PC’deki en iyi ejderha oyunlarının bir listesini mi arıyorsunuz? Dungeons and Dragons PC oyunları günlerinden çok önce ve Tolkein fantezinin poster çocuğu olmadan önce, ejderhalar efsanelerin en korkunç ve görkemli yaratıkları olmuştur. Genellikle ateş püskürtürler ve altın biriktirirler, diğer zamanlarda yoldaş olurlar ve binilmeye tenezzül ederler ve çoğu zaman wyvern ile karıştırılırlar.

Bilgisayar oyunları ve özellikle en iyi RPG’ler, doğal olarak hem dost hem de düşman olarak ejderhalar ve ejderha benzeri yaratıklarla dolup taşmaktadır. Destansı bir hesaplaşmaya bayılıyoruz ve hiçbir şey gökdelen büyüklüğünde, ateş püskürten bir kertenkele kadar başarılı olamaz.

En iyilerinden bazılarını topladık ejderha oyunları Bir ejderhayla karşılaşabileceğiniz, savaşabileceğiniz veya arkadaş olabileceğiniz PC’de. En iyi seçimlerin çoğu çok oyunculu oyunlardan veya MMORPG’lerden. Ejderhaların çoğu zaman tek bir maceracı tarafından alt edilemeyeceği düşünüldüğünde (size bakan Dragonborn), ejderhaları yenmek için bir araya gelen yüzlerce oyuncunun destansı oranlarında ejderhalarla mücadele eden birçok oyunun bunu yapması mantıklıdır. İşte en iyiler ejderha oyunları Hayatında çok daha fazlasına ihtiyacın olursa denemek isteyeceksin.

İşte PC’deki en iyi ejderha oyunları:

Bedava Oyna

Genshin Etkisi

2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana, çoğu kişi Genshin Impact ve The Legend of Zelda: Breath of the Wild arasındaki benzerliklere dikkat çekti, çünkü her iki oyun da size keşfedilecek güzel, geniş, açık bir dünya, yapılacak şeyler ve toplanacak kaynaklarla dolu. . Breath of the Wild’ın aksine, Genshin Impact ücretsizdir – ancak her iki oyunda da ejderhalar bulunur.

Gerçekten de, ejderhalar, oyunun bilgisinde aslında büyük bir rol oynamaktadır ve uzun bir geçmişte baskın türler olmuştur. Genshin Impact, hem kara hem de deniz çeşitlerini ve hatta konuşabilen ejderhaları bulabileceğiniz oldukça çeşitli ejderhalar da içerir. eğer peşindeyseniz ücretsiz ejderha oyunu, o zaman, bu harika bir seçim olabilir. Breath of the Wild oynamış olsanız bile, bu tembel bir klondan ziyade benzer, ancak kesinlikle farklı bir deneyimdir.

Genshin Impact’i ücretsiz oynayın

Nevwerwinter - ejderha oyunları

Asla kış

Dungeons & Dragons’ Unutulmuş Diyarlar’da geçen bir oyundan bazı iyi ejderhalar beklersiniz ve Neverwinter kesinlikle bu konuda başarılıdır. Bu ücretsiz oynanabilir RPG’de tamamen ejderhalara, haftalık ejderha öldürme görevlerine, güçlü ejderha patronlarına ve her türden iyi Dragon ganimetlerine odaklanan kampanyalar var. Geliştirici Cryptic Studios, oyunlardaki en zorlu ejderhalardan bazılarını yaratmak için Dungeons & Dragons’ın bilgi zenginliğinden yararlanarak mükemmel bir iş çıkarıyor.

