Kitap tipi katlanabilir telefonlardan bahsederken piyasa iki ayrı yöne gitti. orada Büyük ekranın katlandığı ve telefonun kabuğunun içinde kaldığı Samsung Galaxy Z Fold 3 yollu, dış tarafında hızlı işlemler için kullanabileceğiniz ikincil bir ekran ile a-la “normal akıllı telefon”. Sonra, orada Ekranın cihazın dış tarafında katlandığı Huawei Mate Xs 2 yolu – bu nedenle, katlandığında hala o büyük ekranı ana görüntüleme ve kullanım kaynağınız olarak kullanıyorsunuz.

Her iki kavramın da artıları ve eksileri var ve çoğu kişi “İçe doğru katlanır mı yoksa dışa doğru katlanır mı?” diye merak ediyor. Microsoft, “Neden ikisi birden olmasın?” diye sormak istiyor.
Yakın zamanda Redmond’daki ekip tarafından, menteşesi etrafında 360 derece dönebilen bir kanatlı katlanabilir bir telefonun ana hatlarını çizen bir patent başvurusu yapıldı – böylece hem katlanabilir hem de katlanabilir. Evet Microsoft Surface Duo 2 bunu kesinlikle yapabilir, ancak Duo telefonlar ortada bir menteşe ile birbirine cıvatalanmış 2 ekranlı cihazlardır. Burada keşfedilen patent, bir yandan diğer yana kesintisiz ekrana sahip bir telefonu gösteriyor.

Kulağa oldukça zor geliyor – ortasından içeri ve dışarı katlanabilen ve yine de tüm bu fiziksel zorlamaya dayanabilen bir ekran. Bu mümkün mü?

LG Display, SID 2022’deydi (Society for Information Display fuarı) ve vizyonunu gösterdi. OLED’in geleceği. Gösteri alanında birkaç konsept cihaz vardı – hem akıllı telefon hem de dizüstü bilgisayar şeklinde olanlar – 360 derecelik bir açıyla tamamen içeri ve dışarı katlanabilen kanatlara sahip (aşağıdaki videoda 1:12).

Ekranlar, ultra ince cam teknolojisi ile yapılmıştır ve parmak izlerini parlak ekrandan uzak tutmada en azından biraz daha iyi olması gereken özel oleofobik kaplamaya sahiptir. Yani teorik olarak Microsoft’un dışa doğru katlanır telefonu için kullanmayı planladığı teknoloji tam olarak bu olabilir.

Bu Surface Duo 3 olacak mı? Bu mümkün. Söylenti değirmeni şu anda başka bir Surface Duo’da oldukça yetersiz ve görünüşe göre Microsoft, katlanabilir konseptini geliştirmek için bu yılı atlıyor. Dolayısıyla, bir veya iki yıl sonra yüksek teknolojili bir Surface Duo 3 görmemiz çok olası.telefon-1