Universal Pictures, DreamWorks Pictures için 2023 yazının geniş bir sürümünü yayınladı Demeter’in Son Yolculuğu. Stüdyo, Bram Stoker’ın klasik romanının uyarlaması için çıkış tarihini değiştirdi Drakula 27 Ocak 2023’ten 11 Ağustos 2023’e kadar.

Demeter’in Son Yolculuğu Karpatya’dan Londra’ya elli işaretsiz tahta sandık taşımak üzere kiralanan ticaret gemisi Demeter’e odaklanıyor, sadece mahkum mürettebatı garip olaylara katlanmak için. Her gece gemideki acımasız bir varlık tarafından takip edilen Demeter, sonunda İngiltere kıyılarına, mürettebattan hiçbir iz bırakmadan kömürleşmiş, terk edilmiş bir enkaz olarak varır.

Demeter’in Son Yolculuğu Corey Hawkins’i Demeter’de bir doktor olarak canlandırıyor. Filmde ayrıca habersiz bir kaçak yolcu olarak Aisling Franciosi, geminin kaptanı olarak Liam Cunningham ve Demeter’in ikinci kaptanı olarak David Dastmalchian rol alıyor.

André Øvredal’ın yönettiği filmin senaryosu Bragi F. Schut, Stefan Ruzowitzky ve Zak Olkewicz’e ait. Stoker’s’dan “Kaptan’ın Günlüğü” bölümünü uyarladılar. Drakula.

Kadroda Jon Jon Briones, Stefan Kapicic, Nikolai Nikolaeff ve Javier Botet yer alıyor. Yapımcılığı Brad Fischer, Mike Medavoy ve Arnold Messer tarafından üstlenilen filmin yürütücü yapımcılığını Matthew Hirsch üstleniyor.sinema-2