Her zaman en sevdiğiniz yayıncıya bağış yapmak istediniz ama nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? İşte size yardımcı olacak eksiksiz bir Twitch bağış rehberi.

Bağışlar, yayıncıların para kazanmasının ana yollarından biridir. İlk olarak yayıncıların kurulumlarını yükseltme, yayınlarını iyileştirme veya sadece hayatlarını kazanmalarına yardımcı olma gibi hedeflerinde yardımcı olacak bir özellik olarak tanıtıldı.

Yayıncılar, yüksek düzeyde oyun oynamak, eğlenceli içerik sağlamak veya sadece sohbet etmek gibi çeşitli yollarla izleyicilerini eğlendirir. İzleyiciler de karşılığında kendi paralarını bağışlayarak ve yaptıkları şeye devam etmelerine yardımcı olarak yayıncıları destekleyebilir. Sokak sanatçılarını düşünün. İnsanlara şarkı söyleyerek, dans ederek eğlence sağlarlar ve insanlar onlara para bağışlar.

Twitch’te nasıl bağış yapacağınızı öğrenmenize yardımcı olmak için bugün buradayız. Favori yayıncınızı nasıl destekleyeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Twitch’te Nasıl Bağış Yapılır?

Favori Twitch içerik oluşturucunuzu desteklemenin sayısız yolu vardır. Genellikle Patreon sayfalarına sahip olmak, ürün satmak ve sponsor bulmak gibi çeşitli gelir kaynakları kurarlar. Ancak bağışlar, yayıncıları ve içerik oluşturucuları desteklemenin açık ara en popüler ve en kolay yoludur.

Twitch üzerinden yayıncılara bağış yapmanın da farklı yolları var. Her biri hakkında konuşacağız ve bunları nasıl kullanacağınızı anlamanıza yardımcı olacağız.

Twitch Bağış Düğmesini Kullanma

Twitch Bağış Düğmesini Kullanma
Kyedae Twitch bağış sayfası

Çoğu yayıncı, sizi kendilerine bağışta bulunabileceğiniz bir bağlantıya götürecek kendi özelleştirilmiş bağış düğmelerini kurar. Bu siteler, bağışları otomatik olarak akışa gönderen Twitch botları veya diğer hizmetler gibi farklı üçüncü taraf yazılımlar tarafından yönetilir.

Doğrudan favori yayıncılarınıza bağışta bulunmak ve bağışınızın yayında görünmesini sağlamak için bu adımları izleyin.

 1. Yapmanız gereken ilk şey, tercih ettiğiniz tarayıcıyı açmak ve şanslı yayıncının kanalına gitmek.
 2. Canlı yayınlarına gidin ve bir “görene kadar aşağı kaydırın.bağış” buton.
 3. Düğmeye tıklamak yeni bir sekme açmalı ve sizi bağış web sitesine yönlendirmelidir.
 4. Bazen diğer bağış web siteleri, bağışınızı bağlamak için Twitch hesabınıza giriş yapmanızı veya Twitch kullanıcı adınızı girmenizi gerektirir. Bağışınızın akışta görünmesini istiyorsanız veya bağışlarınızın uzun vadede birikmesini istiyorsanız bunu yaptığınızdan emin olun.
 5. Buradan, bağışı tamamlamak için miktar, mesaj ve (varsa) efektler gibi bazı ek bilgileri doldurmanız yeterlidir.
 6. Son olarak, bağış için ödeme yapmak için tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçin. Genellikle, insanlar kullanır PayPal çünkü çeşitli bağış web sitelerinde yaygın olarak desteklenmektedir. Ancak, gibi şeyleri de kullanabilirsiniz. kredi kartları veya site tarafından desteklenen diğer ödeme hizmetleri.

Temelde bu. Şimdi tek yapmanız gereken bağışınızın yayında görünmesini beklemek.

Onların okumayı unutmayın önce bağış kuralları. Bazı yayıncılar, bağışlarınızın yayında görünmesi için minimum bir miktar gerektirir. Diğerlerinde ayrıca metnin konuşmayı etkinleştirmek için minimum miktarı vardır. Genellikle, tutarlar 5 ila 10 ABD Doları arasında değişir, bu nedenle çok fazla harcamak zorunda kalma konusunda endişelenmeyin. Özellikle bağışınızın yayında görünmesini istiyorsanız, kuralları iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.

Bits kullanarak Twitch’te bağış yapma

Bits kullanarak Twitch'te bağış yapmaBits kullanarak Twitch'te bağış yapma
Bits kullanarak Twitch’te bağış yapma

Favori Twitch yayıncınıza bağış yapmanın diğer bir yolu da Bits kullanmaktır. neşelendirmek. Bitler temelde Twitch’in kendi para birimidir ve bir yayıncıya olan takdirinizi göstermek için kullanabilirsiniz. Bu sadece bir bahşiş, ancak her şey bir üçüncü taraf bağış web sitesi kullanmak yerine doğrudan Twitch’te yapılır.

Gerçek para karşılığında Bit satın alabilirsiniz. Her Bit kabaca 1c dolara mal olur, ancak daha büyük indirimler için toplu olarak satın alabilirsiniz. Bitler kullanılarak satın alınabilir Amazon, PayPal veya kredi kartı ödemeleri an itibariyle. Twitch daha sonra bir %25-30 yayıncının hesabına eklemeden önce bağıştan kesin.

