2022, Final Fantasy için büyük bir yıl. Bu franchise’ın 35. yıl dönümüve birden fazla bireysel FF oyunu için önemli bir yıldönümü dönüm noktası. Final Fantasy V’nin 30. yıl dönümü, Final Fantasy VII’nin 25. yıl dönümü ve Final Fantasy XI’in 20. yıl dönümü bu yıl gerçekleşecek.

Tarafından çevrilen son bir kazanç çağrısında David Gibson, Square Enix, Final Fantasy’nin 35. yıl dönümü kutlamalarının duyurularının büyük olasılıkla bu ayın veya Haziran’ın sonunda geleceğini söyledi (bu, Summer Game Fest ve diğer Not-E3 etkinliklerine ev sahipliği yapar). İşte şu ana kadar hangi Final Fantasy projelerinin yapım aşamasında olduğu ve nelerin duyurulabileceği hakkında bildiklerimiz.

FFVII Yeniden Yapım Bölüm II

Final Fantasy VII: The First Soldier yayını sırasında Tetsuya Nomura, FFVII haberlerinin Haziran ayında geleceğini söyledi. FFVII Remake Part II ile ilgili güncellemeler olma ihtimali çok yüksek, ancak Haziran ayındaki FFVII haberleri Part II ile ilgili değilse, yıl içinde bir ara FFVII Remake haberlerini görebiliriz.

Yönetmen Yoshinori Kitase Ocak ayında yaptığı açıklamada, “Final Fantasy VII: Ever Crisis üzerinde çok çalışıyoruz, bu yüzden lütfen bunu dört gözle bekleyin” dedi. VGC ve PushDustIn). “Final Fantasy VII’nin 25. yıl dönümüne yeni başladık, bu yüzden kutlamak ve hayranları heyecanlandırmak istiyoruz, bu yüzden önümüzdeki 12 ay içinde bazı bilgileri paylaşmak istiyoruz. Daha fazla bilgi için sabırsızlanıyoruz!”

Geçen yıl Nomura, FFVII Remake Part II’nin Intergrade’den hemen sonra başlayacağını ve Bölüm I’in atmosferinin aksine Cloud’un Midgar’da dolaşmak yerine vahşi doğada dolaşacağı için farklı bir tonu olacağını açıkladı.

FFXVI

FFXVI fragmanını ve kesin bir lansman tarihini görebilirdik. FFXIV şöhretinden yapımcı Naoki Yoshida, FFXVI’nın fragmanının bir Nier Reincarnation çapraz akışı sırasında hazır olduğunu doğruladı. Yoshida, “Römork zaten tamamlandı. Ancak çeşitli nedenlerle ertelendi. Yakında çıkacağını düşünüyorum.” Dedi. Yoshida ayrıca Nisan ayında Uniqlo dergisine daha önce söyledi (çeviri Audrey) oyunun geliştirmenin son aşamasına girdiğini ve “büyük ölçüde şekilleniyor” olduğunu.

FFXVI’nın gelişimi, COVID-19 salgını nedeniyle ertelendi. Bir resmi FFXVI web sitesi başlatıldı ve hikayenin merkezindeki üçlü hakkında ayrıntılar verildi: ana karakter Clive Rosfield, küçük kardeşi Joshua Rosfield ve Jill Warrick. FFXVI ayrıca “anakristallerin ışığında kutsanmış” bir yer olan Valisea ülkesinde de gerçekleşecek.

Clive, Rosaria’nın ilk doğan Arşidüküdür ve savaşta yeteneklidir. Ancak Eikon Ifrit, Clive’ı “intikam için tehlikeli bir yola” sokar; kardeşi Joshua ve Jill’in karıştığı bir yolculuk. Rosaria, Batı Valisea’de bulunur ve bir süre için müreffeh olmasına rağmen, şimdi Blight ile uğraşmak zorunda- -toprağı yok etmekle tehdit eden bir şey.

FFIX’in Yeniden Yapımı

FFIX’in yeniden yapımı, birçok potansiyel duyurulmamış oyunu içeren bir liste olan 2021 Nvidia GeForce Leak’in bir parçasıydı. İnsanlar başlangıçta sızıntının geçerliliği konusunda şüpheciydi, ancak bilgilerin yayınlanmasından bu yana geçen süre içinde GTA remasters, Street Fighter 6 ve Crysis 4 gibi oyunların tümü doğrulandı. Nvidia, sızıntının “spekülatif” olduğunu ve “yalnızca dahili izleme ve test için kullanıldığını” söylerken, GeForce listesi şu ana kadar oldukça güvenilir bir kehanet oldu.

Sızıntıdaki en mantıksız oyun olan Kingdom Hearts IV’ün Nisan ayında onaylanmasıyla, bir FFIX Remake tamamen imkansız görünmüyor. Tabii ki, sızıntıdaki diğer oyunların onaylanması, dahil edilen tüm duyuruların gerçek olduğu veya nihayetinde piyasaya sürüleceği anlamına gelmez.

FFIX ilk olarak 2000 yılında PlayStation’da piyasaya sürüldü ve daha sonra 2016’nın FFIX PC bağlantı noktası da dahil olmak üzere epeyce bağlantı noktası aldı. 2019’da Square Enix, Nintendo Switch ve Xbox One’da FFIX’i de piyasaya sürdü. PC bağlantı noktası, yüksek çözünürlüklü filmler ve karakter modelleri gibi küçük grafik yükseltmeleri içeriyordu.

Görünüşe göre, bir FFIX animesi de geliştirme aşamasında ve Fransız animasyon evi Cyber ​​Group Studios onu yaratmaktan sorumlu. Haziran 2021’de, üretimin 2021’in sonunda veya 2022’nin başında başlayacağı bildirildi. Henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı.

Final Fantasy Tactics Remaster

2021 GeForce Sızıntısındaki bir başka başlık da Final Fantasy Tactics remaster’ıydı. Square Enix’in hala strateji RPG’leri yapmaya ilgi duyduğu açık, bu nedenle dikkatinin Taktikler serisine dönmesi çok uzak değil. Şirket kısa süre önce Switch için Triangle Strategy’i yayınladı ve başka bir strateji RPG’si olan DioField Chronicle’ı duyurdu. Final Fantasy Tactics uzun zamandır yeni bir isim almadı ve Tactics hayranları herhangi bir haberi kesinlikle memnuniyetle karşılayacaktır.

Yıldönümü kutlamalarının bir parçası olarak Square Enix, her bir FF oyunu için bir grafik tişört çıkarmak için Uniqlo ile işbirliği yaptı. 2022’nin ilk yarısında, Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin (“ARE YOU CHAOS?”) ve Chocobo GP adlı bir araba yarışı oyunu gibi Final Fantasy ile ilgili yeni sürümler de görüldü. GameSpot, Stranger of Paradise’ı 7/10 puan aldı. Üzerine metakritikChocobo GP eleştirmenlerden ortalama 63 ve kullanıcılardan 2.0 puan aldı.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1