Sam Raimi’nin Deliliğin Çoklu Evreninde Doktor Strange dikkate değer bir başarı ile küresel gişede 800 milyon doları geçti.

Marvel ve Disney destek direği, Pazar gününü dünya çapında 803,2 milyon dolarlık bilet satışıyla tamamladı ve pandemi döneminin 2 numaralı Hollywood filmi oldu. Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok (1.89 milyar dolar) James Bond fotoğrafını geçtikten sonra Ölmek İçin Zaman Yok (774.2 milyon $) ve Yarasaadam (768.5 milyon dolar). COVID döneminde dünya çapında 700 milyon doları aşan diğer tek film oldu. F9: Hızlı Destanancak bu film pandemide diğerlerinden daha erken vizyona girdi.

Doktor Garip 2 bugüne kadar yurt içinde 342,1 milyon dolar ve yurt dışında 461,1 milyon dolar hasılat elde etti. Filmin Çin’de henüz bir çıkış tarihi yokken, Disney şu anda Rusya’da hiçbir filmini göstermiyor.

Benedict Cumberbatch’in başrolünde yer aldığı, Deliliğin Çoklu Evreninde Doktor Strange 20-22 Mayıs’ta dünya çapındaki gişe grafiğinde üçüncü hafta sonu yurtiçinde 31,6 milyon $’lık satışla zirvede kalmakta hiçbir sorun yaşamadı. Downton Manastırı: Yeni Bir Dönem – daha yaşlı yetişkinlere ihtiyaç duyan – 16 milyon dolar ile 2 numaraya yerleşti.

Marvel resminin kuralının, oyunun yayınlanmasıyla sona ermesi bekleniyor. Top Gun: Maverick Anma Günü hafta sonu boyunca, ancak Doktor 2 Garip neredeyse tamamen meyve suyu dışında.

Tüm Marvel Sinematik Evreni yayınları açısından – Çin ve Rusya hariç tutulduğunda – devam filmi, dünya çapındaki hasılatları açısından 28 arasında 11. sırada yer alıyor. (İlk Doktor Garip küresel olarak 677 milyon doların hemen kuzeyinde zirveye ulaştı.)

Denizaşırı ülkelerde 45,9 milyon dolar ile Güney Kore önde, onu İngiltere (43,8 milyon dolar), Meksika (35,7 milyon dolar) ve Brezilya (29,2 milyon dolar) izliyor.sinema-2