Şu anda Sonic the Hedgehog serisiyle ilgili çok fazla umut var. Sonuçta, filmler çok iyi iş çıkardı, Sonic Prime anime Netflix’te çıkıyor ve ilk bakışta ilginç görünüyor ve insanlar gerçekten de Sonic Frontiers aracılığıyla bir sonraki ana Sonic oyunu hakkında konuşuyorlar. SEGA’daki insanlar daha önce bu oyunun Sonic’in önümüzdeki 20 yılı için “sahneyi hazırlamasını” umduklarını bile söylediler.

Ancak, işlerin zorlaştığı yer burasıdır, çünkü bir yatırımcı Soru-Cevap toplantısındaSEGA başkanlarına Sonic Frontiers ve hedefleri hakkında sorular soruldu. Metakritik açısından “inceleme puanı golleri” olup olmadığı dahil.

CEO Haruki Satomi ve CFO Koichi Fukazawa, “Dış değerlendirme kuruluşlarının puanları ile satışlar arasındaki korelasyon Avrupa ve Kuzey Amerika’da yüksek olduğu için dahili hedefler belirledik” dedi.

“Oyun yüksek puan alırsa, satın alınması gereken bir oyun haline gelebilir ve muhtemelen satışlarla sinerji yaratabilir, bu nedenle şu anda oyunun kalitesini tatil sezonu satışlarına doğru geliştirmek için çok çalışıyoruz.”

Bu… devam etmek için tehlikeli bir yol. Çünkü inceleme puanlarının bir oyunu etkileyebileceği doğru olsa da… tek belirleyici faktör bu değil. Dahası, hem oyunlarda hem de filmlerde kanıtlandığı gibi, eleştirmenler bir şeyi beğenebilir, ancak o zaman oyunları gerçekten satın alanlar beğenmeyebilir. Tabii ki, “oyunun kalitesini iyileştirdiklerini” söylediler, ancak umarım bu sadece eleştirmenleri değil, hayranları da memnun edecek şekilde olur.

Yazar hakkında


oyun-4