Bits’i kullanarak favori yayıncınızı neşelendirmenin adımları şunlardır:

 1. Bir tarayıcı açın ve Twitch hesabınıza giriş yapın.
 2. Tıkla “Bit Alın” düğmesine profil fotoğrafınızın hemen yanında.
 3. Yeni bir sekme belirecek ve şu anda sahip olduğunuz Bit sayısını ve belirli bir miktarda Bit elde etmek için ödemeniz gereken fiyatı gösterecek.
 4. Satın almak istediğiniz Bit sayısını seçin ve düğmesine tıklayın.
 5. Bits’lerinizi satın almak için tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçin ve gerekli ödeme bilgilerini doldurun. Tıkla “Satın Alımı İncele” düğmesine basın ve devam edin.
 6. Bit’lere zaten sahip olduğunuzda, Twitch sohbetindeki emoji simgesinin yanındaki Bitler simgesine tıklamanız yeterlidir.
 7. Neşelendirmek istediğiniz bit sayısını seçin, bir emoji seçin veya bir mesaj ekleyin ve gönderin.

İşte gidiyorsun. Bits’inizin yayında görünmesini bekleyin ve en sevdiğiniz yayıncıyı neşelendirmeye devam edin.

Hatırlatma: Yayıncının canlı yayında tezahüratlarla ilgili herhangi bir kuralı olup olmadığını kontrol edin. Diğerleri, tezahüratınızın akışta görünmesi için minimum bir Bits bağışı gerektirir. Tekrar tekrar neşelenmek zorunda kalmamak için kontrol ettiğinizden emin olun.

Favori İçerik Oluşturucunuza Abone Olmak

Efsaneye Abone OlmakEfsaneye Abone Olmak
Efsaneye Abone Olmak

Twitch’te en sevdiğiniz yayıncıya bağışta bulunmanın son yolu onların kanalına abone olmaktır. Bununla birlikte, kanalda karşılığında bazı ekstra avantajlar kazandığınız için bu aslında doğrudan yayıncıya bağış yapmak değildir. Ancak yine de en sevdiğiniz yayıncıyı destekliyor ve ona para veriyorsunuz, bu yüzden bunu bir bağış olarak sayacağım.

Abonelikler, yayıncılara ve içeriklerine olan desteğinizi ve sevginizi göstermek için yayıncılara yaptığınız aylık ödemeler veya bağışlardır. Karşılığında yayıncılar size Twitch’te kullanabileceğiniz ekstra ayrıcalıklar verir.

Favori yayıncınıza abone olmak için şu adımları izleyin:

 1. Twitch’e gidin ve hesabınıza giriş yapın.
 2. Seçtiğiniz yayıncının kanalına gidin ve “Hakkında” sayfa.
 3. Bul “Abone” butonuna tıklayın ve tıklayın.
 4. Bu sizi abone olmanın tüm avantajlarını ve yapmanız gereken tutarı görebileceğiniz yeni bir sekmeye götürecektir. aylık ödeme abonelik için.
 5. İstediğiniz planı seçin ve “Abone” düğmesine sayfanın sonunda.
 6. Tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçin ve Twitch tarafından istenen ödeme bilgilerini doldurun.

işte! Artık o yayıncıya abonesiniz ve abonelik tutarı düzenli olarak sizden tahsil edilecek.

Yalnızca Aboneye Özel Avantajlar ve Avantajlar

Abone olarak, aslında yayıncıyı düzenli olarak destekliyorsunuz. Twitch’te yayıncılara abone olarak elde edebileceğiniz avantajlardan bazıları burada.

 • Erişim özel kanal ifadeleri
 • Alt Rozetler sohbette görünen
 • Ekstra kanal puanları kazanın
 • Reklamsız akış görüntüleme
 • Erişim sadece abone sohbeti
 • Erişim yalnızca abone akışları

Daha uzun sürelere abone olarak ve tutarları toplu olarak ödeyerek daha fazla tasarruf edebilirsiniz. Bu nedenle, favori yayıncınızı uzun vadeli olarak desteklemeyi planlıyorsanız, bunu 3 veya 6 aylık sürelerde yapmak kesinlikle en iyisidir.

Ayrıca, sevgiyi paylaşmak istiyorsanız topluluktaki diğer insanlara veya arkadaşlarınıza abonelik hediye edebilirsiniz.

Çözüm

Favori yayıncılarınızı desteklemeye yardımcı olmak için çeşitli yollarla bağışta bulunabilirsiniz. Ancak, yalnızca karşılayabileceğiniz kadar bağış yaptığınızdan emin olun. Yayıncılar, ne kadar bağışta bulunursanız bulunun her zaman minnettar olacaktır. Çoğu yayıncı, onlara verdiğiniz zamandan zaten memnun.

Bağışlar gerekli değildir. Akışlarını paylaşarak, farklı sosyal medya hesaplarında takip ederek ve videolarını izleyerek ve daha pek çok şeyle bağış yapmadan onlara destek olabilirsiniz.oyun-5