SAN FRANCISCO: Teknoloji devi Google‘s Android Bir rapora göre, 11’in toplam Android telefonların %28,3’ünden fazlasına yüklenen Android’in en yaygın olarak dağıtılan sürümü olduğu söyleniyor.

Google, işletim sisteminin çeşitli sürümlerini çalıştıran Android cihazların yüzdesini gösteren grafiğini güncelledi, ancak 9To5Google raporlarına göre Android 12’nin benimsenme oranı hakkında hala ayrıntı yok.

2022 için yeni dağıtım verilerine göre, Android 11 ve daha yeni sürümlerdeki cihazlar, pastanın en büyük tek dilimini %24,2’den %28,3’e yükselterek oluşturuyor.

popülaritesi göz önüne alındığında, bu gerçekten şaşırtıcı değil. SAMSUNG Raporda, cihazlar ve şirketin uygun fiyatlı cihazlarını bile Android 12’ye kadar nasıl güncel tuttuğu belirtildi.

Buna uygun olarak, hala Android 10’da bulunan cihazların payı, Kasım ayındaki %26,5’lik paya kıyasla %23,9’a düştü.

Sırada, Android’in her eski sürümü, kullanımda benzer bir düşüş gördü. Jöle fasulye şekerleme kullanım şimdi yüzde birin yarısının altına düştü.

Bu son grafikte Android 12 istatistiklerinin olmaması, muhtemelen rapora göre Android geliştiricileri için amaçlanan amacı ile ilgilidir.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9