Square Enix’in yaklaşmakta olan aksiyon RPG’si Forspoken, yayıncı Final Fantasy XVI’yı bu yıl içinde yayınlama fırsatı görürse başka bir gecikmeyle karşı karşıya kalabilir.

En azından kaynakların XboxEra sahibi Nick Baker, nam-ı diğer Shpeshal Ed’in söylediği şey bu. Açıklığa kavuşmuş Baker tarafından en son XboxEra podcast’inde, bir kaynak ona Forspoken’in bir kez daha ertelenme olasılığı hakkında konuşmak için ulaştı, ancak bu gecikmenin PlayStation 5 için yeni Final Fantasy girişinin geliştirilmesiyle ilgili olduğu söyleniyor.

Babylon’s Fall Yeni Ekran Görüntüleri 2. Sezonda Gelen Görsel İyileştirmeleri Sergiliyor

Shpeshal Ed, “Yani kaynağım bana ulaştı ve bir şeyden bahsetti” dedi. “Temelde, duyduğum şey, Square’in [Enix] Forspoken’ı tekrar geciktirebilir, ancak bu biraz şartlı ve görünüşe göre bu koşul, Final Fantasy XVI’yı (16) bu yıl çıkarabileceklerini düşünüyorlar.”

Ed ekledi, “Ve bununla kastettiğim şey, bana bu şekilde açıklandığına dair tuhaf bir söylenti. Kare dediler [Enix] Final Fantasy XVI’yı bu yıl kapıdan çıkarabilirler, eğer yapabilirlerse, görünüşe göre Forspoken’ı tekrar erteleyecekler.”

Yeni XboxEra podcast’ini aşağıya zaman damgasını vurduk:

Bu gerçekten garip bir söylenti, ancak Square’in büyük oyunların aynı anda yayınlanmasını istememesi gerektiği için mantıklı bir söylenti, özellikle Forspoken’in yeni bir IP olduğu ve hayranların yeni Finali sabırsızlıkla beklediği gerçeği göz önüne alındığında Fantezi kurulum.

Tetsuya Nomura, Oyunun 25. Yıldönümünü Kutlamak İçin Gelecek Ay Paylaşılacak Yeni Final Fantasy VII Bilgisini Doğruladı

Bu yılın Mart ayında Forspoken’ın 11 Ekim’e erteleneceği açıklandı.inci ek parlatma için. Oyunun ilk olarak 25 Mayıs’ta piyasaya sürülmesi planlanıyordu.inci.

Square Enix, “Forspoken’ın çıkış tarihini 11 Ekim 2022’ye taşıma kararı aldık” diye yazdı. Bu heyecan verici yeni IP için vizyonumuz, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların gelecek yıllarda deneyimlemek isteyeceği bir oyun dünyası ve kahramanı sunmaktır, bu nedenle doğruyu yapmak bizim için son derece önemlidir.”

11 Ekim 2022’de PC ve PlayStation 5’te Forspoken sürümlerigenel-17