WhatsApp, iOS ve Android için dünyanın önde gelen internet mesajlaşma uygulamalarından biridir. Şirket, Reactions gibi ileriye dönük çok çeşitli yeni özellikler sunuyor ve çok daha fazlası hazır. Gelecekteki bir WhatsApp güncellemesi, Apple’ın iPhone için iOS 10 ve iOS 11 işletim sistemleri için desteği bırakmanın uygun olduğunu görecektir. Bunun anlamı, yapıların artık platformdan güncelleme almayacağıdır. Değişiklikten hangi iPhone modellerinin etkileneceği hakkında daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

iOS 10 ve iOS 11 Çalıştıran iPhone Modelleri Bu Sonbaharda Daha Sonra WhatsApp’ı Desteklemeyecek

Daha önce de belirtildiği gibi, WhatsApp, iOS 10 ve iOS 11 çalıştıran iPhone modelleri için desteği bırakmayı planlıyor. WABetaBilgi). İnternet mesajlaşma platformu artık bu aygıt yazılımı sürümlerinde çalışmayacak ve şirket, kullanıcıları mevcut en son yapıyı indirmeye teşvik ediyor.

En Yeni iOS 16 Konsepti Her Zaman Açık Ekran, Yeni Uygulama Simgeleri, Etkileşimli Widget’lar ve Daha Fazlasını Öngörüyor

WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek için iOS’un en son sürümünü güncelleyin

WhatsApp, 24 Ekim 2022’den sonra iOS’un bu sürümünü desteklemeyi bırakacaktır. Lütfen Ayarlar> Genel’e gidin ve ardından en son iOS sürümünü almak için Yazılım Güncelleme’ye dokunun.

Bu noktada Apple’ın iOS 10 ve iOS 11 platformlarında hangi cihazların çalıştığını bilmiyorsanız, bu iPhone modelleri son kullanma tarihinden sonra WhatsApp’ı desteklemeyecektir.

Daha yeni bir iPhone modeliniz varsa, tek yapmanız gereken Ayarlar > Genel > Yazılım En son yapıyı güncelleyin ve yükleyin. Yayına göre WhatsApp, 24 Ekim’den sonra iOS 10 ve iOS 11 çalıştıran iPhone modellerini artık desteklemeyecek. Ancak, bir iPhone 5s, iPhone 6 veya iPhone 6s’niz varsa, en son sürüme güncelleme yapabilirsiniz.

iPhone'da iOS 10 ve 11'de WhatsApp Desteği

WhatsApp ayrıca kendi Yardım Merkezi Uygulamayı kullanmaya devam etmek için iPhone modellerinin iOS 12 veya sonraki sürümleri çalıştırıyor olması gerekir. Android’e gelince, cihazlar OS 4.1 veya sonraki sürümleri çalıştırıyor olmalıdır. iOS 16 hemen köşeyi dönünce, Apple potansiyel olarak iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve orijinal iPhone SE için desteği bırakacak.

Sizi en son gelişmelerden haberdar edeceğiz, bu yüzden buralarda kaldığınızdan emin olun. iOS 10 veya iOS 11 çalıştıran bir iPhone’unuz var mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın.genel-17