Lea Seydoux ile Cannes Film Festivali’nde çifte görev alıyor Mia Hansen-Løve‘s Güzel Bir Sabah ve David Cronenberg‘s Geleceğin Suçları ikisi de Fransız festivalinde prömiyer yapıyor. Bunun ortasında Seydoux ile oturdu. Hollywood Muhabiri‘s Scott Feinberg onun canlı bir bölümü için Ödül Sohbeti dijital ses dosyasıtarafından birlikte sunulanTHR ve SAG-AFTRA, OuterInsight ile birlikte.

Podcast, bir Pazar sabahı hareketli olan Croisette’e bakan Palais’teki Campari Lounge’da kaydedildi. Salon, Seydoux’nun Pazartesi günü Cronenberg’in sekiz yıldan beri ilk filminin ve 1996’lardan beri Cannes’da ilk kez galasına katılacağı Palais’in yanında yer alıyor. Kaza.

Geleceğin Suçları İnsanların sentetik çevrelerine adapte oldukları, geleneksel yiyecekleri ve seksi modası geçmiş hale getirdiği yakın bir gelecekte geçiyor. Hikaye performans sanatçısı Saul Tenser’i (Viggo Mortensen), vücudunun her ihtiyacını öngören teknolojik olarak gelişmiş bir yatak sayesinde hızlı bir şekilde yeni organlar yetiştiren ve daha sonra Caprice’in (Seydoux) yardımıyla tükenen kalabalıkların önünde kaldırılan bir cerrah Tenser’in yaratıcı ortağı oldu. .

“Senaryo biraz garipti. Anladığımı sanmıyordum ama filmlerini son derece şiirsel buluyorum” dedi Seydoux projeden. “Sadece yeni bir maceraydı.”

Sinema yelpazesinin diğer ucunda, Güzel Bir Sabah Romantik bir ilişki yürüten ve hasta babasına bakım sağlarken kızını yetiştiren bir kadını canlandıran bir yaşam kesiti dramasıdır.

“Kadınlarla çalışmanın sevdiğim yanı [directors] fantezi kurmuyorlar mı,” dedi. Hansen-Løve’ye ek olarak Seydoux, aşağıdakileri içeren uzun bir kadın yönetmen listesiyle çalıştı: Jessica Hausner ve Ursula Meier. Bazı erkek yönetmenlere Seydoux güldü, “Bir kadın garip bir yaratıktır.”

Seydoux’nun yönetmenle çalışacağı Cannes Film Festivali öncesinde duyuruldu. Audrey Divanı Emmanuelle Arsan’ın erotik romanından esinlenen uzun metrajlı bir filmde, Emmanuelle. “Audrey Diwan ile konuştuğumda, gördüğü ve tanıdığı, ancak ekranda görmediği günümüzün bir kadını hakkında konuşmak istediğini söyledi. Ne demek istediğini anladım” dedi.

Seydoux şöyle devam etti: “Bir kadının cinselliğiyle olan ilişkisine dair bir kadın bakış açısı.”

Seydoux, festivalde bir düzineden fazla filme giriş yapan ve 2013 filmi için Altın Palmiye kazanan bir Cannes gazisi. Mavi En Sıcak renktir. Geniş kapsamlı sohbet sırasında, aynı zamanda, birlikte çalışmaktan da bahsetti. Quentin Tarantino (Şerefsiz piçler), Tom Cruise (Görev: İmkansız – Hayalet Protokolü), Wes Anderson (Fransız Sevk) ve Woody Allen (Paris’te Gece Yarısı) yanı sıra hem Fransız hem de Amerikan sinemasındaki uzun kariyeri.

Yukarıdaki bu bölümün videosunu izleyin ve dizinin diğer tüm bölümlerini dinleyin. Ödül Sohbeti burada podcast.

Scott Feinberg ve Lea Seydoux
The Hollywood Reporter için Tim P. Whitby/Getty Imagessinema-2