Herkese merhaba ve tekrar hoş geldiniz Zincirleme tepki,

bizim Zincirleme Tepki podcast’i Bu hafta Anita ve ben, Mercedes Bent of Lightspeed Venture Partners ile blockchain startup’larını ve tüketici fintech’inin geleceğini destekleme konusunda sohbet ettik. Daha fazla detay aşağıda.

Geçen hafta, kripto endüstrisinin takipçilerinin sevgisini satın almayı düşünmek için nasıl biraz zaman ayırması gerektiğinden bahsettik. Bu hafta Amerika’nın en sevdiği halka açık kripto şirketinin talihsiz talihsizliklerine bakıyoruz.

Bu bülteni her Perşembe gelen kutunuza almak için TechCrunch’ın bülten sayfasına abone olabilirsiniz.


Resim Kredisi: Robert Nickelsberg / Getty Images

en sıcak şey

Kripto piyasaları geçen haftaki abartılı dump-o-rama’dan bu yana nispeten istikrarlı olmasına rağmen, önümüzdeki birkaç yıl boyunca tüm hanelerin üzerine kripto kışları düşeceği kehanetinde bulunan kurumsal yatırımcılar ve perakende alıcılar için bu hafta menüde kasvet vardı.

VC’lerden kripto girişimlerine ve benzer şekilde mega şirketlere verilen mesaj “şişmanı kes” idi – cömert lansman partileriyle pek iyi uyuşmayan ve birçok kurucunun geçen ay için çalıştığını gösteren beş kat işe alım planlayan bir ifade. Kripto girişimleri için eşi görülmemiş bir patlama dönemi oldu, ancak Bitcoin ve kamu piyasaları geçen yılın Kasım ayında köpüklü zirvesine ulaştığından beri Coinbase için hayat biraz daha az hoş görünüyor.

Coinbase, Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 80’den fazla düşüşün ardından şu anda hisse başına 65 doların altında işlem görüyor. Diğer birçok halka açık teknoloji hissesi de incinmiş hissediyor, ancak Coinbase’in geçen yıl ne kadar gelir elde ettiğine kıyasla, yatırımcıların şirketin gelecekteki performansına ilişkin beklentilerini boşa çıkardığı açık. Coinbase, 2021’de 7.4 milyar dolar net gelir elde etti ve şu anda 14 milyar doların altında bir piyasa değeri sallıyor. Bu delirmiş.

Kamu piyasası yatırımcıları Coinbase hakkında en iyimser görüşe sahip olmayabilir, ancak asıl soru bunun şirketi gerçekten nasıl etkileyeceği. Firma, büyüme beklentilerini tek bir şeye göre ayarlıyor. COO Emilie Choi bu hafta şirketin frene bastığını duyurdu, “Bu yıla girerken şirketin büyüklüğünü üç katına çıkarmayı planladık. Mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında, işe alımları yavaşlatmanın ve yeniden değerlendirmenin ihtiyatlı olduğunu düşünüyoruz…”

Bu beklenen bir durumdur, ancak hepsi pazar paylarının peşinde koşan birkaç nakit şişkin rakibi olan bir şirket için harika değildir. Şirket, ağından yararlanmak ve gelişmekte olan web3 dünyası için daha fazla tarayıcı sağlamak amacıyla tekliflerini çeşitlendiriyor, ancak kripto dünyasının önümüzdeki yıl içinde ne tür bir tüketici alımına baktığı açık değil. şirketi kısa vadede oldukça kötü bir durumda bıraktı…


en son podcast

Hey bu anita, Kripto meraklıları için blok blok en son web3 haberlerini açtığımız en son Chain Reaction bölümümüz hakkında bir güncelleme vermek için buradayız.

Bu bölümde bahsettiğimiz 30 yaşındaki blockchain milyarderi Sam Bankman-Fried (SBF) Robinhood’da %7,6 hisse satın aldı ve yılın zorlu bir ilk yarısında zorlu borsayı tersine çevirmeye yardımcı olmak için ne yapmayı planlıyor olabilir. Robinhood’dan bu yana, saklamalı ve saklamasız cüzdanlar arasındaki farkı da açıkladık. az önce duyuruldu ikincisini piyasaya sürüyor – platformuna daha fazla kullanıcı çekmeyi amaçlayan bir dizi yeni üründeki en son ürün.

Robinhood hakkında konuştuğumuzdan beri, bu hafta kripto piyasası çöküşü nedeniyle işe alım planlarını yavaşlatacağını söyleyen rakibi Coinbase ile ilgili neler olduğunu gözden geçirmemiz gerekti. Ayrıca dinleyicilere gözden düşmüş UST ile ilgili en son güncellemeleri verdik – (bir nevi) her şeyi başlatan stabilcoin.

Bu haftaki konuğumuz, “metaverse” olan yüklü terimi ortaya çıkarmamıza yardımcı olan ve web3 video oyunları gibi sektörlerde gördüğü uzun vadeli potansiyelin bazılarından bahseden Lightspeed Venture Partners yatırımcısı Mercedes Bent’ti.

Chain Reaction’a abone olun Elma, Spotify veya her hafta bize yetişmek için tercih ettiğiniz alternatif podcast platformunuz.

Anita Ramaswamy


Parayı takip et

Başlangıç ​​parasının kripto dünyasında hareket ettiği yer:

  1. Zincirler arası cüzdan BitKeep Bankalar Dragonfly’dan 15 milyon dolar
  2. Hazine yönetimi başlangıcı madeni para kaydırma Tiger Global’den 15 milyon dolar aldı
  3. Kripto başlatma İpucuTop a16z’den 24 milyon dolar topladı
  4. Web3 sosyal başlangıç Siber Bağlantı Animoca ve Sky9’dan 15 milyon dolar aldı
  5. Akıllı sözleşme güvenlik başlangıcı Certora Jump’tan 36 milyon dolar aldı
  6. kripto eğitim şirketi Kodlama Kulübü Galaxy Digital ve Lemnis Capital’den 5 milyon dolar topladı
  7. kripto oyunları co metateori a16z’den 24 milyon dolarlık bankalar
  8. Yatırım DAO’su Tohum Kulübü Union Square Ventures’tan 15 milyon dolar kazandı, diğerleri
  9. Kripto yatırım şirketi Elwood Teknolojileri Goldman Sachs’tan 70 milyon dolar aldı
  10. Web3 stüdyosu Gusto Kolektifi Animoca’dan 11 milyon dolar kaptı

TechCrunch+

Animoca Brands, milyarlarca dolarlık NFT ve oyun işine eğitim eklemeyi planlıyor

Animoca Brands büyüyerek metaverse, oyna-kazan oyun ve NFT dünyalarındaki en büyük firmalardan biri haline geldi, ancak kurucu ortağı Yat Siu TechCrunch’a şirketin girmek istediği yeni bir sektör olduğunu söyledi: eğitim. Hayır, kripto konuları hakkında eğitim değil, birden fazla disipline uygulanabilecek daha genel eğitim araçları. Siu, öğretmen ekonomisini “kazanmayı öğren” veya “kazanmayı öğret” modeliyle yönlendirmeyi umduğunu, böylece hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin zamanının bir jeton veya nakit olarak ödüllendirilebileceğini söyledi. Bu baskı, kripto ekosisteminin ödül kazanmak için ek yollar uygulaması için yeni bir dalga olabilir.


Takip ettiğiniz için teşekkürler ve TechCrunch bülten sayfasına abone olarak her Perşembe gelen kutunuza Zincirleme Tepki alın,

Lucas Matneygenel-24