Vampire: The Masquerade – Bloodhunt, 40 oyuncunun Prag sokaklarında savaştığı battle royale türüne yeni bir soluk getiriyor. Şaşırtıcı bir şekilde, bu oyunda keşfedilecek çok sayıda arketip ve silah var ve onları bu nihai Bloodhunt kademe listesinde sıralamak için buradayız.

Bloodhunt Nihai Kademe Listesi

Kademe listelerini iki kategoriye ayırdık: arketipler ve silahlar. Bu kılavuz, oyun tarzınıza ne tür bir arketip ve silah kombinasyonunun uygun olabileceğini bulma görevinizde yardımcı olabilir.

Arketip Katman Listesi

Aşağıdaki oyun tarzlarına göre her bir arketipin sıralamasının kısa bir özetini burada bulabilirsiniz. Onları yeteneklerine göre sıraladığımızı unutmayın. Doğru silahlara sahipseniz, bu kademe listesi tercihinize göre değişebilir.

Her bir arketipin güçlü, zayıf yanlarını ve onların becerilerini doğru şekilde nasıl kullanabileceğinize dair farklı stratejilerini öğrenmek için bağlantılara tıklayarak aşağıda daha fazlasını okuyun. En iyi arketipi sıralamak oldukça zor olsa da, her bir arketipi neden denemeniz gerektiğine dair size farklı anlayışlar ve bakış açıları vereceğiz.

Suç

Savunma

Destek/Yardımcı Program

Başa dön ↑

kaba | Bruja Klanı

Arketip Gücü: şok dalgası yumruk

Pasif Güç: gerçek kum

Klan Gücü: yükselen sıçrama

Oyun tarzınız daha muhafazakar bir tank ve hasar yaklaşımıysa, Brute modeli size uygun olabilir. Shockwave Punch, mermileri saptırabilir, bu nedenle bu arketip, hem saldırınızı hem de savunmanızı rakibinize karşı zamanlarsanız oldukça güçlüdür.

Bir gruptayken, diğer takım arkadaşlarınız öldürmeye gidebilirken, Brute bir savunma dikkati dağıtma görevi de görebilir. Brute’u solo oynamak, True Grit pasifi aracılığıyla hayatta kalmanızı da artırabilir ve size hasar almadan sağlığınızın yarısına kadar yenileme yeteneği verir.

Başa dön ↑

sabotajcı | Nosferatu Klanı

Arketip Gücü: kanalizasyon bombası

Pasif Güç: Görünmeyen Geçit

Klan Gücü: Yok olmak

Nosferatu klanındaki arketipler Vampire: The Masquerade Bloodlines’da kullanması en eğlenceli olanıdır çünkü kendilerini geçici olarak görünmez kılma gücüne sahip tek klan odur.

Özellikle solo oynarken, bizim görüşümüze göre en kullanıcı dostu güç kitine sahip arketip olan Sabotajcı’nın devreye girdiği yer burasıdır. Bu oyundaki profesyoneller, bu arketipin en zayıflarından biri olduğunu düşünebilir, ancak konumlandırma stratejilerinde iyiyseniz, Sabotajcı potansiyel favoriniz olabilir.

Unseen Passage, oyundaki en güçlü pasiflerden biri olmalı ve size çömelirken yarı görünmez olma yeteneği veriyor. Bu, bir nişancı veya keskin nişancı tüfeği aldıysanız ve çatıda iyi bir gözetleme noktanız varsa kullanışlıdır.

Kanalizasyon Bombası gücü, düşmanlarınızı şaşırtabileceğiniz birçok durumda oldukça kullanışlıdır. Düşmanlar ona yaklaştığında zehirli gaz salan bir yakınlık bombası. Prag’da devriye gezdiğiniz bir bölgede bunu biraz spam yaparak, tuzaklarınızı doğru yerlere yerleştirirseniz, onu aşırı güçlü hale getirebilirsiniz.

