Illinois merkezli oyun geliştiricisi Deep Silver Volition, yan ürün serisi Agents of Mayhem’in ezici lansmanının ardından en başarılı serisi Saints Row’a geri dönüyor.

Volition’ın, Saints Row IV’ün ilk ticari çıkışının Ağustos 2019’da THQ Nordic tarafından duyurulmasından dokuz yıl sonra IP’ye dönüşü. Ancak, oyunun yeniden başlatma olarak tanıtılması ancak iki yıl sonra olacaktı.

Çıkış tarihi, platformlar ve sürümler

Saints Row’un başlangıçta 25 Şubat’ta piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Ancak Deep Silver Volition, COVID-19’un gelişim üzerindeki etkisine atıfta bulunurken, ‘kalite ve cila’ için oyunu altı ay erteledi. Yeni çıkış tarihi, oyunun PC için piyasaya sürüleceği 23 Ağustos’tur (zamanlanmış olarak Epik Oyunlar Mağazası özel), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series S|X.

Standard Edition’ın fiyatı 59,99 ABD dolarıdır. Gold Edition, ana oyunu, Genişletme Biletini ve Saints Criminal Customs (Saints Custom Cabrio ve Saints Custom Stab Jacket) ve Los Panteros American Muscle Bundle (Custom ‘Fury’ Motorcycle ve ‘El Lanzador’ Heavy Weapon Skin gibi bonus DLC paketlerini içerir. ) 89,99 $ için. Platinum Edition, tüm bunlara ek olarak 99,99 $ karşılığında Saints Row: The Third Remastered’ı içerir. Tüm sürümler, ön sipariş verildiyse, The Idols Anarchy Pack (bir Idols DJ Miğferi, bir Twinkle Bat ve bir Sandstorm Scrambler) verir.

Oynanış ve fragmanlar

Duyuru fragmanı, Ağustos 2021’de tanıtımın (ve orijinal lansman tarihi bilgisinin) yanında yayınlandı.

Oyuna ilk genişletilmiş bakış, birkaç ay sonra, Ekim 2021’de Game Informer’ın izniyle geldi.

Son zamanlarda, özelleştirme seçeneklerinin genişliğine kapsamlı bir bakış attık; daha fazlası aşağıda.

Tür, ayar ve mekanik

Saints Row yeniden başlatma, önceki taksitlerde görülen özelliklerin çoğunu, özellikle açık dünya yaklaşımını korurken, tuhaf ton biraz geri çevrildi. Oyun, Amerikan Güneybatı ortamına dayanan kurgusal Santo Ileso şehrinde geçiyor. Volition’a göre şehir, on beş ilçeye sahip ve uçsuz bucaksız bir çölle çevrili, franchise’da şimdiye kadar görülen en büyük oyun alanı olacak.

Saints Row’un başlangıcında, Santo Ileso üç ana grup tarafından kontrol ediliyor:

  • Ana üssü Rancho Providencia’nın yıpranmış bölgesi olan araba tuning ve fitness üzerine kurulu klasik bir çete olan Los Panteros;
  • Ünlü ve kulüplere düşkün anarşistler olan idoller, merkezi Monte Vista’nın zengin semtinde;
  • Marshall Industries, gökdelenlerle dolu Lakeshore bölgesinde yerleşik özel bir askeri şirket.

Bir kez daha The Boss olarak adlandırılan oyuncu karakteri, Marshall Industries’in eski düşük seviyeli bir üyesidir ve üç anahtar karakterin yardımıyla yeni bir çeteyi bozar ve birleştirir:

  • Neenah, Los Panteros çetesinin eski kaçış sürücüsü ve aynı zamanda yetenekli bir tamirci;
  • Idols için eski DJ ve soygun planlayıcısı Kevin;
  • The Boss’a katılmadan önce mavi yakalı suçlarda uzmanlaşmış, MBA derecesine sahip, kendi kendini iş girişimcisi olarak tanımlayan Eli.

Tahmin edebileceğiniz gibi, çetenin amacı kendi suç imparatorluğunu kurmak için Santo Ileso’nun bölgelerini ele geçirmek. Saints Row serisinde ilk kez oyuncular suç girişimlerini nerede kuracaklarını seçebilecekler ve kararlar şehri farklı şekillerde şekillendirmeye yardımcı olacak.

Insurance Fraud gibi geri dönen hayranların favorileri de dahil olmak üzere seçilebilecek on beş girişim olacak ve diğerleri lansmandan sonra eklenecek. Her girişim, The Boss’a benzersiz ödüller verecek. Saints Row ayrıca, Boss’un hareket halindeki bir arabanın üzerinde bir taret kullandığı ‘Riding Shotgun’ veya hedefin Santo Ileso’da bir paket içinde bir paket teslim etmek olduğu ‘Pony Express’ gibi bazı oldukça tipik Side Hustle etkinliklerine de sahiptir. zaman miktarı.

