Defender Guard Pro 2K WiFi

MSRP 126,00$

“Etkileyici çözünürlüğü sezgisel ve sağlam bir uygulamayla birleştiren Defender Guard Pro 2K, harika bir fiyata özellik yükleyen bir akıllı güvenlik kamerasıdır.”

profesyoneller

  • Harika görüntü kalitesi

  • harika fiyat

  • Duyarlı hareket yakalama

  • Pürüzsüz ve şık yardımcı uygulama

  • Yerel ve bulut depolama (mikro SD kart dahil)

Eksileri

  • 5GHz ağlarına bağlanılamıyor

  • İlk kurulum sırasında aksaklık

  • Yalnızca takılabilir güç (pil seçeneği yok)

  • Güç kabloları su geçirmez değildir

Akıllı güvenlik kameraları bu günlerde bir düzine para. Neredeyse her akıllı ev markasının bir tür gözetim çevre birimi sunduğundan, bir cihaz seçmek giderek daha zor hale geliyor. Neyse ki, en etkileyici donanım her zaman zirveye çıkar ve performans, dayanıklılık ve özellikler söz konusu olduğunda tüm kutuları kontrol eden bir kameraya sahip olduğumuz için şanslıydık.

en Defender Guard Pro 2K WiFi etkileyici çözünürlük özellikleri, bir dizi sezgisel özellik ve kapsamlı bir yardımcı uygulama sunar. Guard Pro 2K, özelliklerine ve pazarlamasına sadık kalıyor mu? Evet kesinlikle.

Kutudan dışarı

Defender Guard Pro 2K'nın kutu içeriği.

Tasarım açısından bakıldığında, Koruyucu Muhafız Pro sağlam bir ilk izlenim bıraktı.

Elinizde tuttuğunuzda, kamera aşırı ağır hissetmiyor, ancak oyunda ucuz bir şey olmadığını da söyleyebilirsiniz. Plastik dış kabuk endüstriyel ve sağlam hissettirirken, döner kolun ayarlanması kolaydı ancak dinlenme konumunu seçtikten sonra yerine sıkıca oturuyor.

Kutuda kameraya ek olarak tüm montaj donanımı, 10 fitlik bir güç kablosu, 25 fitlik bir güç kablosu uzantısı, bir pencere uyarı etiketi, bir delme şablonu, kullanım kılavuzları ve bir Ethernet kablosu için su geçirmez koruma bulunur.

Güç kablosu ve uzatma arasındaki erkek-dişi köprü su geçirmez olmadığı için (kullanım kılavuzu açıkça belirtiyor), güç bağlantıları için de bir çeşit kaplama görmek güzel olurdu.

Ayrıca, ne Guard Pro ne de standart Guard pille çalışmadığından, kamerayı takmak için bir elektrik priziniz olduğundan emin olmak isteyeceksiniz.

Kurulum ve kurulum

Defender Guard Pro 2K bir eve monte edildi.

Defender Guard Pro’yu kurmak ve çalıştırmak nispeten basit bir işlemdir, ancak bazı ilk hatalarla karşılaştık (birazdan daha fazlası).

Objektif en geniş görüş alanına ayarlandığında, renk ve kontrast mükemmeldir ve ayrıntı düzeyi bu dünyanın dışındadır.

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, Defender Guard uygulamasını yüklemektir (için iOS ve Android cihazlar) telefonunuzda veya tabletinizde. Uygulamayı başlattığınızda, henüz bir hesabınız yoksa, bir Defender hesabı oluşturmanız istenecektir. İki faktörlü kimlik doğrulama, Defender kaydınızı onaylamak için altı basamaklı bir kod almak için e-posta gelen kutunuza dalış yapmanızı sağlar.

Bir hesap oluşturduğunuzda, Defender uygulamasını başlatmak ve Cihaz ekle sağ üst köşedeki artı işareti simgesi. Cihazın QR kodu (önerilir) aracılığıyla veya kamerayı uygulamaya manuel olarak girerek Defender Guard Pro’nuzu etkinleştirme seçeneğini bulacaksınız.

