Apple, akıllı hoparlör yelpazesini genişletmeye hazırlanıyor. Tanınmış analist Ming-Chi Kuo’ya göre, HomePod’un yeni sürümü bu yılın dördüncü çeyreğinde veya 2023’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek.Kuo, yeni modelin mevcut modelden çok farklı olmayacağına inanıyor çünkü iddiaya göre Apple bu pazarda nasıl başarılı olacağını hala çözemedi.

Orijinal HomePod sütununun satışta başarısız olduğunu ve durdurulduğunu hatırlayın. Apple aslında büyük ve pahalı bir hoparlörü daha küçük ve daha uygun fiyatlı bir hoparlörle değiştirdi. Ancak HomePod mini, 2020 sonbaharında piyasaya sürüldü, bu da yaşam döngüsünün iki yıl veya daha fazla olacağı anlamına geliyor.

Doğru, Kuo aslında HomePod’un hangi sürümünden bahsettiğini belirtmedi. Üçüncü taraf kaynaklar, güncellenmiş bir HomePod mini’nin piyasaya sürülme olasılığının daha yüksek olduğuna inanıyor.

Çeşitli kaynaklara göre Apple’ın FaceTime kamera ile donatılmış hibrit bir HomePod ve Apple TV hazırladığını da hatırlatmakta fayda var. Ancak böyle bir ürünün ne zaman piyasaya sürüleceği henüz bilinmiyor.genel-22