

Christel Heydemann, “Mümkün olan her yerde konsolidasyon kartını oynuyoruz” diyor. Ve Romanya, Belçika ve İspanya’daki operasyonları belirtmek için.

Ağ tarafsızlığı tarafında, Orange’ın yeni patronu Gafam’ın küresel trafiğin %55’ini işgal ettiğini belirtiyor.

“Telekom sektörü son derece düzenli, onlarınki ise çok az ya da hiç değil” diye pişmanlık duyuyor. “Bu nedenle, Avrupa Komisyonu’nun bu alandaki girişimlerine çok açığız, çünkü değeri esas olarak diğer oyuncular tarafından emilen altyapılara milyarlarca avroluk yatırım yapmak, tüm sektörümüzün denklemini zorlaştırıyor. Yeniden dengeleme gerekiyor. Gafam daha fazla katılmak için”.

Orange’ın yeni CEO’su Christel Heydemann’ı hangi projeler bekliyor?genel-15