Bir e-posta almanın sevincini (veya tiksintisini) göstermek, Microsoft Outlook’a gelen yeni bir güncelleme sayesinde yakında çok daha fazla herkese açık hale gelebilir.

E-posta hizmeti, tepkileri tanıtarak birçok sosyal medya ağının ayak izlerini takip ediyor ve kullanıcıların bir mesaj almak için duygularını hızlı bir şekilde iletmelerine olanak tanıyor.

Kullanıcılar, mevcut ilk seçim arasından başparmak yukarıya, gülmek, yürekten, kutlamak veya gözyaşı dökmek gibi tüm duygu gamını kapsayan çeşitli tepkiler arasından seçim yapabilecekler.

Microsoft Outlook reaksiyonları

Microsoft, eklemenin kullanıcıların Outlook e-postalarına “duygularınızı uygulamasına” izin vereceğini ve ayrıca onlara e-posta gönderip almadan diğer kullanıcıların tepkilerini görme fırsatı vereceğini söylüyor.

resmi olarak Microsoft 365 yol haritası girişi özellik için şirket, hareketin başlangıçta yalnızca Mac cihazlarındaki Outlook kullanıcıları için geçerli olacağını kaydetti.

Şu anda hala “geliştirme aşamasında” olarak listelenen Microsoft, Ağustos 2022’deki genel lansmandan önce Temmuz 2022’de güncellemenin bir önizlemesini sunmayı umuyor. Microsoft daha önce Şubat 2022’de benzer bir özellik duyurmuştu, ancak görünüşe göre şimdi bu yeni güncelleme ile bunu yuvarladı.

Haber, Microsoft’un Teams için kendi tepki sistemini güçlendirmesini duyurmasından kısa bir süre sonra geldi ve 1.800’den fazla emojisi yenilendi.

Şirket, yeni Fluent Emojis seçiminin “her gün kullandığımız emojilerin modern ve keyifli yeni bir versiyonunu” getireceğini söyledi.

Şirket ayrıca kısa süre önce “kullanıcıların sohbet mesajlarına tepki olarak herhangi bir emoji uygulamasına izin verecek” “Microsoft Teams Genişletilmiş Tepkiler” özelliğini yayınladı ve kullanıcılar 800’den fazla emoji arasından “istediğiniz şekilde tepki vermek için” tepkiler seçebilirler. sohbet penceresinde gösterilir.

E-posta hizmeti ayrıca, tüm ping’leriniz, bahsetmeleriniz ve diğer güncellemeleriniz için merkezi bir konum görevi görecek yeni bir “bildirimler bölmesi” alıyor; bu, kullanıcıların, kullanıcıların kaçırmış olabileceği @bahsetmeler gibi güncellemeler de dahil olmak üzere, önemli bir etkinliği asla kaçırmaması gerektiği anlamına geliyor.genel-6