Başa dön ↑

Vandal | Bruja Klanı

Arketip Gücü: dünya şoku

Pasif Güç: adrenalin patlaması

Klan Gücü: yükselen sıçrama

Daha hareketli bir oyun tarzınız varsa, Vandal daha çok yüksek riskli, yüksek ödüllü bir hasar veren arketiptir. Earth Shock, rakibinize karşı agresif olmak için veya Soaring Leap’e ek olarak alternatif bir kaçış becerisi olarak kullanabileceğiniz oldukça esnek bir beceridir.

Earth Shock’u kullanmanın iyi bir örneği, düşmanlarınızı yüksek bir konumdan şaşırtmaktır. Vandal ileri sıçrayabilir ve yere çarparak hasar verebilir ve düşmanları yukarı fırlatabilir ve bir pompalı tüfek veya yakın muharebe saldırısı ile işini bitirebilir.

Adrenaline Rush, düşmanların yakınındayken Vandal’a orta düzeyde hasar direnci verir. İkili/üçlü bir takımda bu arketip, Brute veya Enforcer gibi savunma arketipleriyle iyi bir kombinasyon olabilir.

Başa dön ↑

uygulayıcı | Ventrue Klanı

Arketip Gücü: sarsılmaz Yük

Pasif Güç: boyun eğdiren mevcudiyet

Klan Gücü: Mermer Eti

Enforcer, Brute’a alternatif bir tank olarak Vampire: The Masquerade Bloodhunt’a eklenen yeni bir oyundur. Arketip gücünün kullanımı Brute’a kıyasla biraz daha zor olsa da, doğru ellerde kullanıldığında bir yumruk atıyor.

Birine Boyun Eğmeyen Hücum ile vurduğunuzda, o kişi birkaç saniyeliğine sessizleşir ve onları hazırlıksız yakalar.

Flesh of Marble, doğru kullanıldığında oldukça güçlüdür. Bu gücü yeniden yüklerken, birkaç saniyeliğine bağışıklık kazandığınızı fark etmeden düşmana saldırması için baskı yaparak etkinleştirebilirsiniz.

Başa dön ↑

Avcı | Nosferatu Klanı

Arketip Gücü: İzcilik Fakültesi

Pasif Güç: Canavarı Hisset

Klan Gücü: Yok olmak

Battle Royale seanslarınızda kullanmak için daha zorlu bir arketip istiyorsanız, Prowler’ı denemek isteyebilirsiniz. Bu arketipi tek başına kullanmak Saboteur’a göre biraz daha zor olsa da, güçlerinde ustalaşmak size rakiplerinize karşı haksız bir avantaj sağlayabilir.

Sense The Beast, düşmanların en son hareketlerini ortaya çıkaran ve Prowler’a hem düşük cana sahip hem de yere düşen düşmanları bitirme özgürlüğü veren bir iz bırakır.

Prowler, düşmanları uzaktan tespit edebilen Scouting Famulus gücü nedeniyle bunu ikili ve üçlü olarak oynarken çok güvenilir bir gözcü olabilir. Bu arketipin Apex Legends’daki Bloodhound’a benzediğini düşünün.

Başa dön ↑

siren | Toreador Klanı

Arketip Gücü: kör edici güzellik

Pasif Güç: akraba cazibesi

Klan Gücü: Projeksiyon Çizgisi

Toreador, Nosferatu sizin çay bardağınız değilse düşünebileceğiniz başka bir klan. Elbette, Yükselen Sıçrayışları olan Bruja klanına sahipsiniz, ancak Toreador’un Projeksiyon Atışlarına bağlı sürpriz unsuru var.

Bir kanat ve destek karışımı istiyorsanız, Siren arketipini kullanmayı düşünün. Oyun onları destek rolü olarak sınıflandırsa da, Blinding Beauty ile takım olarak oynarken Valorant’a benzer bir başlatıcı olarak kullanabilirsiniz.

