Minecraft aksolotlarını nasıl evcilleştireceğinizi bilmek ister misiniz? Bu sevimli amfibilere aşina değilseniz, axolotl mağaralarda yaşayan gerçek bir yaratıktır. Aksolotllar inanılmaz derecede nadir bir semender türüdür ve aslında kritik olarak tehlike altındadır. Meksika Vadisi’ne ve özellikle biri artık mevcut olmayan iki göle özgüdürler, bu yüzden umarım Minecraft’taki görünümleri aksolotl için koruma çabalarına yardımcı olacaktır.

Gerçek hayatta olduğu gibi, Minecraft axolotl pembe, yeşil, kahverengi ve mavi de dahil olmak üzere birçok renk çeşidiyle gelir ve gülünç derecede sevimlidir. Minecraft 1.18 güncellemesindeki yeni Lush Caves biyomunda bulunabilirler, ancak aynı zamanda diğer Minecraft çeteleri tarafından paylaşılmayan birçok yeni mekaniği de vardır. Aksolotlun harika yanı, onları bir kovaya alıp yanınızda getirerek çok kolay bir şekilde yakalayabilmenizdir. Sevimli görünebilirler, ancak bunlar, savaşın ortasında kovayı boşaltarak okyanus tabanlı çetelere karşı konuşlandırabileceğiniz saldırı amfibileri.

Minecraft’ta aksolotl hakkında bildiğimiz her şeyi incelerken bize katılın, onları nerede bulacağınız, nasıl sizin yapacağınız ve savaş sırasında nasıl savaştıkları dahil.

Minecraft’ta Axolotl nasıl bulunur

Şu anda yeni Yemyeşil Mağara biyomunda aksolotl bulabilirsiniz. Yeni bir Akasya ağacını arayarak ve ardından canlı mağaralardan birini bulana kadar köklerini kazarak Yemyeşil Mağarayı bulabilirsiniz. Aksolotlların beş çeşidi vardır ve mavimsi mor olan son derece nadir bir çeşittir. Ayrıca pembe, mavi, turuncu ve kahverengi olarak gelirler.

Minecraft Axolotl nasıl evcilleştirilir

Kendi axolotl ordunu kurmayı planlıyorsan, ihtiyacın olan ilk şey bir kova. Bu yeni yaratıklar, bir anlamda onları bir kovaya alarak yakalanabilir ve evcilleştirilebilir.

Daha sonra kendi küçük aksolotl ekosisteminizi oluşturmak için Minecraft evinizin yakınındaki bir mağarada kovanızı boşaltabilir veya birkaç aksolotl kovası alıp bir sonraki Okyanus Anıtı baskınına getirebilirsiniz.

Minecraft Axolotl dövüşü

Birkaç aksolotl yakaladığınızda, onları açık suya bıraktığınızda, etrafta yüzerek etraftaki tüm balıkları ve düşmanları yok edeceklerdir. Sizi takip etmelerini sağlamak için tropik bir balık tutmanız gerekir (elinizde veya ana elinizde).

Aksolotllar kendi başlarına çok fazla ham güç sunmazlar, ancak aynı anda birden fazla kova aksolotl salabilirsiniz, böylece düşmanlarınızın başa çıkması gereken çok şey olur.

Daha fazla oku: İşte en iyi Minecraft tohumları

Axolotl’un Minecraft’taki benzersiz mekaniklerinden biri, “ölü taklidi yapabilmeleri”dir – bu, düşman çetelerin onlara saldırmayacağı ve axolotl’a toparlanması ve savaşa yeniden katılması için zaman kazandıracağı anlamına gelir. Aksolotllardan birini ‘ölüm oyna’ moduna sokan bir düşmana son darbeyi vurursanız, kısa bir yenilenme etkisi elde edersiniz.

Bir grup Minecraft Axolotl, tropikal bir balık unu vaadi ile cezbedildi.

Minecraft aksolotları nasıl yetiştirilir

Tropikal balıkları besleyerek herhangi iki aksolotlu da üretebilirsiniz. Bebeklerin yetişkinliğe ulaşması 20 dakika sürer ve bebeği bir kovaya her aldığınızda kalan süre %10 azalır.

Mavi bir aksolotl nasıl alınır

Mavi bir varyant üretme şansınız çok düşük, aksi takdirde bebeğiniz axolotl, ebeveynlerinin iki renginden birine sahip.

Sistemi aldatmaktan memnunsanız, mavi bir axolotl’da doğmak için Minecraft konsol komutlarını kullanabilirsiniz. Java’da oynuyorsanız ‘/summon axolotl ~ ~ ~ Variant:4’ ve Bedrock Edition oyuncusuysanız ‘/summon axolotl ~ ~ ~ minecraft:entity_born’ yazın.

Jordan Forward ve Dave Irwin tarafından yapılan güncellemeleroyun-2