Savunma Araştırma ve Geliştirme Teşkilatı (DRDO) araştırmakla görevliydi. elektrikli araç ateşi Birlik Karayolu Taşımacılığı ve Karayolları Bakanlığı tarafından meydana gelen olaylarda, pil paketleri ve modüllerinin tasarımları da dahil olmak üzere pillerde ciddi kusurlar bulmuştur.

Konuyu bilen kaynaklara göre bu kusurlar, elektrikli iki tekerlekli araç üreticilerinin Okinawa Otomobil TeknolojisiPure EV, Jitendra Elektrikli Araçlar, Ola Elektrik ve Boom Motors “maliyetleri azaltmak için daha düşük kaliteli malzemeler” kullanmış olabilir.

Merkezi AteşDRDO’daki Patlayıcı ve Çevre Güvenliği (CFEES), ilk olarak Business Standard tarafından bildirildiği üzere, gerçek bulma raporunu Bakanlığa sunmuştur.

Kaynaklara göre, bakanlık şimdi bu EV üreticilerinin temsilcilerini topladı ve onlardan DRDO raporu bulguları hakkında bir açıklama yapmalarını istedi.

Bu ayın başlarında, Birlik Tüketici İşleri Bakanlığı’na bağlı Merkezi Tüketici Koruma Kurumu (CCPA), e-scooter’ları Nisan ayında patladıktan sonra Pure EV ve Boom Motors’a bildirim gönderdi.

Tüketici gözlemcisi ayrıca daha fazla e-scooter yangını vakasını inceliyor ve diğer EV üreticilerine de benzer bildirimler sunacak.

Ola Electric ile birlikte Pure EV ve Boom Motors, Jitendra EVve Okinawa Autotech, EV yangın olayları bildirildikten sonra hatalı grupları geri çağırdı.

EV yangınlarıyla ilgili hükümet tarafından oluşturulan araştırma komitesinin ön bulguları, ülkedeki neredeyse tüm elektrikli iki tekerlekli yangın olaylarında pil hücreleri veya tasarımla ilgili sorunları zaten belirledi.

Komite, e-scooter’larda EV yangınları ve pil patlamaları sonrasında oluşturuldu.

Uzmanlar, neredeyse tüm EV yangınlarında pil hücrelerinin yanı sıra pil tasarımında da kusurlar buldu.

Hükümet şimdi, yakında açıklanacak olan EV’ler için yeni kalite merkezli yönergeler üzerinde çalışıyor.

Şimdiye kadar en az 12 elektrikli iki tekerlekli araç patladı ve birkaç EV üreticisi, hükümetin artan baskısı nedeniyle hatalı grupları geri çağırdı.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9