eBay, çevrimiçi pazar yeri olarak NFT işine giren en son şirkettir. ilan edildi bugün, web3 platformu OneOf ile ortaklaşa ilk NFT koleksiyonunu piyasaya sürüyor. Şirketin yeni “Genesis” NFT Koleksiyonu, yıllar boyunca Sports Illustrated kapaklarında yer alan ikonik sporcuların 3D ve animasyonlu yorumlarını içerecek. eBay, koleksiyon pazarındaki artışın NFT alanındaki ilk işbirliğine yol açtığını söylüyor.

Bugünden itibaren mevcut olan ilk NFT koleksiyonunda Kanadalı hokey oyuncusu Wayne Gretzky yer alacak. Koleksiyon, yeşil, altın, platin ve elmas katmanlı NFT’ler olarak 13 sınırlı sayıda dijital koleksiyon içerir. NFT’ler 10 dolardan başlıyor ve buz üzerinde bir imza hareketi yapan Gretzky’nin bir 3D render veya animasyonunu içeriyor. eBay, yıl boyunca daha fazla sporcunun yer aldığı ek koleksiyonlar çıkarmayı planlıyor.

eBay’de koleksiyon, elektronik ve ev başkan yardımcısı Dawn Block, “OneOf ile ortaklığımız sayesinde, eBay şimdi her yerde yeni nesil koleksiyoncular için gıpta edilen NFT’leri daha erişilebilir hale getiriyor” dedi. “Bu, eBay alıcı ve satıcı topluluğuna yüksek tutkulu, yüksek değerli ürünler sunma taahhüdümüze dayanıyor.”

eBay geçen yıl NFT’leri kucaklayacağını ve platformuna blockchain odaklı koleksiyonlar getiren yeni yetenekler ekleyeceğini açıkladığı için bugünün lansmanı tam olarak sürpriz değil. eBay, çevrimiçi alışverişte önemli bir varlığa sahip, ancak şirket, halihazırda piyasada bulunan düzinelerce kripto yerel NFT pazarıyla rekabet etmek için işini yarıda bırakacak.

eBay şimdi NFT’leri platformlarına dahil etmek isteyen artan sayıda şirkete katılıyor. Instagram kısa süre önce ABD’deki seçkin içerik oluşturucularla NFT’leri test etmeye başlayacağını duyurdu. Ayrıca Spotify geçtiğimiz hafta, sanatçıların NFT’lerini profillerinde tanıtmalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği test ettiğini doğruladı.genel-24