TikTok kullanıcıların oynayabilmesi için testler yapıyor oyunlar video paylaşım uygulamasında Vietnambüyük bir itiş için planların bir parçası oyun oynamakkonuyu bilen dört kişi söyledi.

Platformunda oyunlara yer verilmesi, reklam gelirlerinin yanı sıra, kullanıcıların ayda 1 milyardan fazla aktif kullanıcısıyla dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan uygulamada harcadıkları süreyi de artıracaktır.

Vatandaşlarının %70’i 35 yaşın altında olan teknoloji meraklısı bir nüfusa sahip olan Vietnam, TikTok gibi sosyal medya platformları için cazip bir pazar. Meta Platforms Inc’in Facebook ve Alphabet Inc’in YouTube ve Google.

Çinli ByteDance’in sahibi olduğu TikTok’un da Güneydoğu Asya’da oyun oynamayı daha yaygın hale getirmeyi planladığı belirtildi. İkisi, bu hamlenin üçüncü çeyrek kadar erken gelebileceğini söyledi.

Bilgiler henüz kamuya açıklanmadığı için kaynaklar tanımlanmayı reddetti.

Bir TikTok temsilcisi, şirketin, Zynga Inc gibi üçüncü taraf oyun geliştiricileri ve stüdyoları ile bağlantılar yoluyla uygulamasına yaygın bir mini oyun türü olan HTML5 oyunlarını getirmeyi test ettiğini söyledi. daha geniş oyun hırsları.

Temsilci, Reuters’e e-postayla gönderilen bir açıklamada, “Her zaman platformumuzu zenginleştirmenin ve topluluğumuza değer katan yeni özellikleri ve entegrasyonları düzenli olarak test etmenin yollarını arıyoruz” dedi.

ByteDance, bir yorum isteğine yanıt vermedi.

Reuters, TikTok’un oyun özelliklerini diğer pazarlarda kullanıma sunma planlarını öğrenemedi. TikTok kullanıcıları akış halindeki oyunları izleyebilse de çoğu bölgede TikTok uygulamasında oyun oynayamazlar.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Zynga’nın bir müzik ve dans meydan okuma oyunu olan “Disco Loco 3D” ve oyuncuların TikTok’un kar amacı gütmeyen Feeding’e bağışlarını tetiklemek için sebze yetiştirdiği “Garden of Good” dahil olmak üzere yalnızca birkaç oyun piyasaya sürüldü. Amerika.

İki kaynağa göre, TikTok öncelikle ByteDance’in oyun paketinden yararlanmayı planlıyor.

Şirket, basit oyun mekanizmalarına ve kısa bir oynama süresine sahip olan mini oyunlarla başlayacak olsa da, oyun tutkusunun bunun ötesine geçtiğini söyledi.

TikTok, yetkililerin kumar, şiddet ve cinsel içerik tasvir eden oyunları kısıtladığı Vietnam’daki platformunda oyunlara yer vermek için bir lisans gerektirecek. Söz konusu kişi, planlanan oyunların tartışmalı olmadığı için sürecin sorunsuz ilerlemesinin beklendiğini söyledi.

Vietnam’ın dışişleri ve iletişim bakanlıkları yorum taleplerine yanıt vermedi.

TikTok’un Çince versiyonu olan ByteDance’s Douyin’in kullanıcıları, 2019 yılından bu yana platformda oyun oynayabiliyor.

Ayrı bir kaynak, TikTok’un oyunlarının, ByteDance ve oyun geliştiricileri arasındaki gelir dağılımıyla, başlangıçtan itibaren reklam taşımasının muhtemel olduğunu söyledi.

TikTok’un oyunlara girişi, kullanıcıları elde tutmak isteyen büyük teknoloji firmalarının benzer çabalarını yansıtıyor. Facebook, 2016 yılında Instant Games’i piyasaya sürdü ve akış şirketi Netflix de yakın zamanda platformuna oyunlar ekledi.

Aynı zamanda ByteDance’in kendisini oyun alanında önemli bir rakip haline getirme çabasını da işaret ediyor. Geçen yıl Şanghay merkezli oyun stüdyosu Moonton Technology’yi satın alarak Çin’in en büyük oyun firması Tencent ile doğrudan rekabete girdi.

TikTok, oyun oynamasa bile reklam gelirlerinde artış gördü. Reklam gelirinin bu yıl üç katına çıkarak 11 milyar doları aşması ve toplam satışlarını aşması bekleniyor. heyecan Inc ve Patlatmak Inc, araştırma firması Insider Intelligence’a göre.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9