Görüntüler ve videolar inanılmaz görünüyor, uygulama şık ve hızlı yanıt veriyor ve akıllı güvenliği tam istediğiniz gibi almanızı sağlamak için çok sayıda özelleştirme seçeneği var.

Bir sonraki adıma geçmeden önce, Defender Guard Pro’nuzun prize takılı olduğundan ve gücü olduğundan emin olun. QR kodunu taradıktan sonra, telefonunuzu Guard Pro’nun geçici erişim noktasına bağlamanız istenecektir. Eşleştirdikten sonra 2,4 GHz Wi-Fi ağınıza katılın (Guard Pro 5 GHz bantlarını desteklemez). Ve işte burada birkaç pürüzle karşılaştık.

aldı birçok Guard Pro’muzu Wi-Fi ağımıza bağlamaya çalışır. Uygulamayı ve aktivasyon sürecini kapatıp yeniden başlattıktan sonra, sonunda hem kameramızı hem de yönlendiricimizi fişten çekip yeniden takmamız gerekti. Sonunda, Guard Pro ağa başarıyla katıldı ve eşleştirilmemiş olarak gelmedi.

Guard Pro’nun çift Wi-Fi alıcısı ile donatıldığı ve yönlendiricimizin kurulum sırasında 15 fit uzakta olmadığı düşünülürse, bu ilk ağ sorunu biraz endişe vericidir. Bahsedildiği gibi, Guard Pro başarılı bir şekilde katıldıktan sonra ağdan asla düşmedi ve tüm cihaz ve uygulama komutları da sorunsuz ve duyarlıydı.

Guard Pro etkinleştirildiğinde, kamerayı monte edeceğiniz alanı işaretlemek için montaj şablonunu kullanın. Delikleri önceden delin, kamera montaj plakasını deliklere karşı tutun, montaj vidalarını takın ve kamerayı fişe takın.

Özellikler

]Defender Guard Pro 2K, şirketin iki adet 2K Wi-Fi kamerasından daha iyidir. standart Defender Guard 2K daha az genel özellik ve daha düşük performans sunar.

Yine de çözünürlük açısından, hem Guard hem de Guard Pro maksimum 2560 x 1440p’de veya şirketin 2K ClearVu olarak adlandırdığı şeyde. Görüntü kalitesini bir sonraki bölümde ele alıyoruz, ancak Guard Pro’nun bizi şaşırtmaktan vazgeçmediğini söylemek yeterli – özellikle tam renkli gece moduna geldiğinde (yalnızca standart Guard kamera için IR).

Guard Pro, cihaz sahibi ile kameraların görüş alanında duran kişi arasında iki yönlü konuşmaya izin verir (standart Guard’da iki yönlü talkback yoktur). Ayrıca özel ses kaydı için bir seçenek ve normal Guard’da bulamayacağınız iki harika caydırıcılık özelliği vardır: hareketle tetiklenen bir spot ışığı ve bir siren.

İşlerin hareket ucunda, Guard Pro ayrıca hareket sensörlerinin hayvanlar ve hareketli araçlar gibi şeyleri görmezden gelerek yalnızca insanlar tarafından tetiklenmesini sağlamak için bir algoritma kullanan Akıllı İnsan Algılama özelliğine sahiptir.

Akıllı güvenlik markaları için alışılmadık bir durum olan Defender Guard Pro ve standart Guard, yerel depolama için önceden yüklenmiş bir microSD kartla birlikte gelir. Guard Pro, 32GB’lık bir kartla birlikte gelir, kamera maksimum 256GB’a çıkarken, standart Guard, 16GB’lık bir kartla donatılmıştır ve maksimum 128GB’a çıkar. Elbette, her zaman Defender’ın banka şifreli bulut depolamasını tercih edebilirsiniz; bu, genellikle çoğu akıllı güvenlik markasının zorladığını gördüğümüz seçenek. Bu nedenle, yerel olarak ücretsiz kayıt yapmaya başlamak güzel bir değişiklikti.

