Cannes Film Festivali ikinci kez kırmızı halıda protesto edildi.

Agence France-Press gazetecisi Frédérique Geffard’ın Pazar günü paylaştığı bir tweet’e göre, Les Colleuses adlı feminist hareketten siyahlar içinde bir grup kadın, o zamandan beri Fransa’da aile içi şiddet mağduru olduğuna inanılan 129 kadının isimlerini listeleyen bir pankart açtı. son Cannes Film Festivali gerçekleşti.

Görüntülerde kadınların el cihazlarından duman çıkardıkları ve kollarını havaya kaldırarak yumruk yaptıkları görülüyor.

Bu gösterim, yarışma filminin gösteriminden önce meydana geldi. kutsal Örümcek, yönetmen Ali Abbasi’den bir gerilim filmi.

Kadınların kimlikleri hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Hollywood Muhabiri yorum için Cannes Film Festivali basın ofisine ulaştı.

Bu olay, George Miller’ın filminin gösterimi öncesinde cinsel şiddete karşı bir protesto yaptıktan sonra Ukrayna bayrağının renklerinde vücut boyası giyen üstsüz bir kadının Cannes kırmızı halısından çıkarılmasından iki gün sonra gerçekleşti. Üç Bin Yıllık Özlem.

Karnının üzerine boyayla “Bize tecavüz etmeyi bırakın” yazısı, alt sırtına “pislik” yazısı yazılmıştı. Güvenlik görevlileri onu bir paltoyla örtmek için koşarken dizlerinin üzerine çöktü ve çığlık attı.

sinema-2