OSOM OV1 akıllı telefon geçen yılın sonunda resmi olarak tanıtıldı, ancak henüz pazara girmedi. Görünüşe göre, şirket dün bu özel platformun yenilik tarafından kullanılacağını açıkladığı için, yaratıcıları SoC Snapdragon 8 Plus Gen 1’in piyasaya sürülmesini bekliyorlardı.Akıllı telefonun orijinal olarak Snapdragon 888’de piyasaya sürüleceği göz önüne alındığında, en yeni platform lehine seçim birçok kişiyi memnun edecek. Bununla birlikte, akıllı telefon yakın gelecekte piyasaya sürülmeyecek – şirket lansmanı bu yılın üçüncü çeyreği ile dördüncü çeyreği arasında erteledi, yani akıllı telefon sonunda ilk duyurudan bir yıl sonra piyasaya sürülecek.

OSOM kısaltmasının Gözden uzak, Akılsız anlamına geldiğini ve harika (“harika”, “harika”) kelimesiyle uyumlu olduğunu hatırlayın. OV1 model adı, OSOM Vault 1’in kısaltmasıdır. Şirket, eski Essential uzmanları tarafından oluşturulmuştur.

Duyuru sırasında şirket, OV1’in çeşitli güvenlik özellikleriyle öne çıkacağını söyledi. Böylece cihaz, herhangi bir zamanda uygulamaların hangi bilgilere eriştiği hakkında bilgi edinme fırsatı sunacaktır. Ek olarak, son veriler, veri korumasına odaklanan farklı uygulamaların kutudan çıkarılacağına işaret ediyor: Brave Browser, Proton Mail, Signal.genel-22