Bored Ape Yat Kulübü, NFT patlamasının ikonik bir temsilidir.

Bored Ape Yat Kulübü, NFT patlamasının ikonik bir temsilidir.
Fotoğraf: Mario Tama (Getty Resimleri)

Çevrimiçi NFT pazarı olan OpenSea, belirli bir ticaretin ticaretini durdurdu. sıkılmış maymun Singapur’da devam eden bir mülkiyet anlaşmazlığı davasının ortasında. NFT şimdi, “şüpheli etkinlik için rapor edildiğini” bildiren parlak kırmızı bir sorumluluk reddi beyanında bulunuyor.

Mahkeme davasındaki davacı Janesh Rajkumar, görünüşe göre sıkılmış maymun 2162 Kripto ödünç almak için bir kredinin teminatı olarak, Bloomberg’e göre. Rajkumar ihtiyati tedbir istedi mahkeme dosyası Singapur Mahkemeleri ile ve türünün ilk örneği olan bir davada mahkeme, NFT’lerin korunabilecek bir dijital varlık olarak nitelendirildiğine karar verdi.

“Bu, NFT’lerin korunmaya değer değerli mülkler olarak kabul edildiği bir ticari anlaşmazlıktaki ilk karardır” dedi. Shaun Leong Bloomberg’de belirtildiği gibi. Leong, davanın baş danışmanı ve Withersworldwide’ın hissedar ortağıdır. “[T]Bunun anlamı, NFT’nin dijital bir varlık olduğu ve ona yatırım yapan kişilerin korunabilecek hakları olduğudur.”

Sanık isimsiz şefpierre. Buna göre Sanat GazetesiRajkumar ve Chefpierre, Mart ayında, NFT sahiplerinin “ihtiyaç duydukları likiditeye erişmek için sahip oldukları varlıkları kullanmalarını” sağlayan wesbite NFTfi’yi kullanarak bir kredi anlaşması imzaladı. onların web sitesi. Rajkumar, geri ödenirken kredinin teminatı olarak NFTfi üzerinde Bored Ape 2162’yi elinde tutacaktı.

Bu anlaşmanın bir parçası, Rajkumar’ın 2162’nin sahipliğini kaybetmeyeceği ve Chefpierre’e olan borcunu zamanında ödeyemezse, bir uzatma alacağıydı. Rajkumar krediyi geri ödemek için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu fark ettiğinde, Chefpierre’in haczedildiği iddia edildive 2162’yi kişisel Ethereum cüzdanına taşıdı ve burada sona erdi Satılık Açık Deniz. Şimdi, buz üzerinde.

Sıkılmış Maymunlar bir zamanlar NFT devriminin kaçınılmaz bir simgesiydi. milyonlarca dolar. Ancak Fortune’un bildirdiği gibi, NFT çılgınlığı son zamanlarda kesinlikle öldü, bir NFT’nin ortalama fiyatı yakına düştü$5,000 Bu yılın Ocak-Mart ayları arasında, NonFungible piyasa takipçisine atıfta bulunarak. NFT’lerin popülaritesi ve değeri düşüyor olsa da, bu dava, NFT’leri iyi niyetli bir finansal varlık olarak meşrulaştırarak bazı iyilikler yapabilir.genel-7