Guard Pro ayrıca 2,4 GHz Wi-Fi ağlarını almak için çift ağ antenlerine sahiptir (her iki Guard kamerayla 5 GHz bandına bağlanma seçeneği yoktur), oysa standart Guard’da yalnızca bir anten bulunur. Kablosuz bağlantı bir sorun olabilirse, her iki kamera da ağınıza kablolu bağlantı için bir Ethernet bağlantı noktasına sahiptir.

Dayanıklılık açısından, her iki Guard kamerası da donanımı kir, toz ve yağıştan koruyan IP67 sınıfına sahiptir. Not: Elektrik kablolarının hiçbiri su geçirmez değildir, bu nedenle satın almanız gerekir. uygun kablo yalıtımı ayrı ayrı.

Görüntü kalitesi

Genel görüntü kalitesi açısından, Defender Guard Pro oldukça şaşırtıcı. Hem standart hem de yüksek çözünürlüklü canlı görüntüleri ve kayıtları destekleyen, gerçekten göze çarpan Defender’ın 2K ClearVu optiğidir (2560 x 1440p). İşte gündüz canlı görüntülerimizden birinden bir ekran görüntüsü.Defender Guard Pro 2K'dan gündüz görüntüleri.

Objektifi en geniş görüş alanına ayarlayın ve renk ve kontrastın mükemmel olduğunu ve ayrıntı düzeyinin bu dünyanın dışında olduğunu göreceksiniz. 16x dijital yakınlaştırmayı maksimuma çıkardığımızda çözünürlük kaçınılmaz olarak düşerken, renk ve pozlama açısından gerçekten fazla bir şey kaybetmedik.

Defender Guard Pro 2K'nın yakınlaştırılmış gündüz görüntüleri.
Dijital olarak yakınlaştırılmış Defender Guard Pro görüntüsü.

Tam renkli gece görüşü de bu fiyat noktasında genellikle göremediğiniz bir özelliktir. Bu, özellikle Defender Guard Pro ile göreceğiniz kalite türü için geçerlidir. İşte test ünitemizin akşam geç saatlerde canlı görüntüsünden bir ekran görüntüsü.

Defender Guard Pro 2K'dan gece görüntüleri.

Çözünürlük maksimuma çıkarıldığında, gece çekimleri keskin ve renk ve pozlama açısından iyi dengelenmiş olsa da, komşu binanın güçlü LED projektörlerinden sadece biraz fazla pozlama var.

Önerimiz: Maksimum 2K çözünürlüğü destekleyecek ağ bant genişliğine sahipseniz, bunu kullanın. Web bağlantılı bir güvenlik kamerasından gördüğümüz en güçlü çekimlerden bazılarını sağlıyor.

eşlik eden uygulama

Defender Guard uygulamasından çeşitli ekranlar.

Defender Guard uygulaması (için iOS ve Android cihazlar) akıllı ve duyarlı özellikler ve özelleştirmelerden oluşan temiz bir gösterge panosu sunar. Uygulamayı başlatmak, sizi ağınızdaki tüm Defender kameralarından canlı görüntü küçük resimleri göreceğiniz ana sayfa sekmesine yerleştirir. Küçük resimlerden birini seçmek, seçtiğiniz kameradan ve ekranın alt kısmındaki bir komut panosundan (telefonunuz veya tabletiniz dikey yöndeyken) sizi gerçek zamanlı bir bakış açısına götürür.

