Apple’ın AR kulaklığı, teknoloji devinin eski tasarım şefi Jony Ive’nin tüketici pazarında iyi olmayacağını hissettiğini belirten önceki bir raporla, geliştirme sıkıntılarından adil payını gördü. Ive şirketten ayrılmasına rağmen, başa takılan giyilebilir cihazların tasarımına dahil olmaya devam ediyor.

AR Kulaklığının Satış Noktalarından Biri, Cihazın Çok Sayıda Kamerası Aracılığıyla Gerçeğe Yakın Avatarlar Oluşturulmasını Sağlıyor

Hala Apple’ın AR kulaklığıyla ilgileniyor olsam da, The Information tarafından yayınlanan ve tarafından tespit edilen bir ödeme duvarı raporuna göre, o projede harici bir danışman olarak rol alıyor. MacSöylentiler.

Apple, 2022 Sonu veya 2023 Başında Güncellenmiş HomePod’u Yeni Boyutta Başlatacak

“Konuya aşina olan bir kişi, ayrıldığından beri Apple için yaptığı danışmanlık işinin kulaklığı da içerdiğini ve genellikle eski ekibinin pil, kamera yerleşimi ve ergonomi gibi alanlarda mühendislerin tercihlerine göre tercihlerini aşmasına yardımcı olmak için getirildiğini söyledi. . İki kişi, Apple’dan ayrıldıktan sonra bile, kulaklık projesindeki bazı çalışanların, değişikliklerin onayını almak için Cupertino’dan Ive’nin bir evinin bulunduğu San Francisco’ya yürüyüş yapması gerektiğini söyledi.

Kulaklığın tasarımını değiştirmeye devam ettim. Daha önceki prototiplerin kafa bandında pil bulunurken, Magic Leap’in kulaklık tasarımına benzer şekilde, kulaklığı kullanıcının taktığı bir pile bağlayacak bir tasarımı tercih ediyor. Bu yaklaşımın nihai tasarıma girip girmeyeceği öğrenilemedi.”

AR kulaklığın belki de en büyük özelliklerinden biri, kullanıcının yüzünü doğru bir şekilde takip edebilen ve kaliteli avatarlar üretebilen 14 kamera dizisi olacaktır. Ne yazık ki, bu özellik kendi başına birkaç zorlukla birlikte geliyor.

“Başlığa 14 kamera eklemek gibi diğer zorluklar, donanım ve algoritma mühendisleri için baş ağrısına neden oldu. Kameralar, sanal avatarların ifadelerini ve ağız hareketlerini doğru bir şekilde temsil etmesini sağlamak için kullanıcının yüzünü takip edecek olanları içeriyor, bir seçim çerçevesi özelliği.”

Apple ayrıca AR kulaklığını ayrı bir tabana bağlamayı da düşündü, bu da cihazın tüm önemli ateş gücünü işleyebileceği anlamına geliyordu. Ancak bu, onu yanınızda taşıyamayacağınız anlamına gelir. Şimdi ise, karma gerçeklik kulaklığının tamamen bağımsız olacağı ancak muhtemelen performanstan ödün vermeyeceği söyleniyor. Daha önce yayınlanan bilgiler, cihazın 4nm ve bir 5nm SoC ile gönderileceğini ve bu nedenle Apple’ın MacBook ve iMac serisinde bulunan M1 yongasının performansıyla eşleşebileceğini belirtti.

Ne yazık ki, Apple’ın söylentileri AR kulaklığı, aşırı ısınma ve yazılımdan birkaç isme kadar değişen sorunlarla dolu. Bu tür sorunlarla birlikte, tahmin edilen lansmanın 2023’ün başlarında gerçekleşeceği söyleniyor, ancak müşteriler için pahalı bir satın alma olabilir ve bir raporda bunun 3.000 dolara mal olabileceğini iddia ediyor.

Haber kaynağı: Bilgigenel-17