Bebek kurtarma çantası kullanımda

Bir ebeveynin, bir apartman yangını gibi, ön kapıdan ve merdivenlerden çıkmanın bir seçenek olmadığı tehlikeli bir durumdan bebeğinin kaçmasına yardım etmek için her şeyi yapacağını hayal etmek zor değil. Ama göre ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonuherhangi bir kurtarma planı, Safety International adlı bir şirketin bu BabyRescue çantalarını içermemelidir.

75 lb’den hafif bebekleri ve çocukları güvenli bir şekilde indirmenin bir yolu olarak tasarlanmıştır. Acil bir durumda çok katlı bir binanın üst katlarından ilk müdahale edenlere, BabyRescue çantaları “ABD acil müdahale ekipmanında kullanılan aynı malzemelerden” yapılmıştır ve “suya dayanıklı dış katman” ve bir çocuğun güvenliğini sağlayan bir ağ panel bulunur. içerideyken hala nefes alabilir. Diğer acil durum malzemeleriyle birlikte saklanabilmeleri için kompakt bir kese içine katlanırlar ve çanta beş kata kadar yükseklikten indirilirken tutması kolay 60 fit uzunluğunda bir ip içerirler.

BebekKurtarma çantaları

Ancak, bir göre ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu tarafından bugün yayınlanan uyarı ürünün değerlendirilmesinden sonra, “çantanın kullanım sırasında tutma çizgisinden ayrılarak çantanın içindeki çocuk için düşme tehlikesi oluşturabileceği” tespit edildi. Neyse ki, CPSC henüz BabyRescue cihazıyla ilgili herhangi bir olayı belgelemedi. Yaratıcıları Safety International, Aralık 2021’de BabyRescue’nun satışını durdurmayı kabul etmiş olsa da, CPSC “firmanın henüz kabul edilebilir bir geri çağırmayı kabul etmediğini” iddia ediyor.

hakkında daha fazlasını okuyabilirsiniz. CPSC web sitesinde BabyRescue uyarısı, tanımlama amacıyla ürünün ayrıntılı bir tanımını içerir. CPSC ayrıca “bilinen satıcılarla temasa geçiyor ve ikinci el satıcıları ürünleri satmamaya teşvik ediyor” ancak 2010’dan beri mevcut olan bir BabyRescue çantası satın almış olanlara bunu derhal imha etmelerini ve cihaz veya cihazla ilgili herhangi bir olayı bildirmelerini tavsiye ediyor. benzer tip ürünler.

Düzeltme 2:15PM: Bu yazının başlığı aslında BabyRescue cihazının bir geri çağırma konusu olduğunu, ancak CPSC’ye göre “firmanın kabul edilebilir bir geri çağırmayı kabul etmediğini” belirtti.genel-7