Asla kış Şimdi oyna Oynaması ücretsiz Asla kış MMORPGfanteziŞimdi oyna

Neverwinter’ı ücretsiz oynayın

Ücretsiz Steam oyunları - ArcheAge

arkeaj

Bu MMO’nun şanlı ömrünün çoğunda ejderhalar, savaş meydan okumalarının zirvesini temsil etti. Bu kanatlı sürüngenler genellikle karakterinizin uzuvlarını parçalayabilen dünya patronlarıdır, ancak 4.5 güncellemesi sayesinde artık Archeage’de kendi ejderhalarınızı yükseltebilir ve onları binek olarak kullanabilirsiniz.
ejderha oyunları-skyrim

gökyüzü

Skyrim’in ejderhaları, atlarının bir dağ tırmanışı neslini tanımladığı gibi, bir nesil pullu canavarı tanımladı. Alduin ve benzerleri, Nord anavatanının karlı zirvelerinde birçok Dragonborn için son savaştır. Ana hikaye Tamriel’in stoacı ve hikayelerle dolu ejderhalarına giden yol hikayenin harika bir finali olsa da, ejderhaların siz çiçek toplarken de aktif olarak onları ararken ortaya çıkma olasılığı daha yüksektir. Skyrim’deki en iyi ve en kötü hislerden biri, yağmalanmış mallarla dolu kasabaya yavaş yavaş geri dönerken ve “aman canım” diye düşünürken, dev kanat çırpmalarını doğrudan başınızın üzerinde duymaktır.

Rift ücretsiz ejderha oyunları

yarık

Bu oyunda ejderhalara çok sık rastlamayacaksın. ücretsiz MMO, bunun yerine ejderhalar tam olarak olması gerektiği gibi sunulur: sonunda en iyisini elde etmeden önce 20 kişilik baskın grubunuzu sayısız kez yok edecek korkunç oyun sonu patronları. Blood Storm’un çeşitli tanrılarını alt etmek için ödevini yapman ve bol miktarda kaynak getirmen gerekecek.

Elsewhere Rift, sınıf seçimi ve iki ittifaktan yetenek ağacına kadar Klasik WoW’a oldukça benziyor. Eziyet için yüzlerce saat var, ancak Rift, güç fantezisini beslemek için yeni binekler, yetenekler, silahlar ve ganimet açma konusunda harika bir iş çıkarıyor.

dragon-oyun-elder-scrolls-çevrimiçi

Elder Scrolls Çevrimiçi

Skyrim tarafından geçilmeyecek olan The Elder Scrolls Online sonunda düşman listesine ejderhaları ekledi. ESO’nun temel oyununda bulunmasa da, oyuncuları Khajiit anavatanına getiren Elsweyr genişlemesi, dev kanatlı canavarları da ekleyerek tüm bu çöl kumlarını ateşe veriyor. ESO’daki ejderha dövüşleri, aynı harita üzerinde bir araya gelen düzinelerce oyuncunun üstesinden gelinmesi gereken açık dünya karşılaşmalarıdır. Ejderhalar, sonunda oyuncuların bir araya gelerek onları alt edebilecekleri bir dövüş için yeterince büyük bir alana inmeden önce tepelerinde uçarken görülebilir. ESO’da ejderhalar şakaya gelmez, ateş ve diğer kötü AOE efektlerini yayarlar, bu da ayaklarının üzerinde olmayan herhangi bir oyuncuyu kolayca öldürebilir.

ejderha-oyunları-karanlık-ruhlar

Karanlık Ruhlar serisi

Zorluğu nedeniyle övülen bir dizinin oyuncuları fantazinin en büyük ve en kötü yaratıklarından bazılarıyla karşı karşıya getirmesi şaşırtıcı değil. Dark Souls’un irfanında bulunan tüm bu ejderhalara rağmen, orijinal makaleye rastlamak nadirdir. Dark Souls serisindeki ejderha akrabalarının çoğu, büyük canavarların kuzenleridir: ejderler, wyverns ve diğer ejderha benzeri yaratıklar – ama bu onları daha az ürkütücü yapmaz. Tamamen itici Gaping Dragon ve Seath the Scaleless of Dark Souls gibi gerçek ejderhalardan daha az ejderhaya kadar, ancak daha az büyük olmayan Dark Souls Antik Ejderhası 3’e kadar her biri, Dark Souls’un destansı patron dövüşleri geleneğine uygun olarak zorlu düşmanlardır.

