tanıtımını yaptıktan sonra Oynatma listelerini karıştır Geçen yıl, Spotify Cuma günü özelliği genişlettiğini duyurdu. K-pop sanatçılarını dahil et – ve evet, buna mega popüler erkek grubu BTS de dahildir.

Spotify’ın Blend çalma listeleri, kullanıcıların her kullanıcının dinleme tercihlerine göre paylaşılan çalma listeleri oluşturması için kolay bir yoldur. Mart ayında şirket yayınlanan güncellemeler 10 kişiye kadar veya müzik sanatçıları ile “harmanlama” becerisini içeren müzik keşif özelliği için. Bu yeni K-pop genişlemesi, ikincisinin bir örneğidir.

K-pop Blend sanatçıları arasında BTS, Stray Kids, ENHYPEN, TOMORROW X TOGETHER, Nmixx ve AB6IX yer alıyor. Bu özellik, favori parçalarınızı yukarıda belirtilen gruplarınkilerle karıştıracaktır. Tabii bazı veriler de içermeseydi Spotify özelliği olmazdı. Çalma listelerini karıştırdıktan sonra, hangi ortak şarkılara sahip olduğunuzu belirleyen “tat eşleşmesi” puanlarını görüntüleyen bir “paylaşım kartı” alabilirsiniz. Kartlar daha sonra Instagram, Facebook, Snapchat veya Twitter’da paylaşılabilir.

K-pop’un son yıllarda küresel bir fenomen haline gelmesinin bir nedeni de grupların internette inanılmaz derecede aktif olması. İdoller, çeşitli sosyal medya platformlarında hayranlarla etkileşime girmeye teşvik edilir ve bu da hayranlarla parasosyal ilişkileri teşvik eder. Spotify’ın Blend özelliği, belirli bir grup veya idol hakkında bir şeyler bildiğiniz hissini yarattığı için bu dinamiğe güzel bir şekilde uyuyor.

Spotify’ın oluşturduğu çalma listelerinin yerinde olup olmadığı tamamen başka bir konudur. BTS Blend şarkı listem BTS’i öneriyor gibi görünüyor ve ben bir sürü Post Malone dinlemek istiyorum… ve iyiyim.genel-2