İngiltere merkezli ticari elektrikli araç şirketi Arrival, Perşembe günü TechCrunch Sessions: Mobilite etabında sürüş için özel olarak üretilmiş elektrikli aracının ilk prototipini tanıttı. Büyük bir üretim hattı yerine bölgesel ve yerel olarak araç üretmek için potansiyel olarak devrim niteliğindeki birden fazla otomatikleştirilmiş mikro fabrika kurma hedefiyle tanınan şirket, araçları Birleşik Krallık’ta Uber ile ortaklaşa yapıyor.

Çarşamba günü TechCrunch’ın Kirsten Korosec sahnesine katılan Varış Başkanı Avinash Rugoobur, Birleşik Krallık’taki bir araba abonelik şirketi olan Breathe ile dolu arabalarını sürücülerin kullanımına sunmak için bir mutabakat anlaşması imzaladığını da paylaştı. Geliş, Breathe üzerinden araç satışına ek olarak, aracı kendi kanallarından da satacağını söyledi.

Uber ile ortaklık ilk olarak bir yıl önce duyuruldu ve Varış nihai tasarımı ortaya çıkardı Rugoobur, tasarımın o zamandan beri biraz değiştiğini söylese de, 2021’in sonunda küçük bir minibüs ile hatchback arasında bir şeye benzeyen, kutulu ama şık elektrikli araç. Varış daha önce, 2023’ün üçüncü çeyreğinde Charlotte, Kuzey Karolina tesisinde üretime başlamayı umduğunu söylemişti.

“biz ortak ile Über, ve Biz sahip olmak en Uber sürücüler gelen içinde ve vermek biz geri bildirim üzerinde en tip ile ilgili Araçlar o onlar istemek ile kullanmak ve gerçekten gidiyor vasıtasıyla en ağrılar ve acılar” dedi Perşembe günü Rugoobur. “Riyi şimdi ne olur dır-dir sen sahip olmak ile satın almak a araç bu olumsuzluk tasarlanmış için sürmek-paylaşmak de Tümü, Sağ? SÖ sen satın almak a düzenli perakende araç ve o zamanlar kullanmak O gibi sizin kazanan. İt’ler bir varlık ile sen gibi bir Uber sürücü, ancak onun olumsuzluk gerçekten inşa edilmiş etrafında, onun olumsuzluk kolay ile temiz, olumsuzluk kolay ile bakım yapmak. bu yol sen düşünmek hakkında ekleme yeni deneyimler ile o, onun aslında epeyce sınırlı.”

Arrival’ın dolu dolu arabasının çizimi. Resim Kredisi: Varış

Varış’ın 200 milden fazla menzile sahip olduğunu söylediği araç, yüzden fazla Uber sürücüsünden alınan geri bildirimlerle inşa edildi, dedi Rugoobur ve tasarımda gösteriyor – büyük pencereler ve büyük bir ön cam, sürücü için kısa bir mesafe gibi görünürlüğü optimize ediyor. ön çıkıntı ve açılı burun. Rugoobur’a göre, iç mekanda kullanılan Arrival malzemeleri ve iç bileşenlerin şekilleri, mümkün olduğunca çabuk temizlenmesi kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.

Ek olarak, direksiyon simidinin yanında Uber’in arka ucuna (veya başka herhangi bir dolu dolu organizasyonun arka ucuna takılan) bir dokunmatik ekran olsa da, Arrival’ın tasarımı tamamen sürücülerin “dikkat dağıtıcı” olduğunu söylediği “çok sayıda dijital ekipmanı” basitleştirmekle ilgili. ve kafa karıştırıcı… ve zamanlarının çoğunu boşa harcıyor” dedi Rugoobur.

Bagaj alanı, bol diz mesafesi ve ferahlık hissi veren yüksek tavanlı ay tavanı ile yolcu deneyimi de burada büyük ölçüde dikkate alınır.

“Neden aracın şekli ve boyutu? Yani ayak izi neredeyse bir Golf gibi ama bir Maybach’ın oturma odasına sahip,” dedi Rugoobur. “Bunun nedeni, çok sayıda yolculuğun gerçekleştiği şehirlerdeki hareketlilikti, bu nedenle sürücü ve yolcu için doğru miktarda alana sahip, biraz daha az yer kaplayan bir araca sahip olmak çok önemliydi.”

Rugoobur, Geliş otomobilinde formun işlevi takip ettiği gerçeğine dikkat çekti. Örneğin, Arrival, ön yolcu koltuğunun katlanmasına izin vermek ve aktarma organları gibi tüm bileşenleri aracın tamamen düz zemininin altına merkeze yerleştirmek gibi tasarım seçenekleriyle alanı optimize eder.