Blinding Beauty çevresindeki düşmanlara hasar verir ve onları kör eder, böylece Siren ikili/üçlü takımlarda güvenilir bir takım arkadaşı olabilir. Rakiplerinizi şaşırttıktan sonra yere serilirseniz, bırakın temizlik işini takım arkadaşlarınız yapsın.

Kindred Charm, özellikle solo oynarken sivillerden hızlı güçlendirmeler alabilen yararlı bir pasif güçtür.

Başa dön ↑

İlham Perisi | Toreador Klanı

Arketip Gücü: Canlandırıcı Ses

Pasif Güç: Nihai Yasa

Klan Gücü: Projeksiyon Çizgisi

Muse, Vampire: The Masquerade’deki saf destektir. Bu arketip, solo sıralarda oynamak için pek ideal değil ancak bir battle royale oturumunda pasif olarak oynamak istiyorsanız, Muse’un iyi bir hayatta kalma oranı var.

İkili/üçlü olarak çalındığında, Gençleştirici Ses gücünün parladığı yer burasıdır çünkü hem sizi hem de tüm takımı etkileyen iyileştirici bir aura yayar.

Final Act, Muse’a bekleme sürelerini anında yenileme ve düştüğünde güçlerin kullanılmasını sağlama gücü verir. Güvenli bir alana ışınlandığınızı varsayarak, solo oynarken işinizi bitirecek bir Prowler ile karşılaşmamanızı ummanız yeterli.

Başa dön ↑

Silah Seviyesi Listesi

Bloodhunt seviye listemizin bir sonraki bölümünde silahlara bir göz atıyoruz.

Silah Seviyesi Listesi

Battle Royale koşularınız sırasında kullandığınız arketipe bağlı olarak, Vampire: The Masquerade Bloodhunt’ta bulabileceğiniz bu silahlar hayatta kalma şansınızı artırabilir veya azaltabilir.

Silahlarınızı bulurken dikkat etmeniz gereken aşağıdaki renk kodlu nadirlikler şunlardır:

  • Ortak (Yeşil)
  • Nadir (Mavi)
  • Epik (Mor)
  • Efsanevi (Altın)

İşte Prag sokaklarında bulabileceğiniz silahların kısa bir özeti. Bu listede bulunan belirli bir silah seti hakkında daha fazla ayrıntı için her bir kademeye tıklayabilirsiniz.

  • S-Kademe: Minigun, Pompalı Av Tüfeği, Katana
  • A Katmanı: Nişancı Tüfeği, Saldırı Tüfeği, Keskin Nişancı Tüfeği, Susturulmuş SMG, Kırbaç Bıçakları, Çift Namlulu
  • B Katmanı: LMG, Tommy Gun, Patlama Tüfeği, Toggler, 9 Namlu, Çivili Yarasa, Ateş Baltası
  • C Seviyesi: Tatar Yayı, Tabanca, Tabanca, Çift Tabanca, Çift Arbalet

Başa dön ↑

S Seviye Silahlar

Battle Royale koşularınızda gerçekten şanslıysanız, bu silahları takip etmelisiniz. Minigun, oyun içinde bulabileceğiniz efsanevi bir silahtır ve doğru pusu noktalarındaysanız çok fazla hasar verir.

Daha çok yakın dövüş türünde bir oyuncuysanız, Pompalı Tüfeği kullanın. Bu silah, Bruja Klanı arketiplerinin yanı sıra Enforcer arketipleri için de uygundur. Nişan alma konusunda hassassanız, Çift Namlulu av tüfeğini de kullanabilirsiniz.

Pompalı Tüfeği de üste yerleştirmemizin nedeni, şarjör kapasitesinin size rakiplerinizi daha fazla yere düşürme şansı vermesidir.

