Apple’ın AirTag’i, Tile, Chipolo, SmartTag ve diğerleri gibi birçok rakip izleyiciye sahiptir ve bunların çoğu, en iyi anahtar bulucu listemizde daha üst sıralarda yer almaktadır. Ancak AirTag’lerin artık endişelenecek bir rakibi daha var: Neredeyse her işlevde – ve fiyatta – Apple’ın AirTag’ine benzeyen Pebblebee.

Pebblebee, Apple’ın bir yıl önce üçüncü taraf geliştiricilere sunduğu Apple’ın Find My entegrasyonuyla birlikte gelen iki aksesuar olan Pebblebee Clip ve Pebblebee Card’ı piyasaya sürdü. Buna sahip olmak, Pebblebee Clip ve Card’ın iPhone, iPad ve Mac’teki Find My uygulamasıyla birlikte Apple Watch’taki Öğeleri Bul uygulamalarıyla uyumlu olacağı anlamına gelir – tıpkı AirTag gibi.

Tek beden herkese uyan AirTag’in aksine, Pebblebee izleyicisini birkaç şekilde sunuyor. Pebblebee Klipsi, hareket halindeyken anahtarlar, çantalar, bisikletler ve hatta bagaj gibi şeylerde kullanım içindir ve doğrudan anahtarlığınıza takabilmeniz için bir boşluk vardır. Pebblebee Card incedir ve herhangi bir cüzdana, kart tutucuya, el çantasına veya pasaporta sığabilir.

Çakıl Arısı Klipsi (İmaj kredisi: Çakıl arısı)

Pebblebee Card tek şarjla 12 ay, Pebblebee Clip ise 6 ay çalışabilir. Her ikisi de şarj edilebilir ve bir USB-C şarj cihazı ile birlikte gelir. AirTag, karşılaştırma için, bir yıl çalışabilir, ancak şarj edilebilir pilleri yoktur.

Pebblebee Clip’in 500 fitlik iyi bir menzili var ve suya da dayanıklı – suya batırıldığında geri gelip gelmeyeceğini henüz bilmiyoruz. Kart, cüzdanınızı veya eşyanızı geride bırakıp bırakmadığınızı anında bildiren yüksek sesli bir uyarı sesi çıkarır. Pebblebee, kalabalık ortamlarda bile duyacağınızı iddia ediyor.

Bir cüzdana konulan Pebblebee kartının görüntüsü

Çakıl Arısı Kartı (İmaj kredisi: Çakıl arısı)

Fiyat ve müsaitlik



genel-26