Kaliforniya merkezli risk sermayesi şirketi Sequoia Capital, Avrupalı ​​teknoloji girişimleri için başlangıç ​​aşamasındaki bir yatırım ve mentorluk programı olan Arc kohortunun 17 üyesini açıkladı.

Sequoia, teknoloji VC yatırım dünyasında bir güç merkezidir ve daha önce Google, Nvidia, Apple ve PayPal’ın beğenisini desteklemiştir.

Tarihsel olarak, esas olarak ABD’deki girişimlere, ardından Çin ve Hindistan’dakilere yatırım yaptı. Dealroom verileri, Sequoia Capital’in yatırımlarının çoğunu – 683 – yaptığını gösteriyor. Seri A turlarında.

Mart ayında, VC firması dikkatini Avrupa’ya çevirmeyi ve teknoloji endüstrisinde “aykırı değerler” aramayı planladığını duyurdu.

Arc programına kabul edilenler, başlangıçta 1 milyon dolarlık bir ön yatırım alacak ve ardından, Sequoia’nın önemli isimlerinden mentorluk ve eğitim de dahil olmak üzere yeni başlayanlar için sekiz haftalık oturumlar alacaklar. şanlı portföy.

Eğitim, Bolt’un kurucusu ve CEO’su Markus Villig, Hubspot pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Kieran Flanagan ve diğerlerinden gelecek.

Arc grubuna dahil olan 15 şirketten sekizi İngiltere’de bulunuyor. İki girişim daha gizli modda ve henüz isimlendirilmedi.

Tam kohort şunları içerir: Akeero, Baselime, Calliper, Choice Options, CreatorSpace, Fides, Otto Finance, Popsink, RevMap, Studeo, SureIn, Synativ, Telescope, Twain ve Xelda.

İşte Sequoia Capital’in Arc Europe kohortundaki Birleşik Krallık girişimleri daha ayrıntılı olarak.

Birleşik Krallık, Sequoia Capital’in Arc Europe kohortunda yer alıyor

temel

Londra merkezli Baselime, yazılım geliştiricilerin sunucusuz bir mimariye geçiş yapmasına yardımcı olmak için otomatik panolar ve uyarılar oluşturur.

kumpas

Bir işletmenin tüm verilerini bir araya getiren ve bir veri mühendisine ihtiyaç duymadan görüntüleyen bir platform geliştiren bir yazılım şirketi.

Seçim Seçenekleri

Seçim Seçenekleri, diğerlerinin yanı sıra filmler, kitaplar ve yemek gibi şeyler için bir öneri platformudur. Gizliliği korurken kullanıcılara önerilerde bulunmak istiyor.

Otto Finans

Fintech Otto Finance, çalışanlar için bir finansal sağlık ve refah platformudur. Otto, kullanıcılara mali durumlarına ilişkin bir genel bakış, bir mali koç ve mali hedeflere yönelik planlama ve izleme erişimi sağlar.

stüdyo

Cambridge ve Oxford dahil olmak üzere en iyi üniversitelerden mezun olan öğretmenlerden çevrimiçi eğitime erişim sağlayan bir uygulama. Uygulama, Pomodoro tekniğini kullanmayı ve aralıklı tekrarlamayı öğretiyor.

sinatif

Merkezi Londra’da bulunan Synativ, mevcut veri kümelerini dönüştürmek için yüksek çözünürlüklü görüntü sentezi kullanarak bilgisayarlı görü modelleri için veri oluşturan bir platformdur.

Teleskop

Yapay zeka şirketi Telescope, satışta çalışanlara yardımcı olmak için farklı şirketlerden veri topluyor. Potansiyel müşteriler bulur, takiplerle kişiselleştirilmiş sosyal yardım e-postaları oluşturur ve erişimi iyileştirmek için verileri kullanır.

Xelda

Xelda, işletmelerin bir QR kodu aracılığıyla ödeme almasına olanak tanır. Müşterilerin ödeme yapmak için bir e-posta adresi girmelerine veya ekstra bir şey indirmelerine gerek yoktur.genel-11