Sürüş, araba savaşına odaklanarak önceki girişlerden de iyileştirildi. Volition, oyuncuların sadece silah taşımak yerine araçları silah olarak kullanma fırsatına sahip olmalarını istiyor. Geliştiriciler, arabalar, bisikletler, kamyonlar, tekneler, uçaklar, helikopterler, VTOL’ler, hoverbike’lar, hoverboard’lar ve go-kartlar dahil olmak üzere 80’den fazla motorlu ulaşım aracı vaat etti. Ek olarak, Santo Ileso’da geçiş bir wingsuit ile de mümkün olacak.

Elbette, Saints Row ayrıca yakın dövüş beyzbol sopalarından roketatarlara ve tabancalara kadar geniş bir silah cephaneliği vaat ediyor. Yakın dövüşçüler de acımasız yayından kaldırmalar bekleyebilirler.

Bırakma, bırakma kooperatifi bu yeniden başlatmada geri dönüyor ve iki oyuncunun Santo Ileso’da özgürce dolaşabilmesi için tamamen bağımsız olacak. Çapraz nesil çok oyunculu oyun desteklenir (PS4 ve PS5 veya Xbox One ve Xbox Series S|X arasında), ancak tam platformlar arası oyun mevcut olacak gibi görünmüyor.

Özelleştirme Oyunun Adıdır

Muhtemelen oyunun ticari marka özelliği, inanılmaz derecede ayrıntılı özelleştirme olacaktır. Her zamanki şeyleri (cinsiyet, saç, vücut, burun, gözler, ağızlar, çeneler, yanaklar, kaşlar, gözlükler, piercingler, yaralar ve kusurlar, yüz dövmeleri, makyaj) ince ayar yapmaya izin veren derin bir karakter yaratıcısı sayesinde The Boss ile başlar. ve daha fazlası. Asimetrik özelleştirme var, örneğin oyuncuların karakterin yüzünün tek tarafını değiştirmesine izin veriyor; tüm renk yelpazesini ve hatta metalik, parlak, mat ve malzeme değişiklikleri gibi seçenekleri içeren cilt özelleştirmesi var. Son olarak, Saints Row’da sekiz ses seçeneği vardır (dört erkek ve dört kadın).

Kişiselleştirme mantrası, değiştirilebilen kıyafetlere sahip üç ana destekleyici karaktere kadar uzanır. Adsız müttefik NPC’ler olan acemiler bile belirli kıyafetler ve özel araba gezileri ile donatılabilir.

Aynı şey, tabii ki The Boss tarafından sürülebilen araçlar için de geçerli. Döşeme boyası, iç mekan rengi, jant boyası, pencere tonları ve çıkartmalardan bahsetmeden, rengi, kiri ve yaşı özelleştirmek için birçok boya seçeneği olacak. Gövde özelleştirme seçenekleri arasında tamponlar, ızgaralar, kaputlar, aynalar, etekler ve rüzgarlıklar; ardından lastik ebadı, genişliği, profilleri, jant tipleri ve akslar.

Motorlara, kornalara ve şanzıman seçeneklerine izin vermeseydi, iyi bir araba özelleştirme sistemi olmazdı, ancak nitro, arazi kitleri ve çekme kabloları gibi daha pek çok şey var. Her aracın ayrıca fırlatma koltukları, top ve zincir, diz kapakları, sonsuz destek, hava kontrolü ve daha fazlası gibi tamamlandığında imza niteliğindeki bir yeteneğin kilidini açan benzersiz bir mücadelesi vardır.

Saints Row’daki silahlar da benzer seçenekler sunuyor. Oyuncular renk, yüzey, desen veya çıkartmanın yanı sıra bir silahın yapıldığı malzemeyi de değiştirebilir ve nihayetinde, isterlerse kaplamayı aynı sınıftaki başka bir silahla değiştirebilirler. Silahların ayrıca, yılanları serbest bırakan Pinata Gun gibi özel yeteneklerin kilidini açan kendi zorlukları vardır.

Son olarak, Saints HQ tamamen yenilenebilir. Hikayede ilerlemek, dekoratif eşyaları ödüllendirirken, şehir genelinde koleksiyon fotoğraflarının çekilmesi, Patronun öğeyi Genel Merkez’e yerleştirmesini sağlar.

Saints Row PC Sistem Gereksinimleri

Henüz duyurulmamış, bu bölüm kullanıma sunulduğunda güncellenecektir.genel-17