“Yeni kompozit malzemeler kullanıyoruz. Bu yüzden metal yerine polipropilen cam elyaf kullanıyoruz” dedi Rugoobur. “Metal damgalama yok, boya atölyesi yok, %100 geri dönüştürülebilir malzeme… ve ardından tüm yazılımı yazıyoruz, böylece tüm verileri ve kodu bileşenler seviyesinden bile alıyoruz.”

Arrival'ın dolu dolu arabasının iç kısmının, sürücüler için direksiyon simidi ve dokunmatik ekranı gösteren bir çizimi.

Arrival’ın dolu dolu arabasının iç kısmının, sürücüler için direksiyon simidi ve dokunmatik ekranı gösteren bir çizimi. Resim Kredisi: Varış

Aracın arka ucundan veri toplayabilmenin, Arrival’ın en büyük satış noktalarından biri olduğunu söyleyen Rugoobur, aracın her bileşeniyle ilgili tüm bilgilerin sürücüye gidebileceğini ve böylece araçlarını daha iyi çalıştırabileceklerini ve araçlarını nasıl daha iyi çalıştırabileceklerini öğrenebileceklerini belirtiyor. sürücü davranışı, pil ömrü ve toplam sahip olma maliyeti gibi şeyleri etkiler. Veriler ayrıca Uber ile paylaşılacak, böylece araç çağırma şirketi filosunu daha iyi optimize edebilir ve tabii ki, şirketin pil yönetim sistemi gibi şeylerin performansı hakkında fikir edinebilmesi için Varış’a geri dönebilir.

Varış ve araçlar arasında “iki yönlü iletişim” bulunduğundan, elektrikli araç girişimi, farklı bileşenlerin nasıl performans gösterdiğine ilişkin bilgileri kullanabilir ve gerekirse, hasarlı donanımı değiştirip çıkarabilir veya yarının yeniliklerine ayak uydurmak için basitçe yükseltebilir.

“İçin en sürücüler, o azaltır en Toplam maliyet ile ilgili sahiplik ancak ayrıca geliştirir en artık değer de son ile ilgili hayat çünkü sen canlandırıcı en araç,” dedi Rugoobur.

“Onun çok zor için en geleneksel oyuncular ile gelenek inşa etmek a araç beğenmek Bugün nasılsın, halbuki için biz, çünkü biz esasen yaratıldı Bugün nasılsın? araç takımı ile ilgili teknolojiler ve bizim fabrika olabilmek üretmek de farklı birimler, ne zaman tipik sen istemek sahip olmak ile üretmek ile 300.000 sadece için O ile Yapmak algı itibaren a iş perspektifi, we olabilmek yapmak O de a tamamen farklı ölçek ve o zamanlar ölçek O yukarı gibi Biz ihtiyaç var” diye ekledi.

Varış’ın dolu dolu minibüsü, Rugoobur’a göre içten yanmalı bir motor ile rekabetçi bir elektrikli araç arasında bir yerde fiyatlandırılacak. Çoğu EV’nin lüks araçlar olarak markalandığı ve yüksek bir peşin fiyatı olduğu hatırlatıldığında, Rugoobur, hedefin aracı “uygun fiyatlı, uygun fiyatlı, uygun fiyatlı değil, uygun fiyatlı hale getirmek” olduğunu söyledi. [total cost of ownership]”

Karşılaştırma için, General Motors ve Honda kısa süre önce Honda’nın yaklaşık 30.000 dolara gideceğini söylediği uygun fiyatlı bir EV inşa etmek için ortaklık kurdu.

Bu ayın başlarında Arrival, planlanan elektrikli Otobüs modelinin Avrupa Birliği’nde sertifika aldı ve bu yılın ikinci yarısında üretilmesi beklenen müşteri modelleri ile kapalı kurs denemeleri yürütüyor. Girişim ayrıca, Van modelinin neredeyse kendi sertifikasyon sürecinden geçtiğini ve bu yılın üçüncü çeyreğinde üretime girmesinin beklendiğini söyledi.

Varış, 2022’nin ikinci yarısında 400 ila 600 Van ve düşük hacimli Otobüs üretimi yapmayı bekliyor. şirketin Q1 2022 kazanç raporu. Rapor ayrıca, Arrival’ın Mayıs ayı itibarıyla araçları için, UPS’in 10.000 araca kadar satın alın ABD ve Avrupa’daki başlangıçtan itibaren.genel-24