Katana ve Scourge Blades arasında, menzilli saldırıları engelleme yeteneği nedeniyle Katana’yı S Seviyesinde seçiyoruz. Ayrıca, kısa bir süre için bir Star Wars Jedi olarak oynamak gibi hissediyorsunuz.

Başa dön ↑

A Seviye Silahlar

Bu seviyenin altındaki silahları bulmak aslında Scourge Blades dışında oldukça kolay. Saldırı Tüfeği herkesin favorisidir, çünkü haritada ölseniz bile Son Şans açılır penceresini aldığınızda, bu alacağınız varsayılan ekipmanlardan biridir. Ayrıca, tüm savaş alanlarında çok yönlüdür.

Düşmanları uzun mesafeden takip etme konusunda iyi bir sezginiz varsa, hem Nişancı hem de Keskin Nişancı Tüfekleri de bu kategoriye girer.

Oyun tarzınız özellikle yakın dövüşte daha hareketliyse, bir Katana bulamazsanız diye gözlerinizi Bela Bıçaklarında tutmak isteyebilirsiniz. Scourge Blades silah becerisi, size rakibinize doğru hızlı bir şekilde saldırma yeteneği vererek, yakın dövüş silahları yoksa, nişan almalarını sağlar.

Başa dön ↑

B Seviyesi Silahlar

Bu B Seviyesi listesinde bulabileceğiniz silahlar çoğunlukla yüksek şarjör sayısına sahiptir. Bu silahları kullanmanın tek dezavantajı, sağladığı doğruluktur. LMG ve Tommy Gun bu kategoriye girer ve yakın ve orta menzilli dövüşler için en uygun olanlardır.

9 Namlu, etrafta bir Nişancı veya Keskin Nişancı Tüfeği bulamıyorsanız, iyi bir uzun menzilli silahtır.

Yarı otomatik ve tam otomatik modların bir karışımını istiyorsanız, Toggler en iyi seçeneğiniz olacaktır. Şarjör kapasitesi, diğer AR’lere kıyasla o kadar çekici değil. Bununla birlikte, daha iyi bir nadirlikteki Toggler alabilirseniz, bu silah A-Kademe yakınına çarpabilir.

Nadir olanları bulamazsanız, rakiplerinizi alt etmek için yeterince iyi olan Ateş Baltası ve Çivili Yarasa gibi diğer yakın dövüş silahlarını da burada bulabilirsiniz. Orta ila uzun menzilli bir dövüş stilinden daha fazlasını istiyorsanız, A-Tier listesine başvurabilirsiniz.

Başa dön ↑

C Seviye Silahlar

Burada, ganimetlerinizle şanslı değilseniz, Bloodhunt’ta bulabileceğiniz en zayıf silahları bulacaksınız. Yumurtlamanızın başlangıcında, size Tabanca verilir, ancak Çift Tabanca bulabilirseniz, düşmanlarınızı erken turlarda alt etme konusunda küçük bir avantajınız olabilir.

Bir Tabanca almak size Tabanca yerine daha iyi hasar verir ancak bu süreçte şarjör kapasitesinden fedakarlık edersiniz.

Arbalet esas olarak kaçmak için kullanılır, çünkü Sabotajcının Kanalizasyon Bombasına benzer zehirli bir bulut yayar, ancak daha iyi bir nadirlik elde etmedikçe daha zayıftır.

Çift Arbalet’i B-Tier’in yanına koyabiliriz ama bu noktada gerçekten durumsal. Belki bir çatışmayı tespit edebilirseniz, patlayıcı mermilerini spam göndererek birkaç parça çalabilirsiniz.

Başa dön ↑

Ve bu da Vampirimizi tamamlıyor: Maskeli Balo kan avı seviye listesi! Bu kılavuzun, tercih ettiğiniz arketip ve mevcut güç setlerine uyacak şekilde bulmanız gereken silahları seçmenize yardımcı olacağını umuyoruz.oyun-5