Kısa kurgu dergisi kapaklarından bir seçki

S olarakAmerika’nın Bilim Kurgu ve Fantastik Yazarları Bu hafta sonu Nebulas ile yazarları hak eden ödüller, inanılmaz çeşitliliği ve canlılığı hatırlattı. kısa kurgu dergileri. Şu anda, söz konusu olduğunda eşi görülmemiş bir erişim çağındayız. kısa hikayeler. Gibi endüstri yiğitlerinin sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Asimov’un, Fantastik ve Bilim Kurguve analog şu anda ve yüzlerce inanılmaz değilse de onlarca okuyun kısa hikayeler. Daha yeni dergiler de var, FİYAH, Ölü Topraklarve şaşırtıcı dergihem yeni hem de gelişmekte olan ülkeler için inanılmaz çıkışlar olarak itibarlarını hızla sağlamlaştırdılar. yerleşik yazarlar.

peki neden daha fazla değil bilim kurgu ve fantastik okuyucular kısa hikayeler okumak? Bilimkurgu ve fantazinin hevesli, hevesli ve doymak bilmez okuyucuları olan arkadaşlarıma sık sık SFF dergileri önerirken buluyorum kendimi. Okuyuculardan bile daha azı abonedir. İlgili bir örnek şudur: Işık hızıki, Locus Magazine’e göre Dergilerin Durumu 2021’de toplamda 2.209 abone ile aylık ortalama 29.851 ziyaretçiye sahipti. Kabus dergisinin aynı rapora göre 13,651 ziyaretçisi ve yalnızca 1.477 e-kitap abonesi vardı.

Yaklaşık 2015’ten beri birkaç derginin kısa kurgu ilk okuyucusu ve editörüyüm. Bu bana perde arkasında neler olup bittiğine pek fazla erişim hakkı vermese de, kısacası bana büyük bir takdir verdi. hikayeler ve yazarları. Birçok dergi gönüllüler tarafından yönetilir ve herhangi bir dergiyi yayınlamak, bilim kurgu/fantezi alanındaki okuyucuları, yazarları ve geleceğin hikaye anlatıcılarını desteklemek için yapılan bir aşk emeğidir.

sen de benim gibi sevsen bilim kurgu ve fantezi, Birkaç kısa kurgu pazarını desteklemenizi tavsiye ederim. Bu dergiler genellikle genç yazarlar için kanıtlama alanıdır ve yerleşik seslere, bir yayınevinde tipik olarak izin verilenden daha fazla özgürlükle kendi tarzlarını denemeleri ve keşfetmeleri için alan sağlar. Kısa kurgu hayati, heyecan verici ve harikadır ve çoğuna çevrimiçi yayın, e-kitaplar ve hatta yayınlanan yıllık antolojiler aracılığıyla kolayca erişilebilir.

Favori bir kısa kurgu derginiz varsa, yorumlarda sesi kapatın! Ancak, her ihtimale karşı, bu makalede listelenen fanzinler hariç, son birkaç yılda keyif aldığım inanılmaz dergilerin ve pazarların eksik bir listesi:


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7