Apple kullanıcıları şu anda web’de iMessage ve FaceTime’ı etkileyen bir hata bildiriyor. Buna göre, siz yeni bir SIM kart veya eSIM kaydedene kadar her iki işlev de devre dışı bırakılır. Neyse ki, şimdilik Almanya’daki kullanıcılar için her şey açık.


  • iPhone’lardaki eSIM hatası, iMessage ve FaceTime’ı aniden devre dışı bırakıyor
  • Çözüm, yeni bir SIM / eSIM’in etkinleştirilmesini gerektiriyor

Hata, tarafından keşfedildikten sonra daha geniş bir halk tarafından bilinir hale geldi. Bloomberg gazetecisi Mark Gurman Twitter’da ayrıntılı oldu. Gürman’a göre sorun ancak ilgili mobil operatörün resmi mağazasına gidilerek ve fiziksel bir SIM kart etkinleştirilerek çözülebilirdi. Diğer raporlar, eSIM kartını çıkarmanın ve sıfırlamanın da sorunu çözebildiğini belirtiyor.

Çeşitli iPhone modelleri eSIM sorunundan etkilenmiş görünüyor / © NextPit

Gazeteci hatayı bir T-Mobile planıyla yaşadı, ancak Twitter’daki gönderisine yanıtlar, aynı sorunun AT&T ve Verizon müşterilerinin yanı sıra Hindistan’daki (Airtel), Büyük Britanya’daki ön ödemeli sağlayıcı Lyca Mobile ve telefon hatlarını da etkilediğini gösteriyor ( Vodafone), Polonya ve İtalya.

Gurman, hatanın iOS 15.4’ün önceki sürümünde ve mevcut sürüm 15.5’te ve geliştirme aşamasında olan 15.6 Beta 1’de zaten mevcut olduğunu bildirdi. Apple, hatayı henüz resmi olarak doğrulamadı, ancak bir Twitter yorumu, şirketin sorunun farkında olduğunu ve bir düzeltme üzerinde çalıştığını söylüyor.

Bu hatayı hiç bir Alman iPhone’da yaşadınız mı? Eğer öyleyse, sorunu nasıl çözdünüz?genel-27