Daha akıllı olmak için gerekli olmadığını düşündüğüm şeylerin bir listesini yapacak olsaydım, bisiklet pedalları listenin başında bir yerde olurdu. Ve yine de, ne zaman kırmızıya kayma sporları bana onun parlak (kelimenin tam anlamıyla!) yeni pedallarını gösterdi, o “oh, bu çok mantıklı” anlarından birini yaşadım.

Özetle, basit: Bisiklet ışıklarını pedal çevirirken bisikletçiye dikkat çekmeye yardımcı olmak için pedalların içine sokun. Şirket, kırtasiye bisiklet ışıklarının trafiğin zengin görsel ortamında kaybolduğunu öne sürüyor, ancak bunu bisikletin her şeyden daha fazla hareket eden kısmına – yani pedallara – bağlayarak, teori, ek hareketin birinin gözlerini yakalayıp trafikte daha görünür olursunuz.

Bana mantıklı geldi; hatırlayabildiğim kadarıyla bisiklet pedallarına reflektörler yapıştırdık (ve ben büyümüş yaşlı bir adamım) Ulaşım Olarak Bisikletin Anavatanı), bu nedenle teknoloji, ışıkları pedalların içine gerçekten sokabilmek için yetiştiğinde mantıklıdır, bu doğal bir evrimdir.

Mütevazı pedallara çok sayıda akıllı teknoloji sığdırdılar. Hareket algıladığında yanan ve bisiklet park edildiğinde sönen dört ışık (her pedalda iki tane; öne bakan beyaz bir ışık, arkaya bakan kırmızı bir ışık) vardır. Pedalların yönü konusunda da endişelenmenize gerek yok; sadece pedal çevirmeye başlayın ve bisiklet, pedalların hangi yöne baktığını anlar. İleri her zaman beyaz olacak ve arkadaki ışınlar, olası otomotiv saldırganlarınızın ruhlarına kırmızı ışık saçacak.

Işıkların, “sabit” (her zaman açık), pedalların düzenli olarak tam parlaklıkta yanıp söndüğü “flaş” veya güç tasarrufu sağlayan “eko flaş” olmak üzere üç modu vardır. Pil ömrü sırasıyla üç, 11 veya 36 saattir.

Işık modüllü pedallar

Resim Kredisi: kırmızıya kayma sporları

Şirket, tüm pedalları kolayca şarj edebilmeniz için küçük bir USB hub içerir. Pedallar 610 gram ağırlığında, ki bu tam olarak hafif değil – bunun yarısı ağırlığındaki benzer bir fiyat sınıfındaki pedallar – ancak banliyö bisikletleri için mantıklı olabilir. 139,99 dolara mal oldular ve yarın satışa çıkıyorlar, mevcut doğrudan Redshift Sports’tan.genel-24