Oyun direktörü Hideo Kojima, Kojima Productions’ın henüz Death Stranding 2’nin geliştirilme aşamasında olduğunu açıklamamasına rağmen, aktör Norman Reedus’un Death Stranding 2’nin şu anda geliştirilme aşamasında olduğunu açıklamasına tepki gösterdi. Kojima, The Walking Dead yıldızı ile kendi fotoğraflarını yayınladı ve temelde ona odasına gitmesini söyledi.

Kojima’nın paylaştığı fotoğraflardan biri, Reedus’un dizlerinin üzerinde, Kojima’nın Negan’ın dikenli telli sopasını elinde tutarken, beynini deşmeye hazırlanıyormuş gibi yaptığı (umarız!). Kojima, Reedus ile arkadaş oldukları ve Death Stranding yapmadan önce birlikte bir Silent Hill oyunu yapma planları olduğu için burada açıkça şaka yapıyor.

Reedus, 17 Mayıs’ta Leo Edit dergisine verdiği bir röportajda Death Stranding 2 için çalışmaların yeni başladığını söyledi. “İkincisine daha yeni başladık” dedi. Röportaj, Death Stranding 2 hakkındaki hikayelerin onun alıntılarına dayanarak yayılmaya başladığı 20 Mayıs’a kadar büyük ölçüde fark edilmedi.

Bundan önce Death Stranding stüdyosu Kojima Productions’ın Xbox’a özel bir oyun üzerinde çalışıyor olabileceği bildirildi. GameSpot, kullanıma sunuldukça daha fazla ayrıntıyla geri bildirimde bulunacaktır.

Reedus’un habersiz bir oyundan rasgele bahsetme şekli, video oyun endüstrisindeki bazılarını da harekete geçirdi. Merak ediyorum, iş neden gizliliğe bu kadar takıntılı.

Orijinal Death Stranding, Kojima’nın sözde “strand” oyun türündeki ilk oyundu. Ayrıca Mads Mikkelsen, Guillermo del Toro, Lea Seydoux, Margaret Qualley, Troy Baker ve Conan O’Brien gibi ünlü oyuncular ve ünlülerle doluydu.

Reedus başlangıçta Kojima’nın yeni Silent Hill oyununda rol alacaktı, ancak bu proje dağıldı ve onun yerine Death Stranding gerçekleşti. Bir sızıntıya göre Konami’nin Silent Hill serisi geri dönüyor olabilir, ancak Kojima ve Reedus’un dahil olması beklenmiyor.

Death Stranding, yönetmenin kurgusunun başlamasından önce 5 milyondan fazla sattı, bu yüzden oyunun bir hit olduğu kesin gibi görünüyor. Sony, 2020’de PC sürümünü yöneten 505 Games ile PS4 ve PS5 sürümünü yayınladı. Oyun Xbox’ta piyasaya sürülmedi.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1