Görünüşe göre Striking Distance Studios’taki eski Dead Space geliştiricileri, yakında çıkacak olan gizemli korku başlığı The Callisto Protocol’ü çevreleyen perdeleri geri çekebilir, çünkü başlığın hala 2022 çıkış tarihini hedeflediği doğrulandı.

İlk olarak 2020 Oyun Ödülleri Şovu sırasında duyurulan Callisto Protokolü, Dead Space yaratıcısı Glen Schofield tarafından yönetilen, uzayda geçen yeni bir tek oyunculu, anlatı odaklı korku oyunu olarak adlandırıldı. O zamanlar, net Dead Space vibe dışında proje hakkında çok az şey biliniyordu ve ayrıca fragmanın sonunda gösterilen hedeflenen 2022 yayın penceresi. Pekala, iki yıl sonra hızlı ileri saralım ve başlık hakkında hala neredeyse hiçbir şey bilmiyoruz, ancak görünüşe göre her şey değişmek üzere, çünkü başlık Game Informer’ın bu ayki sayısında yer almakla kalmayacak, aynı zamanda en son onaylandı Krafton’un finansal raporlaması Callisto Protokolü’nün hala 2022 sürümünü hedeflediğini ve dahası, kalite düzeyinin “AAAA” (evet, bu dört A’dır) olarak tanımlandığını ve en yüksek kalite düzeyinin yanı sıra maksimum korkuyu sunmayı amaçladığını söyledi. tecrübe etmek.

Başka yerlerde, daha önce belirtildiği gibi, Callisto Protokolü Gameinformer’ın bu ayki sayısında yer alacak. Yayın, oyun deneyimine özel bir bakış verildiğini ve deneyimi Dead Space ile karşılaştırıldığında “farklı bir canavar” olarak tanımladığını belirtiyor. İşte Game Informer ve Striking Distance Studios’tan bu ay duymayı bekleyeceğiniz şeylerden bir kesit.

Jüpiter’in ikinci büyük ayının ve şüpheli hapishanesinin dehşetinden kurtulmaya çalışan kahramanımız Jacob Lee’nin yer aldığı özel, daha önce hiç görülmemiş oyun görüntülerine tanık olduk. Ama hepsi bu değil; Ayrıca Striking Distance Studios’ta bilim kurgu korku ustalarının beyinlerini toplamak için saatler harcadık. Hikayede, Striking Distance’ın başlangıç ​​hikayesini, ustaca gerilim yaratma (ve karşılığını verme) sürecini ve The Callisto Protocol oyununun nasıl çalıştığını öğreneceksiniz.

Başlık hakkında daha fazla şey duymak için kesinlikle sabırsızlanıyoruz ve umarım aynı oyunu yakında gerçek anlamda da görebiliriz.oyun-6