Son zamanlarda, Google’ın yeni Pixel Watch’ı, iddiaya göre eski bir Samsung Exynos 9110 yonga seti kullandığı için olumsuz manşetlerde bulundu. Ancak 9to5Mac’ten gelen yeni bir rapor, şimdi akıllı saatin iki işlemciyle donatılacağını gösteriyor. Pixel Watch önceden düşünülenden daha mı güçlü?

  • Söylentiye göre Google, Pixel Watch için çift işlemci kullanacak
  • Çift işlemci kullanmak daha uzun pil ömrü ve daha iyi performans sağlayabilir
  • Pixel Watch ayrıca çok fazla RAM ve depolama alanı ile donatılmalıdır.

Akıllı saatte çift işlemcinin avantajları

Pixel Watch’taki ek işlemcinin, ana Exynos 9110 yongasından daha az güçlü ancak daha verimli olduğu söyleniyor. Bu, Qualcomm’un ikinci işlemcili Snapdragon Wear 4100+ platformuna benzer bir yöntemdir.

İki işlemci arasında yalnızca bilgi işlem yükü paylaşılmaz. Pil tüketimi de daha verimli olmalıdır. Sonuç olarak Google, yeni akıllı saatinin pil ömrünü önemli ölçüde artırabilir. Tabii ki, Wear OS’nin uygulanması da gerçek pil ömründe önemli bir rol oynayacak.

Google Pixel Watch’ın Fitbit Charge 5 ile aynı sensörlere sahip olduğu söyleniyor. / © Google, NextPit

Pixel Watch’ın herhangi bir akıllı saatin en büyük RAM’ine sahip olduğu söyleniyor

Ayrıca dergi, Pixel Watch’ın herhangi bir akıllı saatin en büyük hafızasını sunabileceğine inanıyor. Tam olarak ne kadar olduğu henüz belli değil. Samsung Galaxy Watch 4 serisi, Pixel 7 serisiyle birlikte piyasaya sürüldüğünde Google’ın akıllı giyilebilir teknolojisi tarafından geçilebilecek 1.5 GB RAM ile birlikte geliyor.

Pixel Watch ayrıca 32 gigabayt dahili depolama alabilir. Bu, Apple Watch Series 7 ile aynı ve mevcut Galaxy akıllı saatlerinin iki katı olacaktır. Bu ek miktar, örneğin, çevrimdışı oynatma için cihazda daha fazla müzik parçası saklayabileceğiniz anlamına gelir.

Pixel Watch’ın modası geçmiş yonga seti satın alma kararınızı etkiler mi? Yorumlar bölümünde bize bildirin!genel-27