ejderha-oyunları-ejderha-yaşı

Dragon Age: Engizisyon

Dragon Age ilk iki oyununda ejderhalar ortaya çıkıyor, Dragon Age: Origins’in son patron dövüşünü heck, bir ejderha şeklinde dev Archdemon ile. Dragon Age: Engizisyon, en iyi kuluçkalara sahip olsa da. İlk ejderhanızı Inquisition’ın devasa keşfedilebilir bölgelerinde herhangi bir yerde öldürdükten sonra, dokuz Yüksek Ejderhanın geri kalanını öldürmenizi isteyen yeni bir görevin kilidini açacaksınız. Her biri, dev bir kanat açıklığı ve eşit derecede dev özel dirençler ve yetenekler listesiyle partinizi cüceler. Ejderha dövüşleri, Inquisitor ve şirket sadece dört kişilik bir grup olarak geldiğinden, bir süre daha öfkelenebilir.

ejderha-oyunları-ejderhalar-dogma

Dragon’s Dogma: Dark Arisen

Orijinal Dragon’s Dogma hiçbir zaman PC’ye çıkmamış olsa da, sonraki liman Dark Arisen bize, başlangıçta kaçırdığımız Monster Hunter tarzı canavar öldürmeyi getirdi. Dragon’s Dogma, fantaziden öldürmeye kadar diğer budaklı büyük kötülerle doludur, ancak başlıkta isimleriyle, ejderhaların Dark Arisen’de çok önemli olduğunu duyduğunuzda şaşırmayacaksınız. Oyun, böyle bir canavarın kalbinizi kemirmesiyle başlar ve gerçek RPG kahraman stili olan “sizi öldürmeyen şey sizi güçlendirir” tarzında, yeni göğüs boşluğunuza rağmen yığınlar dahil her türden canavarı öldürmeye devam edersiniz. ejderha yaratıkları.

dragon-games-ark-hayatta kalma-evrim

Ark: Hayatta Kalma Gelişti

Görünüşe göre dev yaratıkları evcilleştirmek ve kakalarını temizlemekle ilgili bir oyun olan Ark: Survival Evolved’da ejderhalar savaşmak için değildir. Veya savaşmak içindirler, ancak genellikle nihai amacı evcilleştirmek ve sonra onları sürmektir. PC’de kesinlikle ihtiyacımız olan Evcil Hayvan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin oyunu. Ark’ın başlangıçta yalnızca bir ejderhası vardı: yalnızca Dragon Arena’ya bir Dragon Portal oluşturularak ziyaret edilebilen mor ve turuncu canavar. Ne yazık ki, temel oyunda yalnızca ejderhayla savaşabilir ve onu öldürebilirsiniz ve onu yalnızca konsol komutlarını kullanarak evcilleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, Scorched Earth DLC’sinde, zehirden şimşeklere ve ateşe kadar savaşılabilecek, evcilleştirilebilecek ve haritanın her yerine uçabilecek çok sayıda ek ejderha (aslında wyverns) vardır.

ejderha-oyunları-canavar-avcısı-dünya

Canavar Avcısı Dünya

Monster Hunter World, birçok farklı türden yaşlı ejderhalarla doludur. Ejderhalar seride ilk kez ortaya çıkmasa da, MHW’de en etkileyici olduklarına şüphe yok. Monster Hunter World’ün ejderha dövüşleri, bu oyunda karşılaşacağınız en büyük ve en zorlu karşılaşmalardan bazılarını sunuyor. yaşlı ejderha Xeno’jiiva’ya karşı hikayenin son mücadelesiyle sonuçlanan açık dünya oyunu. Yine de bu son ejderha değil. Yaklaşan Monster Hunter World: Iceborne çıkış tarihi ile oyuncular ayrıca buzlu Velkhana ve Namielle yaşlı ejderhalarına karşı da savaşacaklar. Artı, yeterli değil ejderha oyunları ateşli düşmanlarınızı çekici bir zırh setine dönüştürmenize izin verin.

