Tesla’nın CEO’su, yıllar boyunca magazinden ilham alan haber döngüsü için bol miktarda yem sağlayan doğuştan gelen geveze doğasıyla her zaman tartışma konusunda bir ustalığa sahipti. Bununla birlikte, Elon Musk, milyarlarca dolarlık bir Twitter devralma anlaşmasıyla uğraşırken ve son zamanlarda sosyal medya platformunda açık bir şekilde dile getirilen siyasi olarak kutuplaştırıcı görüşlerinin yansımaları, dünyanın en zengin kişisine yönelik bu haftaki bomba gibi cinsel suistimal iddiaları bunalmış olabilir. Hikayelerin, açıların, anlatıların ve karşı anlatının hacminin neredeyse sürekli sansasyonel yorumlardan oluşan akılları uyuşturan bir drone’a dönüşmesi gibi, tam da bu tür bir kargaşada gelişen tabloid gazeteler bile.

Ne yazık ki, bir adamın kaybı diğerinin kazancıdır. Tesla hisseleri, birbiri ardına gelişen gelişmelerin etkisiyle bu hafta yılbaşından bugüne kadarki en düşük seviyelere düşerken, bazı Tesla opsiyonu sahipleri büyük bir maaş günü kazandı.

Elon Musk, Twitter Yöneticilerinin “Bir Anlaşmanın Beklemede Olmadığını” İddia Ettiğinden “Botlar” Hakkında Bir Meme Tweet’ledi

Twitter hesabı @unusual_balinalar 19 Mayıs Perşembe günü ilginç bir gelişme kaydetti. Business Insider’ın bomba etkisi yaratan raporu kitleler arasında dolaşmaya başlarken, bazı yatırımcılar Tesla’ya belirli parasız satış seçeneklerine yükleme yapıyorlardı.

Bu bahis, ertesi gün büyük ölçüde karşılığını verdi. Örneğin, Tesla’nın kullanım fiyatı 650$ olan ve 20 Mayıs 2022’de sona erecek satım opsiyonları, yaklaşık yüzde 2.000 süresi dolmadan önce. Bir örnek olarak, bu seçenekler Cuma günü erken saatlerde 1 doların altında bir fiyattan işlem görüyordu. Bununla birlikte, Cuma günü saat 12:30 ET’den biraz sonra, bu sözleşmeler kârlı bölgeye girdi ve bu sözleşmelerin vadesinden önce yaklaşık 20$’a kadar yükseldiği patlayıcı bir fiyat hareketine yol açtı. Bu, bazı yatırımcıların, bu ticaretten en tepede çıkmaları koşuluyla, yaklaşık yüzde 2.000’lik bir kazanç kaydettiği anlamına geliyor. Aşağıdaki grafik bu patlayıcı fiyat hareketini göstermektedir.

Kaynak: https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/tsla/option-chain/call-put-options/tsla–220520p00650000

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu hafta tamamen Elon Musk ve Tesla ile ilgiliydi. 17 Mayıs’ta Musk, Twitter’ı devralma anlaşmasını sosyal medya devi, platformdaki toplam sahte hesapların Twitter’ın Günlük Aktif Kullanıcılarının (DAU’lar) yaklaşık yüzde 5’ini oluşturduğuna dair kendi iç tahminini destekleyen kanıt sağlayana kadar askıya aldığını tweetledi. Daha sonra, bir Twitter yöneticisi Musk’a kişisel olarak saldıran kasete yakalandı. 18 Mayıs’ta Musk, S&P ESG’nin Tesla’yı prestijli ESG endeksinden çıkarma kararına karşı çıktı. Aynı gün Tesla’nın CEO’su bir sonraki seçimlerde “Cumhuriyetçilere oy vereceğini” açıkladı. 19 Mayıs’ta Twitter’ın en üst düzey avukatı ve politika başkanı, herkesin katıldığı bir toplantıda işçilere şirketin daha agresif bir pazarlık yapma girişimlerinde Musk’la meşgul olmayacağını söyledi ve “düşünce diye bir şey olmadığını” iddia etti. anlaşma beklemede.”

Sonunda, Perşembe günü Business Insider yayınlandı cinsel suistimal iddiaları Musk’a karşı bir SpaceX uçuş görevlisi tarafından seviyelendirildi. Buna karşılık Musk bir dizi tweet attı:

Elon Musk’ın ESG Endişelerine Karşı Politik Eğilimleri ve Hırsları, Şirket İçin Hala En Büyük Değer Yaratan Oysa Tesla Hissedarları için Önemli mi?

Tesla’nın CEO’su da bu saldırılara “politik bir mercekten” bakılması gerektiğini söyledi:

Ayrıca Musk, Business Insider’ın artık “Business Insider Trading” olarak adlandırılması gerektiğine inanıyor:

Bu arada, 25 delta satışlar ve çağrılar arasındaki 30 günlük zımni oynaklık çarpıklığı ile ölçülen Tesla satım opsiyonlarına olan talep, şu anda 2022’de şimdiye kadarki en yüksek seviyeye yakın. Aslında, 12 Mayıs’ta bu önlem, 1 yılın zirvesini oluşturdu:

Kaynak: https://marketchameleon.com/Overview/TSLA/VolatilitySkew/

Arka arkaya bu gelişmeler sizce orta vadede Tesla’nın hisse fiyatını nasıl etkiler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin.genel-17