12. nesil ile Amazon, popüler Fire 7 tablet serisinin yeni modellerini tanıttı. Hem standart hem de çocuk sürümü daha büyük bir ekrana, daha hızlı bir işlemciye ve iki kat daha fazla RAM’e sahip. Ancak çok daha önemli olan, Amazon’un sonunda bir USB-C bağlantısına gitmesi.

  • Amazon, Fire 7 ve Fire 7 Kids’in 12. neslini tanıttı
  • Her iki tablet de daha hızlı işlemcilere, iki kat daha fazla belleğe ve daha uzun pil ömrüne sahiptir
  • Fiyatlar, Fire 7 için 64,99 € ve Fire 7 Kids için 109,99 €’dan başlıyor.

Amazon Fire 7 Tabletler (2022) daha büyük bellek ve daha hızlı CPU elde ediyor

Düşük fiyata rağmen Amazon, yeni Fire 7 tabletlerini birkaç şekilde yükseltti. Kaputun altında 16 veya 32 GB genişletilebilir bellek ve maksimum 2 GHz’de saat hızına sahip daha hızlı dört çekirdekli işlemciler var, bu da yüzde 30’luk bir performans artışı. RAM, önceki modeldeki 1 GB’a kıyasla şimdi 2 GB’dir.

Pil açısından, en yeni tablet, eski tabletin 7 saatlik pil ömrüne kıyasla 10 saatlik bir pil ömrüne sahiptir. Ve bir USB-C bağlantı noktamız olmasına rağmen, 5 watt’lık bir güç adaptörü kullanıldığında şarj hızı 4 saatte oldukça yavaş.

Fire 7 Kids Tablet 2022, çocuklara uygun bir kılıf ve çocuklar için ücretsiz içerikle birlikte gelir. / © Amazon

7 inç IPS ekran, 171 ppi yoğunluğa sahip 1.024 x 600 piksel çözünürlük sunuyor. Üç yıl önceki 2 MP kameralar da hala orada. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu özellikler bugünün standartlarına uygun değil, ancak bu kadar ucuz bir tablet için kabul edilebilirler.

Fire 7 Tabletler için Fiyatlandırma ve Yazılım Desteği (2022)

Her iki tablet de en son Fire OS’yi çalıştırıyor ve yerel olarak Alexa Assistant’ı destekliyor. Amazon, iki model için en az dört yıl boyunca güvenlik ve yazılım güncellemeleri vaat ediyor.

12. nesil Fire 7 ve Fire 7 Kids şimdiden ön sipariş verilebilir ve Haziran sonunda sevk edilecektir. Fire 7, reklamlı 16GB model için 64,99 €, Çocuk Sürümü ise çocuklardan uzak bir kasa, iki yıllık garanti ve bir yıllık ücretsiz Amazon Kids+ aboneliği ile 109,99 €’dan başlıyor. Çocuk modelleri her zaman reklamsız gelir.

Amazon Fire tabletleriyle deneyiminiz var mı? Ve Amazon’un yakın zamanda sunduğu yeni modelleri nasıl buldunuz?genel-27