Microsoft, Windows ve Android’i birleştirme fikrini geliştirmeye devam ediyor. Son zamanlarda şirket, mevcut işletim sistemi için Android için Windows Alt Sistemi alt sistemi için bir güncelleme yayınladığını duyurdu.Ana yeniliklerden biri, Android 12.1’e (12L) geçiştir. Mevcut genel sürüm, Android 11’e dayanmaktadır. Başlangıçta, güncelleme yalnızca Geliştirme Kanalı aracılığıyla kullanılabilir. Herkese ne zaman sunulacağı ise henüz belli değil.

Microsoft, Android 12.1’e güncellemenin bazı uygulamaların çalışmamasına neden olabileceğini not eder. Hangilerini belirtmiyor, ancak muhtemelen bazı eski programlara atıfta bulunuyor.

Güncelleme ayrıca Android’in Windows ile entegrasyonunu da güçlendiriyor. Örneğin, açılır mesajlar önce Windows bildirimleri olarak görüntülenir. Görev çubuğu artık bir Android uygulamasının mikrofonunuza mı yoksa konumunuza mı eriştiğini gösteriyor.

Şirket ayrıca Android uygulamalarının bilgisayarı bekleme modundan çıkardıktan sonra daha iyi çalışması gerektiğini söylüyor. Yeniden başlamak yerine, kaldıkları yerden devam etmelidirler.genel-22