Apple TV, en ucuz akış platformu değildir. Ama en iyisi. Ve bu, Cupertino Kool-Aid’den tek bir yudum almadan önce. Donanım, oradaki her şey kadar güçlü kalır. Dahası, donanımın yıllarca ve yıllarca yazılım desteği sağlamasıdır.

Sadece video akışı söz konusu olduğunda Apple TV’nin aslında aşırıya kaçtığını iddia edebilirsiniz. Ve haklı olurdun. Sonuçta, rakip platformların hepsinde, temelde aynı şeyi yapan yaklaşık 50 $ (veya daha az!) Size 4K çözünürlükte ve her zamanki zil ve ıslıklarla gösteriler gösterecekler. Video akışı yapmak artık o kadar zor değil. Ve o kadar pahalı olmak zorunda değil.

Ancak, bir miktar para harcadığımız sürece – ki bu genellikle Apple ekosistemindeki insanların yapmaya hazır olduğu bir şeydir, maliyet nedeniyle erdem sinyaline düpedüz istekli değilse – hadi her şeyi yapalım. Ayrıca bir Apple Watch’ınız varsa, Apple TV’nizden daha da fazlasını elde edebilirsiniz.

Sadece biraz terlemeye istekli olmanız gerekiyor. Ve biraz daha para harcayın.

İyi bir anlaşma

Apple TV, mevcut akış uygulamalarının herhangi birini ve tümünü kullanabilmenin yanı sıra, diğer her türlü Apple ürününe de ev sahipliği yapar. Yaklaşık bir yıldır eşim ve ben, 2020’nin sonunda kullanıma sunulan Apple Fitness+’tan yararlanmaya başladık. Ayda 10$’lık abonelik, neredeyse bir düzine fitness kategorisine erişimi kapsıyor. Ne kadar çok keşfederseniz ve ne kadar çok egzersiz yaparsanız, ayda 10 doları o kadar uzatırsınız. (Daha da iyisi, yıllık ödeme yaparsanız ve o zaman yılda yalnızca 80 dolara mal olur.) Ve bu ücret Apple Aile Paylaşımı planınızdaki herkesi kapsadığından, o kadar ileri gidebilir.

Başka bir deyişle, biri onu kullandığı sürece bu hiç de kötü bir anlaşma değil.

Phil Nickinson/Dijital Trendler

Ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var. Kategoriler şunları içerir:

 • meditasyon
 • Yüksek yoğunluklu interval antrenman
 • Yoga
 • çekirdek
 • Kuvvet
 • pilates
 • dans
 • bisikletçilik
 • koşu bandı
 • kürek çekmek
 • Dikkatli soğuma

Bunların hiçbiri spor salonuna gitmenin yerini tutmaz. Bunu hala güneş doğmadan önce haftada dört veya beş kez yapıyorum. (Övünüyorsa öyle olsun. Veya en ufak bir etkileyici değilse de haklısınız.) Biraz ihtiyacınız olduğunda size bağırabilecek bir eğitmenle grup fitness dersinde olmakla aynı şey değil. daha fazla cesaretlendirme (ya da sadece eğlenceli olduğu için size bağırılmasından hoşlandığını biliyorlarsa). Ancak, halihazırda yapmakta olduğunuz şeyi artırmanın harika bir yolu ya da sadece başlamak istiyorsanız. Kıçına tekmeyi basmayacak. Ama daha çok hareket ettirecek.

Apple Fitness+, Apple TV’deki bir uygulamadır. Önceden yüklenmiştir, bu, Apple iseniz harika, değilseniz bloatware. Ama gerçekten yolunda ya da başka bir şey gibi değil. Aboneliğiniz kurulduktan sonra, antrenmana başlamak çok kolay.

Apple Watch bağlantısı

O zamandan beri, yani sonsuza kadar akıllı saatler takıyorum. Eskiden bir Pebble vardı. Google ilk Android saatlerini piyasaya sürdüğünde oradaydım. Ve televizyon izlerken diğer cihazları kullanmanın büyük bir hayranı olmasam da – bu “ikinci ekran” olayı iyi bir tür değil, dikkati dağıtan bir şey – Apple Watch’un Apple TV ile ne kadar iyi çalıştığı ve Apple Fitness+. Ya da bunu Apple’dan başka biri yapsaydı harika olurdu.

Apple TV’de Fitness uygulamasını açın, saatinize bağlanmak isteyecektir. (Ve evet, o anda evde birden fazla saat varsa, doğru olanı seçebilirsiniz.) Ekrandaki antrenörlerle birlikte egzersiz yaparken, gelen (veya) gerçek zamanlı istatistikleri göreceksiniz. saatinize yansıtılır). Bu, kalp atış hızı ve yakılan kalori gibi şeyleri ve ne kadar süredir egzersiz yaptığınızı içerir.

Tipik Apple tarzında, zekice, basit ve işe yarıyor. Hiç bağlantı kopması yaşamadım veya ilk etapta senkronizasyonu reddetmedim.

Apple Fitness+ için Apple Watch’un gerekli olduğunu unutmayın. (“the” makalesi olmadan atıfta bulunmak isteğe bağlıdır.) Bu ek bir masraf, elbette – ve aslında tek başına Apple TV’den daha pahalı. (Ve aslında Apple Fitness+ için Apple TV’ye ihtiyacınız yok – iPhone veya iPad’de de iyi çalışıyor.) Ama gerçekten harika bir bağlantı ve tüm deneyimi genişleten bir bağlantı.

Apple Fitness+'ta yoga yapan bir kadını izleyen bir köpek.
Phil Nickinson/Dijital Trendler

Ekranda ne olduğuyla ilgili

Saat gerçekten ikinci planda. Apple Fitness+ tamamen ekranda görünenlerle ilgilidir. Bu iPhone veya iPad ise, tamam. Ama bir şeyleri televizyona koymak – ne kadar büyükse o kadar iyi tabii ki – gerçekten size geleneksel fitness dersi havasından daha fazlasını vermeye başlar.

Hayır, bir düzine kadar en yakın arkadaşının olduğu bir odada terlemekle aynı şey değil. Antrenöre bağıramazsın. (Tamam, yapabilirsiniz, ama harikalar ve zaten sizi duyamazlar.) O günkü kayıttan önce kullanılmadığı belli olan kusursuz Nike giyim ve ayakkabılarından belki biraz rahatsız olabilirsiniz.

Ancak her hafta tüm kategorilerde yeni içerik var. Ve ne kadar çok keşfederseniz, hem Apple Fitness+’tan hem de Apple TV’nizden o kadar çok faydalanırsınız.






genel-19