Beceriye dayalı çöpçatanlık (SBMM), son birkaç yılda bir tartışma konusu haline geldi; franchise hayranları arasında bir endişe kaynağı olmaya devam ediyor. Activision o zamandan beri SBMM çerçevesinde bir iyileştirme aradı ve sistemi küratörlüğü ve iyileştirmesi ile birlikte bir yan stüdyo olan Demonware’i atadı.

Call of Duty’ye yakın bir çalışan, SBMM’yi şöyle tanımlıyor;

karmaşık ama pragmatik. Her zaman bir ürünün başarısına katkıda bulunan her yönü iyileştirmenin yollarını arıyoruz, inisiyatif bu […] Gerçekten bir deneme-yanılma meselesi olduğu için SBMM bunlardan biridir.

SBMM, bir oyuncu tabanının sürdürülmesinde ve geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve Vanguard’ın beklentileri karşılayamaması nedeniyle Activision, listeyi temizleme ve sistemi yerinde gözden geçirme şansına sahip oldu – birkaç şirketin ortak bir Ar-Ge (Araştırma ve Geliştirme) çalışması. liberal ama mantıklı bir sistem yaratmaya katkıda bulunan stüdyolar.

Çöpçatanlık Bot Havuzları

MW2 silahlar

SBMM sisteminin çöküşüyle ​​birlikte, bir oyuncunun istatistiklerinin bu lobilere girmeye uygun olması koşuluyla Bot Havuzlarını (PvPvE) dahil etme planları olduğu iddia ediliyor. AI’daki revizyonla, bir maç boyunca bir oyuncunun beceri seviyesini izleyebilecek, ‘Şirinleri’ seviyelendirip karşı koyabilecek veya oyuncuyu maçlardan tamamen çıkarabilecekler.

Lobinin dağıtılması

Dağıtılan lobiler sözde burada kalacak. Bir çalışan, SBMM’nin bir vakıf olarak yapılandırılmasındaki belirgin önemini vurguladı ve açıkça şunları söyledi:

kaldırılsaydı çökerdi

Daha sonra bir çalışan, SBMM’nin yalnızca Modern Warfare’in (2019) arka ucunda dahili olarak bir tartışma konusu haline geldiğini ve hemen ardından bir eylem planının takip edildiğini belirtti.oyun-5