ejderha-oyunları-gotik

Gotik serisi

Gotik seri, bu listedeki diğer kılıç sallayan fantezi RPG’ler gibi, ejderhalarla bir geçmişe sahiptir. Eğer bir seçenek arıyorsanız, eski oyunlar kategorisi, ardından Gothic 2, kampanyası boyunca bir dizi ejderha dövüşü içeriyor. Listedeki diğer ejderhalar kadar büyük ve destansı olmasalar da, Gothic 2’nin birçok ejderha dövüşü yine de zor olabilir. Gothic 3’ün ejderhaları, diğer oyunların ev büyüklüğündeki yaratıkları olmasalar bile, hareketlerinde çok daha etkileyici veya en azından daha ejderha-y.

dragon-games-world-of-warcraft

World of Warcraft

World of Warcraft’ın 2010’daki üçüncü genişlemesi Cataclysm (tam olarak klasik değil), ejderha Deathwing’in tüm Azeroth’u alt üst etmesiyle birlikte kapsamlı değişiklikler getirdi. Haritanın ve çevrenin tüm alanları, Deathwing’in dönüşünün dünyayı değiştiren olayı The Shattering’den etkilendi. Doğal olarak Deathwing, oyuncularla destansı bir karşılaşmada Cataclysm genişlemesi için son patron karşılaşması olarak da hizmet ediyor. Yıllar sonra artık Deathwing’i, onu kimin alt ettiğini hatırlaması için onun suretinde bir ejderha bineğine binerek düşürebilirsiniz.

lonca savaşları 2

Guild Wars 2, oyunlardan biri olarak kabul ediliyor. tek oyunculu hikayesi, derin bilgisi ve acı verecek kadar güzel açık dünyası için en iyi MMO’lar. Karşılaştığınız her yeni alan ilginç hikayeler, görevler ve ödüller ile dolup taşıyor ve hepsi çok az MMO’nun sunabileceği bir şekilde gerçekten canlı hissediyor.

Bu özgünlük ve ayrıntılara gösterilen özen, özellikle de ejderhaları söz konusu olduğunda, düşman tasarımına yansıyor. Ejderhalar, ejderhalar veya Elder Dragons olsun, Guild Wars 2’nin tüm kanatlı sürüngenleri, kendi hikayeleri ve geçmişleriyle dünyanın bir parçası gibi hissediyor. Durumları Cantha diyarına damgalanmıştır, bu yüzden sonunda savaş alanında onlarla karşılaştığınızda çok önemli bir fırsat gibi gelir.

Tyria’nın yaşlı ejderhaları o kadar canavar ki Guild Wars 2’nin dev dünya patronlarından bazıları bile apeks yırtıcılarının köleleri. Guild Wars 2’nin temel oyununda, bir haritadaki oyuncuların savaşmak için bir araya geldikleri devasa dünya patronlarından üçü, gerçek yaşlı ejderhaların teğmenleridir.

Oyunun tarihi boyunca, bu dövüşlerin bazıları karmaşıklık içinde büyüyecek şekilde değişti, Teqatl the Sunless daha büyük uyarlamalardan biri. Teqatl lansmanda biraz zorlu olsa da, oyuncular onu hızlı bir şekilde öldürmeye adapte oldular ve dev Zhaitan of Zhaitan yaşlı ejderha, oyuncular arasında daha fazla koordinasyon gerektiren çok daha zorlu bir dövüşe dönüştü. Şimdi, Guild Wars 2 hikayesinin her yeni hikayesi ve genişlemesi, savaşmak (veya bazen arkadaş olmak) için yeni bir ejderhayı tanıtıyor gibi görünüyor. Artık Guild Wars 2’de oyuncuların binebileceği binekler olduğu için, Tyria’nın etrafında ejderhalı bir Skyscale bile uçurabilirsiniz, ancak hiçbir yerde yaşlı bir ejderha kadar korkutucu değildir.

İşte en iyisi ejderha oyunları PC’de. Ejderhalar uzun zamandır fantezi canavarların yüzü olmuştur ve bunun iyi bir nedeni vardır. Bu destansı yaratıklar, onları bulabileceğiniz hemen hemen her oyunda eşit derecede destansı karşılaşmalar sağlar. Onlarla yüz yüze gelin ya da ateş püskürten arkadaşınıza bir eyer bağlayın, ejderhalar hemen hemen her fanteziyi yapar. oyun biraz daha büyük.

Lauren Morton tarafından ek raporlamaoyun-2