YENİ DELHI: ABD merkezli yonga üreticisi Qualcomm Cuma günü kendi kablosuz AR Akıllı Snapdragon XR2 Platformu tarafından desteklenen gözlükler.

Snapdragon XR2 Platformu artık güçlü performansı ince, daha küçük bir AR cam form faktörü.

Şirkete göre, AR referans tasarım donanımı akustik bileşen şirketi tarafından geliştirilmiştir. Görtek yüzde 40 daha ince bir profile ve daha fazla konfor için daha ergonomik olarak dengeli bir ağırlık dağılımına sahip.

Giyilebilir cihaz, kusursuz bir AR deneyimi sunmak için çift mikro-OLED dürbün ekran, 90 Hz’ye kadar kare hızları ve hareket bulanıklığı olmayan bir özellik sunar.

Altı derecelik özgürlük (6DoF) kafa takibi ve jest tanıma ile el takibi sağlayan akıllı görüntüleyicide çift monokrom kamera ve bir RGB kamera ile birlikte gelir.

Şirket bir blog yazısında, referans tasarımın, akıllı telefon ve AR camı arasında bilgi işlem iş yüklerini dağıtmak için kablosuz bir bölünmüş işleme mimarisine olanak tanıdığını söyledi.

Kullanıcıların ticari olarak mevcut en hızlı hızları ve artırılmış menzili almalarını sağlayan Wi-Fi 6/6E ve Bluetooth bağlantısı sunar.

“Hızlı Bağlantı XR Yazılım Paketi sistemi M2R2P (hareketten işlemeden fotona) gecikmesini iyileştirmek, titreşimi azaltmak ve istenmeyen parazitleri önlemek için XR trafiği için daha iyi kontrol ve tercihli kanal erişimi sağlar” dedi.

Ayrıca, daha uzun, sürekli XR deneyimleri için gecikme performansını etkilemeden düşük güçte çalışma için amaca yönelik güç modları içerir.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9