Apple yanıt verdi son eleştiriler yönetimi boyunca 100’ün üzerinde en iyi film ve TV kurgu uzmanından Son Kesim Profesyoneli (FCP).

Nisan, Apple’ın amiral gemisi hakkında açık mektuplu bir övgünün yayınlandığını gördü video düzenleme yazılımıbunu “dijital ortama geçişten bu yana kurgu teknolojisinde ileriye doğru en büyük adım” olarak adlandıracak kadar ileri gidiyor.

Bununla birlikte, imza sahipleri – gibi şovlardaki büyük hitler dahil Kan Kırmızı Gökyüzü ve Bridgerton – ayrıca şirketin “Final Cut Pro’yu herkese açık bir şekilde tanıtmak ve sektörümüzün sürekli olarak ihtiyaç duyduğunu belirttiği birkaç kalan özelliği eklemek için yeterince çaba göstermediğini” söyledi.

Şimdi, Apple umut veriyor FCP için planlarında bir sarsıntı.

Sözler sözler

“yazarlarına hitaben son açık mektup TV ve film endüstrisindeki Final Cut Pro ile ilgili olarak”, Apple’ın yanıtı “Final Cut Pro ile bugüne kadar oluşturulmuş birçok çekici projeyi” vurgulayarak başlıyor.

Apple’ın “inandığını” belirttikten sonra[s] önemli özellik isteklerinizi karşılamaya yardımcı olacak planlarımız var,” diye itiraf ediyor “bu çabaların üzerine inşa etme ve film ve TV projelerinizi desteklemek için sizinle birlikte çalışma ihtiyacını.”

Sonuç, Cupertino firmasının bir dizi taahhütüdür:

  • Ortağımız Future Media Concepts ile bu aydan itibaren profesyonel videolar için yeni eğitim ürünleri ve Apple yetkili sertifikaları lansmanı yapıyoruz
  • Bu yazdan itibaren düzenli istişareler için endüstri uzmanlarından oluşan bir panel oluşturmak
  • Büyük film ve televizyon yapımları için Final Cut Pro atölyelerinin içeriğini ve sıklığını genişletmek

Endüstri düşünceleri

Konuşurken Techradar ProMektubu imzalayan editörlerden Josh Beal, şunları söyledi::

“Mektubun kamuoyunda yanıt almasına açıkçası şaşırdım. Mektubun, özellikle de endüstri uzmanlarından oluşan bir heyet ile bir iletişim hattı açma önerileri beni cesaretlendirdi. Sonuçta bunların ne anlama geldiğini görmemiz gerekecek, elbette, ancak yanıtı ve mektubun yürekten dile getirdiği sorunları ele alıyor gibi göründüklerini kesinlikle takdir ediyorum.”

Diğer bir imza sahibi Knut Hake bize şunları söyledi: “Apple’ın Final Cut Pro’ya ve işin küçük ama etkili parçasına açıkça bağlı olduğunu görmek harika. Gerçekten bir cevap beklemiyordum ve bence bu gerçekten önemli.”

Apple’ın video düzenleyicisi için yenilenen desteği, özel kullanıcılara bir parça iyi haber sunuyor.

Ancak, şu anda planlar belirsiz ve belirsizdir. Pek çoğu, FCP yol haritasının tamamının şu ana kadar gizli tutulmasını umacaktır. WWDC Haziranda.

Endüstri yaratıcılarının ıstıraplı çığlığı sonunda duyuldu. Ancak, Apple’ı Final Cut Pro’nun gidişatını yeniden değerlendirmeye zorlamak için mektubun yayınlanmasını çevreleyen olumsuz tanıtım almasıyla ilgili.genel-6