Görünüşe göre Activision Blizzard, davasını çevreleyen soruşturma açısından bir mola veremez. Şu anda şirket, çalışma koşulları hakkında konuşurken çalışanları susturma girişimiyle ilgili olarak Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu (NLRB) tarafından eleştiriliyor.

Şikayette belirtildiği gibiçalışanlar, Slack hakkındaki dava hakkında bir makale yayınladıktan ve Activision Blizzard’ı diğer iş arkadaşlarına karşı sorumlu tutmayı tartıştıktan sonra bir yönetici tarafından tehdit edildi.

Newzoo: En İyi Oyun Şirketleri 121 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

[Activision Blizzard] Ulusal Çalışma İlişkileri Yasası’nın 8(a) (1) (2) (3) ve (4) bölümleri anlamında haksız iş uygulamalarına girişti ve bu uygulamalarda bulunuyor […] Son altı ay içinde, [Activision Blizzard] bir yönetici aracılığıyla çalışanları ücret saatleri ve çalışma koşullarıyla ilgili konuları Slack’te tartışmamaları konusunda tehdit etti.

Amerika İletişim İşçileri (CWA) bir basın açıklamasında, şirket çalışanlarından birinin ‘konuşan işçilere karşı misilleme modeli’ olduğundan bahsettiğini belirtti.

Şu anda Raven’daki geliştiricilere yardımcı olan ajans olduğu için CWA hakkında daha önce okumuş olabilirsiniz. CWA şu anda teknoloji ve video oyun endüstrilerinde sendikasız işçileri örgütlemeye odaklanmış durumda. Bu ajans ayrıca 2021’de Activision Blizzard’a karşı şirketin çalışanlarını korkuttuğunu ve sendikaları çökerttiğini iddia ederek aleyhinde konuştu.

Bloomberg’in işaret ettiği gibi, bu bulgu, bir sendikalaşma çabasını savuşturmaya ve Microsoft’a 68,7 milyar dolarlık bir satışı tamamlamaya çalıştığı için şirket için bir aksilik. Bugün, NLRB basın sekreteri Kayla Blado, Activision-Blizzard etkilenen çalışanlarla anlaşmadıkça ajansın bir şikayette bulunacağını belirtti.

Activision Blizzard ile ilgili mevcut durum, vaka gelişmeye devam ettikçe ve daha fazla gerçek ortaya çıktıkça oldukça emsalsiz. Ancak şimdi, birleşme tamamlandıktan sonra şirkete ne olacağını merak etmek için her zamankinden daha iyi bir zaman. Daha da önemlisi, bu gerçekleştiğinde mevcut Activision lideri Bobby Kotick’e ne olacak? Yeni gelişmeler oldukça bu hikayeyi güncellemeye devam edeceğiz.genel-17