Alex Garland’ın erkekler eleştirmenlerden aldığı övgüyle birlikte bol bol konuşma yaptı – özellikle de filmin şok edici, grafik final sahnesi söz konusu olduğunda.

erkekler İngiliz kırsalında tatil yapmaya karar veren, ancak küçük şirin kasabada gizlenen uğursuz bir şey tarafından eziyete uğrayan bir kadının hikayesi. Filmde Jessie Buckley rol alıyor (kayıp kızı) kocasının intiharı onu kırsal tatil rezervasyonu yapmaya iten Harper Marlowe olarak. Filmin küçük kadrosunda ona katılan Rory Kinnear (Bayrağımız Ölüm demektir), Harper’ın kiraladığı evin dost canlısı sahibi Geoffrey de dahil olmak üzere filmde birden fazla karakteri canlandırıyor.

Sakin bir tatil olarak başlayan şey, çevresinde gelişen korkunç olaylara bakış açısı Garland’ın travma, cinsiyet ve yaratılışın döngüsel doğasına dair keşfine başka bir gerçeküstü katman ekleyen Harper için hızla karanlık bir dönüş alır. Deneyimi, işkenceciyle -birden fazla yolla- herkesin konuştuğu bir sahne sunan son bir yüzleşmeyle sonuçlanır.

Not: Filmden önemli olaylar erkekler bu noktadan sonra tartışılacaktır. Bunu bir spoiler uyarısı olarak kabul edin.

Garland, Digital Trends’e Kinnear’ın esrarengiz, Yeşil Adam benzeri varlığının bir dizi doğum ve yeniden doğum arasında gidip geldiği ve Harper’ı bahçeden takip ettiği ve evin içinde. (Yeşil Adam, öncelikle yeniden doğuşun sembolü olarak yorumlanan efsanevi bir varlıktır.)

Sahne daha insani bir doğumla başlarken, yavaş yavaş çok daha tuhaf bir şeye dönüşüyor, her yeni form, öncekinin vücudundaki farklı bir delikten veya başka bir noktadan filizleniyor ve Harper dehşet içinde bakarken çıkış yolunu zorluyor. Garland, senaryoyu esnek tutmaya ve filmlerini büyük ölçüde anlatı sırasına göre çekmeye olan düşkünlüğünün, son sahneyi beyazperdeye nasıl yansıtılacağına dair yalnızca belirsiz fikirlerle bir süre havada bıraktığını belirtti.

“Bazı insanlar her şeyi hikaye taslağı haline getirir ve ne olacağına dair inanılmaz derecede net bir fikre sahiptir. İstemiyorum,” diye güldü Garland. “Prova aşamasındaki oyunculara söylüyorum, bu senaryo hala akıcı ve açık ve değişiklikler yapabiliriz ve bir şeyler bulabiliriz.”

Başlangıçta, Garland, sahnenin dönüşüm için çok daha doğa temelli bir temaya sahip olması amaçlandığını açıkladı.

“Yeşil Adam karakterine sahip olduğumuz için, mevsimlerle ilgili olacağı ve mutasyonların ondan çıkan yeşil büyüme gibi şeyler yoluyla gerçekleşeceğine dair bir tür gevşek düşünce vardı” diye açıkladı. “Kamerayı bir haftalığına ölü bir tilkinin üzerinde bırakırsanız ve sonra onun nasıl bozulduğuna ve değiştiğine dair hızlandırılmış fotoğraflar çekerseniz, belki biz de mutasyonları böyle yaparız.”

Garland, popüler anime dizisinin bir bölümünü izlerken “yüzüne yaratıcı bir şekilde tokat attığını” söyleyene kadar, sahne için tam olarak istediği görünüm ve his belirsiz kaldı. Titan’a Saldırı kızıyla birlikte. İnsanları yutan canavarca “devler” ile dolu kıyamet sonrası bir dünyada geçen dizi, titanların evrimini ve insanlarla ilişkilerini betimleyen bazı karmaşık, benzersiz dönüşüm dizilerini içeriyor.

Men'den bir sahnede Rory Kinnear'ın karakteri bir kapının posta deliğinden bakıyor.

†[The series] insan formları alıyor ve bazı yönlerden ince değişiklikler yapıyordu – gerçekten sevdiğim bir şekilde gülünçlüğe meyilli olanlar” dedi. “Bence gülünçlük bu filmin önemli bir parçası, bazı açılardan korku ve tuhaflığın yanında yer alan bir tür komik, acıklılık. Bu iki şeyin birbirine karşı oturması önemlidir.

“Gördüğümde Titan’a Saldırı, ne kadar yaratıcı ve yaratıcı olduğunu görebiliyordum ve bu beni gerçekten çok düşündürdü” diye devam etti. “O Noel’i bir sürü form taslağı yaparak geçirdim ve sonra bu temelde doğum sekansı haline geldi.”

Garland için, her şeyin çekimden çok önce taşa oturtulmama isteği, bu unutulmaz sahneyi mümkün kılan şeydi ve ona filmin en şok edici sahnesini ekrana getirmenin doğru yolunu bulma zamanı verdi.

Garland, “Yapım öncesinden çekime ve daha sonra hala kurguda olmak, olasılıklara karşı hayatta kalmak ve değişikliklere karşı hayatta kalmak ve şeylerin somutlaştığını hissetmemek gibi tüm film yapım sürecine girmeye çalışıyorum” dedi. “Benim için rüya, birinin bu filmi izlemesi ve sinemadan çıkarken bunu unutmamasıdır.”

Alex Garland’ın erkeklerJessie Buckley ve Rory Kinnear’ın oynadığı , şimdi sinemalarda.


genel-19