iPhone 14 serisinin büyük ölçüde gelmesi bekleniyor Geliştirilmiş ön kamera özellikleri ve yeni bir rapora göre, Apple da yeni bir tedarikçiye geçecek.

Nisan ayında, tanınmış Apple analisti Ming-Chi Kuo, tüm iPhone 14 serisi modellerinin – 6.1 inç iPhone 14, 6.7 inç iPhone 14 Max, 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14’ün Pro Max – daha keskin ve daha parlak görüntüler için otomatik odaklamalı ve daha geniş f/1.9 diyafram açıklığına sahip daha iyi bir selfie kamerasına sahip olabilir.

Kore çıkışı ETHaberlerApple sızıntıları söz konusu olduğunda başarılı bir geçmişe sahip olan , Apple’ın ilk kez ön kamerayı Güney Koreli bir tedarikçiden alacağını iddia ediyor.

Görünüşe göre Apple, her zamanki Çinli kamera tedarikçileri tarafından sunulan ön kameranın kalitesinden memnun değildi. Ayrıca, otomatik odaklama gibi yeni işlevlerin eklenmesi, ön kameranın maliyetinin iPhone 13 ile karşılaştırıldığında üç kat artmasına neden oldu ve sonuç olarak, sınıflandırması düşük kaliteli bir bölümden yüksek bir düzeye yükseltildi. bitiş bileşeni.

Apple’ın daha önce iPhone 15 serisi için Güney Kore’nin LG Innotek’in ön kameralarını gelecek yıldan itibaren kullanmaya başlamayı planladığı iddia ediliyordu. Şirketin, muhtemelen iPhone 14 serisi için ön kameraların seri üretimine başladığı bildiriliyor. Eylül ayında Apple Watch Series 8 ve AirPods Pro 2 ile birlikte duyuruldu.

LG Innotek zaten Apple’a arkaya bakan kameralar sağlıyor. Ön kamera siparişleri, LG Innotek ile halihazırda ana satıcılardan biri olan Japon Sharp arasında paylaştırılacak.

Ön kamera, iPhone 14 ve 14 Max’te bir çentiğe ve iPhone 14 Pro ve Pro Max’te ikili bir kesme kurulumuna yerleştirilecek. Pro modellerinin de büyük bir olasılıkla gösteriş yapma olasılığı yüksektir. yeni 48 MP kamera, onları yılın en iyi kameralı telefonları.

Yeni modeller 8GB RAM ile başlayacak ve uydu bağlantısına da sahip olabilir.telefon-1