Google Perşembe günü, kişisel hesaplardan gelen olası kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı uyarı afişleri görüntüleyeceğini duyurdu. Kimlik avını önlemek için Google, en son genişletmesinde Google Sohbet için bu ince ayarı tanıttı. Google, 2022 I/O geliştirici konferansı sırasında, olası güvenlik sorunlarına karşı uyarılar ve bunları düzeltmeye yönelik öneriler de dahil olmak üzere, kullanıcı güvenliğini artırmak için uyguladığı çeşitli güvenlik önlemlerini tartıştı.

Google ayrıca, genişletilmiş iki adımlı doğrulama, reklam özelleştirme ve daha fazla veri güvenliği gibi güvenlik önlemleri için başka planlar da ortaya koydu. Google’a göre.

Google’ın yeni uyarı başlığı, kötü amaçlı yazılım, kimlik avı veya fidye yazılımı için kullanılabilecek bağlantılarla birini baştan çıkarma girişimlerini göstermek için ilk olarak Gmail’in çalışma alanı hesabında göründü. Nisan ayı sonlarında Google, bağlantının nerede açıldığına bakılmaksızın, kullanıcıları bazı Google Workspace uygulamalarında (belgeler, sayfalar, slaytlar, çizimler) kötü amaçlı dosyalardan şüphelenildiğini bildirmek için Google Dokümanlar başlığını genişletti.

Yeni özellik önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak ve hem kişisel Google hesapları hem de Google Workspace müşterileri için kullanılabilecek.

Geçen ayın sonlarında Google, potansiyel olarak kötü amaçlı Google Drive dosyaları için uyarı başlıklarını genişletti. Önceden, kullanıcılar böyle bir dosyayı bir Google Drive hesabında veya bir Google Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar veya Çizimler dosyasından açmaya çalışırken banner’ları görüntülerken, Google şimdi özelliği dosya düzeyine getirdi. bir kullanıcı bu tür potansiyel olarak kötü amaçlı veya tehlikeli bir Google Dokümanlar, E-Tablolar veya Slaytlar dosyasını Web’de açmaya çalışırsa, kendisine gelecekteki tehlikeler konusunda bir uyarı sunulacaktır.
genel-8