Bazı yararlı hızlı komutlar şunları içerir: Enstantane fotoğraf ve Kayıt kameranız neye bakıyorsa onun hareketsiz görüntüsünü veya videosunu çekmek için, konuşmak iki yönlü bir konuşma alışverişi başlatmak için ve siren Guard Pro’nun alarmını manuel olarak çalmak için (bunu yalnızca gerçek bir acil durumda yapın – yüksek seslidir!).

adlı bir seçenek de göreceksiniz. Geçmiş kaydını görüntüle† Guard Pro’nuzun hareketle tetiklenen kayıtların günlüğünü ve çekmeyi tercih ettiğiniz manuel hareketsiz görüntüleri ve kayıtları görüntülemek için bu seçeneği seçin. Olay günlüğü, her küçük resmin altında görüntülenen zaman damgaları ile takvim tarihine göre sıralanan hem yerel hem de bulut tabanlı görüntüler ve kayıtlar için depolama işlevi görür. Gerçek klip ve oynat/duraklat komutlarıyla yeni bir sayfaya gitmek için bir küçük resim seçin.

Ayrıca, uygulamanın sunduğu birçok ayarlanabilir tercihi ve diğer ayarları da takdir ediyoruz. Ana sayfada, iki nokta Ortalanmış bir alt menüyü açmak için Guard Pro’nuzun canlı görüntü küçük resminin sağ üst köşesindeki simgesini tıklayın. Seçim Cihaz ayrıntıları sizi Guard Pro’nun ayar grubuna gönderir: Bildirimlerin nasıl ve ne zaman alınacağını, hareket sensörünün genel hassasiyetini ve alarmın kullandığı ton ve sesin türünü özelleştirin.

Ayrıca bir Depolama ayarları Bu gösterge panosunun alt kısmında, mikro SD kartınızda ne kadar yer kaldığını gösteren sekme. Kartı dolmaya başlarsa formatlayabileceğiniz bir ekrana gitmek için bu okumayı seçin (ayrıca olay günlüğünden görüntüleri ve kayıtları manuel olarak silebilirsiniz).

Fiyat ve garanti

en Defender Guard Pro 2K WiFi normalde 126 dolara satılır, ancak bazen 99 $ için Amazon’da yakalayın. Guard Pro, kutudan çıkar çıkmaz bir yıllık sınırlı garantiyle gelirken, ayrıca satın alabilirsiniz. Defender’ın web sitesi aracılığıyla iki veya üç yıllık uzatılmış garanti

bizim almak

İlk ağ bağlantısı sorunlarımızın ve kameraların güç bağlantıları için hava koşullarına dayanıklı malzemelerin eksikliğinin yanı sıra, Defender Guard Pro 2K WiFi özellikle fiyatına göre mükemmel bir bağımsız güvenlik kamerasıdır.

Kalite açısından, Guard Pro’nun övgülerini söylemeyi bırakamayız. Görüntüler ve videolar inanılmaz görünüyor, uygulama şık ve hızlı yanıt veriyor ve akıllı güvenliği tam istediğiniz gibi almanızı sağlamak için çok sayıda özelleştirme seçeneği var.

Ne kadar sürmeli?

Pil konusunda endişelenmenize gerek olmayacağı ve Defender’ın üç yıla kadar garanti kapsamı satın almanıza izin verdiği gerçeğine dayanarak, Defender Guard Pro’nun uzun süre dayanacağına bahse gireriz. en azından Beş yıl.

Daha iyi bir alternatif var mı?

126$ bir Wi-Fi kamera için oldukça sağlam bir fiyat olsa da, standart Defender Guard 2K sadece 40 dolara satılıyor ancak Guard Pro ile karşılaştırıldığında daha az genel özelliğe sahip.

Pille çalışan bir güvenlik kamerası lehine markaları atlamayı tercih ederseniz, Google Nest Cam (pil) ve göz kırpma açık kamera ikisi de sağlam seçeneklerdir.

Satın almalısın?

kesinlikle. Sınıfının en iyisi görüntü kalitesi ve temiz, sezgisel bir uygulama, bunu satın almaya değer bir güvenlik kamerası haline getiriyor.


genel-19