Yönetmen David Cronenberg, Viggo Mortensen ile ilk olarak 2001 Cannes Film Festivali’ndeki bir partide tanıştı; Yüzüklerin Efendisi, aktörün Aragorn olarak rol aldığı. Hemen bir ilişki kuran ikili, bir gün birlikte çalışmaya söz verdi. Dört yıl sonra Cronenberg’s ile festivale geri döndüler. Şiddetin Tarihi rekabette oynuyordu ve ömür boyu sürecek profesyonel bir aşk ilişkisinin başladığı açıktı.

Mortensen’in nefsi müdafaa için iki adamı öldürmeye zorlanan bir aile babasını canlandırdığı ve mafya bağlantılı geçmişiyle ilgili ifşaatları tetiklediği film için yapılan bir fotoğraf görüşmesinde, Cronenberg başrol oyuncusuna şakacı bir şaplak attı.

ikili takip etti Şiddet iki filmle birlikte, 2007’ler Doğu Vaatleri ve 2011’ler Tehlikeli Bir Yöntem. Ve şimdi Neon’un vücut modifikasyonu gerilim filmi için yeniden bir araya geldiler Geleceğin SuçlarıCronenberg’in orijinal olarak başlık altında geliştirdiği yarışma girişi 23 Mayıs Pazartesi günü başlıyor. ağrı kesicilerbir keresinde hemen sonra filme almayı umarak Şiddet (gibi THR 16 Mayıs 2005’te bildirildi).

için basın notlarında Şiddet Festival izleyicilerine sunulan, Cronenberg, “Viggo benim tarzım bir aktör” dedi ve başroldeki bir adamın aurasını bir karakter oyuncusunun çok yönlülüğüyle birleştirdiğini açıkladı. Mortensen ise şu ifadeleri kullandı: “Bir yönetmenle, David’le olduğum kadar aynı dalga boyunda olduğumu hiç bu kadar hissetmemiştim. Bir hikaye anlatma şeklini seviyorum. ”

Filmin basın toplantısında, panelin moderatörü Cannes emektar Henri Béhar, filmin şiddetinin “şiirsel” olduğunu öne sürdüğünde Cronenberg sert bir tavır takındı. Yönetmen itiraz etti: “Şiirsel ve balistik olmasını istemedim. Söylediğin şeyler beni korkutuyor çünkü bunun doğru olmasını istemiyorum. Çok verimli. Filmde hızlı. Oldukça acımasız, sonrası oldukça acımasız ve söylemeliyim ki, bu öznel bir şey.”sinema-2