Disney World, “Dünyadaki en mutlu yer” olarak bilinir. Tabii ki, Orlando, Florida bölgesinde bunaltıcı bir gün boyunca yaşayacağınız sıcaklık ve nem sayesinde rekor bir hızda vücudunuzdan ter damladığı zaman böyle düşünmeyebilirsiniz. Parkın bu değerlendirmesine katılmayan bir diğer kişi ise 13 Nisan’da Apple Watch’ı bileğinden düştüğünde EPCOT’u ziyaret eden isimsiz bir kadın; ve bu onun gününün en iyi kısmı olabilirdi!

“Dünyanın En Mutlu Yeri”nde bir kadın için sefil bir gün

Orange County Şerif Departmanından alınan bir rapora göre, kadın Disney World’ün EPCOT bölgesinde yavaş ilerleyen “The Seas with Nemo & Friends”e biniyordu. Apple Watch şuna göre bileğinden “patladığında” sürüş yüksek bir konumdaydı. WDW Haberleri Bugün.

Bunun daha düşük fiyatlı bir Apple Watch olmadığını unutmayın. Hayır, bu bir 1.300 $ değerinde bir Hermès sürümü olduğu için Uncle Scrooge’un sahip olmasını bekleyebileceğiniz Apple Watch modeli. Saat rendelenmiş bir zemine düştü ve sahibi onu bindiği sürüşten görebilse de, sinir bozucu bir şekilde ulaşamayacağı bir yerdeydi.
Koca (belki de saati değiştirmek için 1300 dolar daha harcamak zorunda kalma ihtimaliyle karşı karşıya) Disney yolculuğunda bir numaralı suçu işledi. Ayağa kalktı, araçtan atladı ve karısının Apple Watch’ını almaya çalıştı. Şimdi buna Disney’de Code Dumbo deniyor mu bilmiyoruz, ancak operatörleri cazibeyi geçici olarak durdurmaya zorladı.

Oyunculardan biri çifte hareket halindeyken hareket edemeyeceklerini söyledi, ancak çifte kendisinin de Apple Watch’un yerini gördüğüne dair güvence verdi ve onlara, bulundukları yer olan Contemporary Hotel’e iade edileceğini söyledi. Disney çalışanları tarafından kalıyor. Ancak karı koca gergin kaldılar çünkü saat, sınırsız harcama limiti olan bir American Express kartı da dahil olmak üzere birçok kredi kartına bağlıydı.

Apple Watch, kullanıcının bileğinden çıkarıldığında otomatik olarak kilitlenir

Çift, Disney’in Misafir İlişkileri’ne bir rapor sundu ve günün ilerleyen saatlerinde, saati teslim eden biri olup olmadığını görmek için geri döndü. Kimse yoktu. Raporda, “Personel ona saatin kendilerinde olmadığını söyledi.” Ve sonra işler kötüden daha kötüye gitmeye başladı. Kadın, Disney’e gün boyunca American Express kartıyla ilgili olarak birkaç dolandırıcılık uyarısı aldığını söyledi. Kurban, Amex kartında yaklaşık 40.000 dolarlık dolandırıcılık suçlaması olduğunu iddia etti.

Kredi kartı hesabı kapatıldı ve 14 Nisan’da kurban, büyük hırsızlığı ihbar etmek ve dava açma niyetini bildirmek için Orange County Şerif Ofisi ile temasa geçti. Disney güvenliğine de bilgi verildi. Polisler ona dolandırıcılık suçlamalarını araştırmasını söyledi. Şerif’in raporu, kadının Apple Watch’ına bağlı Amex kartı kullanılarak satın alınan öğeleri listeledi, ancak bu bilgiler düzeltildi.

Bu hikayeyi yutmayı zorlaştıran şey, kullanıcının bileğinden çıkarıldıktan sonra doğru PIN girilene kadar bir Apple Watch’ın otomatik olarak kilitlenmesidir. Özellikle tahmin edilmesi kolay bir PIN kullanılmadıysa, bu kırmızı bir bayrak getirir. Bu, kredi kartı numarasının diğer yöntemlerle kolayca alınamadığı anlamına gelmiyor ama bu hikaye koku testini geçmiyor.

Bu hikayede pek çok kırmızı bayrak var ve bazılarınız bu hikayede şu anda bildiğimizden daha fazlasının olup olmadığını merak ediyor. Belki bu mağdura haksızlık gibi gelebilir ama bu durumda bu gibi durumların oluşmasını engellemek için tasarlanmış Apple Watch güvenlik sistemi hikayeyi inanılmaz kılıyor.telefon-1